Χειροτερος - γραφικοτερος οπαδος!

:-s Για τίποτα απ’ τα δύο ρε Κρίμσον!

Φακ…πάλι δεν το έπιασα…:oops:

Aνοιξτε το [B]crabsody vs Elric83[/B] ΤΩΡΑ!!! :smiley:

edit: Για AC/DC ρε κριμσον…

α ναι…το ξέχασα αυτό…επηρεάστηκα που είδα ενα ποστ σήμερα για τους rush
[SIZE=“1”]οχι δεν είμαι χαζός.οχι δεν είμαι χαζός.οχι δεν είμαι χαζός.οχι δεν ειμαι χαζός.[/SIZE]

Ε είσαι λίγο χαζός εδώ που τα λέμε. :smiley:

Ο crabsody μια εποχή είχε γίνει κι ανέκδοτο στο φόρουμ, δείτε [U]εδώ.[/U]

ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης.:stuck_out_tongue:

[I]AC/DC: Οχι, ενταξει, αυτους τους εβαλα για να δω τον Crabsody να μην ψηφιζει AC/DC σ’ενα δημοψηφισμα.[/I]

χαχαχαχαχαχαχαχα

απ τι στιγμη που δεν εχει αποθεωσει black ice ειναι ενταξει

χειρότερος οπαδός…πάνκης…

έχω συνδυάσει τα πανκιά με τους κάγκουρες γιατί και τα δύο έχουν στυλ μοϊκάνας…

Μάλιστα.

Ναι κοίτα,έχεις ένα δίκιο,αλλά και πάλι εγώ prog(όπως αυτό παίχτηκε στα 70s)ε δεν τους λέω.
Για εμένα προσωπικά όντως ήταν “προοδευτικοί” αλλά με την ουσιαστική έννοια του όρου.
Και σίγουρα κατάφεραν να ακούγονται έτσι σε κάποιες στιγμές,αλλά πιστεύω ότι δεν το έκαναν με σκοπό να παίξουν progressive κτλ,σαν άλλα συγκροτήματα.
Και τέλος πάντων ο Waters στις συναυλίες έλεγε ότι είναι blues rock band!:stuck_out_tongue:

Είναι απ τις περιπτώσεις που δεν ισχύει απλά το “ό,τι δηλώσεις,είσαι”.:stuck_out_tongue:

Βρε μπορεί οι ίδιοι να δηλώνουν και άξιοι εκπρόσωποι των τυρολέζικων γιόντλ,το θέμα είναι ότι στις συνειδήσεις της πλειοψηφίας θεωρούνται προοδευτική/art rock μπάντα(Και γι αυτό κολλάνε με την ίδια ευκολία στο εξώφυλλο του Classic Rock,του Mojo,αλλά και του Classic Rock Presents Prog και γι αυτό χαρακτηρίζονται ως επιρροή από καμένους progsters,μέχρι και από άκυρους μεταλλάδες).Και φυσικά δεν έπαιζαν prog όπως άλλες μπάντες της εποχής.Και δω φαίνεται και το μεγαλείο τους όμως.Απ την άλλη ποιος έπαιζε όμως και σαν του King Crimson?Σαν τον Zappa(άλλος που δύσκολα κατηγοριοποιείται…)?

Ακόμα και οι Genesis και οι Yes δεν μπαίνουν σε στεγανά,για τον απλό λόγο ότι οι ίδιοι τα δημιούργησαν αυτά τα στεγανά.

Θα συμφωνήσω άπειρα ωστόσο μ αυτό που λές ότι έπαιξαν προοδευτική μουσική με την ουσιαστική έννοια του όρου.Στην τελική αυτό είναι το νόημα και επίσης αυτό είναι που ξεχωρίζει τα “παιδάκια” απ τους άντρες.:stuck_out_tongue:

:thumbup:

Αυτο ειναι ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ. :!:

Στη λιστα πρεπει να προστεθει και ο οπαδος των Queensryche…με τοση γκρινια θα καταντησουμε πιο γραφικοι απ’ολους!!!:lol:

Floydized - hokam σημειώσατε 2. =Ρ

Βασικά ο χοκαμίτο με πρόλαβε κι έγραψε αυτό που ήθελα να πω, ότι δηλαδή και τα υπόλοιπα μεγαθήρια των 70’s που έπαιζαν “prog” με την έννοια που το ξέρουμε, σε αντίθεση δηλαδή με τους Floyd, μια χαρά προοδευτική μουσική έπαιζαν, δεν είχαν οι Floyd το μονοπώλιο στην προοδευτικότητα. Απλά άλλου τύπου προοδευτική μουσική έπαιζαν οι Genesis, οι Yes και οι King Crimson, άλλη οι Floyd και άλλη οι Jethro Tull. Αυτό είναι όλο.

Ρε μαλάκα δεν το είχα δει αυτό ποτέ :lol::lol:

Πλάκα κάνεις!

Ε πήγαινε τότε ψήφισε οτιδήποτε άλλο, έτσι για να επιβεβαιωθεί ο θρεντστάρτερ. :smiley:

Ρε αγάπες δεν διαφωνώ στο αν επηρέασαν στον χώρο του προγκ.Εντάξει στην δεκαετία του '70 έδρασαν,ήταν αναπόφευκτο να μην θεωρηθούν prog.
Διαφωνώ στο αν είναι όντως prog(εννοώντας το μουσικό ρεύμα που υπήρχε εκείνη την εποχή,και θεωρώ ότι στους Floyd βρίσκουμε λιγότερα κοινά χαρακτηριστικά σε σχέση με άλλες μπάντες-κατά κύριο λόγο τεχνική),που για εμένα δεν είναι.Πειραματικοί στις αρχές των 70s,ναι.
Εντάξει,ξέρω ότι το θέτω αυστηρά το θέμα αλλά οκ.

Πωπω δεν θέλω να υπερασπίζομαι,έστω και έμμεσα,τους προγκρεσιβάδες.

Και εντάξει εγώ δεν το θεωρώ τυχαίο το ότι κανείς τους δεν ήταν οπαδός του προγκ(το αντίθετο μάλιστα),ούτε έπαιξε κάτι τέτοιο σε σόλο δίσκο του κανείς μετέπειτα.
Ούτε σχέσεις δεν έχουν με αυτούς ρε:p

Ε ρε ένα κόλλημα με το prog και με το τί άκουγαν/δήλωναν τα μέλη των Floyd!

Ρε άνθρωπα, οι τύποι, είτε το καταλάβαιναν είτε όχι, και είτε το ήθελαν είτε όχι, έπαιζαν PROGRESSIVE ROCK. Μπορείς να αποδεχτείς αυτή τη στοιχειώδη αλήθεια παλιογραφικέ πιουρίστα ελιