Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Εννοειται.:smiley: εδω εχω τσεκαρει απο Venom μεχρι Παριο και Χατζηγιαννη…

Ποτε μην κρινεις πριν ακουσεις (μαλιστα αν ειναι δυνατον κι ολοκληρη τη δισκογραφια ενος καλλιτεχνη).:wink:

Οπως εκανες με τους MEshuggah εσυ:lol: Α, ρε τι ακουμε…

Κοίτα αφού τους έλιωσε ανάμεσα σε Χατζηγιάννη και Βίσση, άμα έδωσε τόσους μήνες από το χρόνο του(σαν οπαδός του συγκεκριμμένου χώρου) μελετώντας τους Ok δε χρειάζεται να τον κράζεις ρε συ.

Αυτη ειναι η αληθεια.:roll: και μονο απο αποψη ενημερωσης ακουω πολλα πραγματα (κυριως ροκ) ασχετα αν μου αρεσει ενας καλλιτεχνης.Βασικα δεν κολλαω σε ταμπελες και στο τι λενε οι πολλοι για καποιον,γιατι ετσι η Μαντονα ειναι η απολυτη τραγουδιστρια:lol: , οκ εχει 1-2 καλα τραγουδια αλλα δεν εχει ΦΩΝΗ, εχει ολο το περιτυλιγμα της μεγαλης σταρ αλλα χανει στην ουσια που ειναι παντα η μουσικη, δεν παιζει ρολο το "φαινεσθαι"αλλα και το “ειναι”.:wink:

Πολλή δουλειά έπεσε το κέρατό μου μέσα.

Ντάξει μωρέ, δε θα φας κράξιμο…

Απλά ό,τι υποδηλώνει το άβατάρ σου, προς τον εαυτό σου.

[SIZE=“7”]ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕ ΧΑΜΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΜΠ ΡΕ! ΟΥΣΤ![/SIZE]

Χεχεχε 8):roll:

Ίσα ρε!

Τσιμουδιά και για τους Μεσούγκαρους ρε, τ’ ακούτε; Κανείς δε μπορεί να διανοηθεί πόσο τεράστια είναι η σημασία της ύπαρξής τους για την ακραία μουσική (και ίσως όχι μόνο) τα τελευταία 10 τουλάχιστον χρόνια!

Και για να προλάβω τον οποιονδήποτε, όχι, ούτε εγώ την έχω διανοηθεί, απλά κάαααπου πάει το μυαλό μου γιατί πολύ απλά (μαζί με Νταρθ, Σίνικ και όσους τους γουστάρουν) είμαστε οι πιο γαμάτοι εδώ μέσα. Γκέγκε; :smiley:

Καλα για τους Meshuggah πειτε οτι θελετε.
Οι παμπολλες μπαντες που εχουν επηρεαστει απο τον ηχο και το στυλ τους
απαντανε σε οποια κατηγορια και αν τους προσαψετε.

:slight_smile:

Γούστα είναι αυτά φίλε GRACCHUS BABEUF…Το ότι αρέσει σε κάποιους (ίσως στους περισσότερους) δεν με υποχρεώνει να μου αρέσει και εμένα. Ούτε αυτό με κάνει χαμούρα, κατά τα γλυκήτατα λεγόμενά σου.
Εξάλλου πόσταρα σε ένα τόπικ με όνομα “Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν”…Απλά πράγματα! Δεν νομίζω ότι αν πει κάποιος για Dickinson θα τον πω χαμούρα. Τώρα, αν προσπαθεί να μας πείσει ότι ο Dickinson είναι άφωνος μπροστά στον Χατζηγιάννη, εντάξει δεν θα μπούμε καν στον κόπο να απαντήσουμε.

Σωστή τακτική εκ μέρους σου να το πας στο “άλλο τί μ’ αρέσει και άλλο τί είναι αντικειμενικά κορυφαίο”, αλλά λυπάμαι, χάσατε από τα αποδυτήρια. Είπες ότι ο Χάλφορντ είναι μόνο τσιρίδα. Αμφισβήτησες δηλαδή την [SIZE=“3”]αντικειμενική αλήθεια[/SIZE] ότι είναι κορυφαίος. Ε τελείωσε. Μόνος σου επέσυρες τα γλυκόλογά μου όπως λες κι εσύ.

Και επίσης δεν καταλαβαίνω τί ζόρι τραβάτε με τη λέξη “χαμούρα”. Πείτε με κι εμένα χαμούρα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Ούτε θα πεθάνω ξέρω γω, ούτε προσβεβλημένος θα νιώσω. Και εν γένει, χαλαρώστε και απολαύστε αυτό το τόσο εφήμερο στη φύση του διαδικτυακό κάψιμο χωρίς ξενέρωτες γκρίνιες.

Δεν καταλαβαινω οσους θεοποιουν τοσο την “αντικειμενικη αληθεια” και ερχονται μετα και γραφουν σε αυτο το θρεντ.
Αν εχεις αγυριστο κεφαλι για καποια πραματα και δεν αντεχεις να ακουσεις κατι αρνητικο για καποιο ειδωλο που σ’αρεσει, μην κανεις καν τον κοπο να τσεκαρεις το θρεντ ειδικα οταν λεει Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δε σας αρεσουν και αρα ξερεις οτι μπορει να ειναι και ενας δικος σου κορυφαιος καλλιτεχνης εδω. Απλα τα πραματα.
Το να ερχεστε εδω και να μοιραζετε μουτζες δεξια και αριστερα γιατι σας θιξανε τον Rob και τον καθε Rob ειναι επιεικως βλακωδες.

Αν ειμασταν ολοι βλακες που αμφισβητουμε την “αντικειμενικη αληθεια” που στο κατω κατω δεν ειναι τιποτα παραπανω απο την γνωμη που εχουν οι πιο πολλοι, θα ακουγαμε ολοι τις ιδιες μπαντες. Βασικα ουτε καν μπαντες. Θα ακουγαμε σκυλαδικα μιας και ειναι το γουστο της πλειοψηφιας αυτης της χωρας.

Φιλικα παντα

Αν δεν διαφωνούμε δεν έχει πλάκα.:expressionless:

Έτσι ακριβώς είναι…Η “αντικειμενική” αλήθεια του καθενός είναι η υποκειμενική του γνώμη που τυχαίνει να συμπέφτει με άλλα άτομα που μοιράζονται την ίδια “αλήθεια”.
Για εμένα δηλαδή, ο Halford είναι τσιρίδα (την οποία ναι μεν κάνει πολύ καλά και φτάνει σε δυσθεώρητα σημεία αλλά δεν με συγκινεί προσωπικά). Στα “χαμηλά” φωνητικά του (πχ. Breaking the law) δεν βρίσκω κάτι ιδιαίτερο. Για τον λόγο αυτό, τον συνέκρινα με τους κορυφαίους (για εμένα πάντα, το τονίζω) Dickinson και Patton.

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά νομίζω ότι η κυριότερη ένσταση του Gracchus ήταν η αλλαγή του κλίματος από ?το λέω και κράξτε όσο θέλετε? και έναν γενικό χαβαλέ, σε σοβαρό κλίμα. Για αυτό και νομίζω απάντησε με ίδιου τύπου επιχειρήματα.

Δε λεω να μη διαφωνουμε. Το αντιθετο ελεγα, οτι ειναι λογικο να διαφωνουμε, οποτε μουτζες και τετοια δεν ειναι αναγκαια. Αλλο τωρα αν ειναι για πλακα. Αλλα το παλικαρι ειναι καινουργιο και ειπε τη γνωμη του (παρεμπιπτοντως, ουτε εμενα μου αρεσει ο Halford) και πεσανε ολοι να τον φανε με τροπο που δεν ηταν και ο καλυτερος…

Σωστά. Απλά ήταν σαν να είχε μόλις γραφτεί στο ΚΚΕ και το πρώτο πράγμα που θα έλεγε να ήταν: “Αυτός ο Μαρξ δεν μ αρέσει καθόλου, όλο βλακείες έλεγε” :p:):stuck_out_tongue:

Πετυχημένο…Δεν αντιλέγω! :slight_smile:
Αν και για εμένα ο Μέγας Διδάσκαλος του χώρου είναι ο double-O (και δεν εννοώ ότι έχει καλύτερη φωνή από τον Metal God).

Ναι βρε. Κουβέντα να γίνετε.
Και λίγο χαβαλές δεν βλάπτει :slight_smile:

εχμμ…

αυτό

και αυτό

αλλά:

Για να ηρεμήσουμε λίγο!

Ήπιο σε βλέπω? Περιμένω ποστ τύπου ?Καλά σας χώνει ο Μαρξ? και ?Δεν σας χάλασε η κρίση? :p:p:p:)

Όντως.

Ντεφορμέ.

Αποχωρώ νικημένος. :frowning:

λοιπον αυτοματο μπαναρισμα σε οσους λενε κακια κουβεντα για τους MESHUGGAH!!!

αλλιως εχει πολεμο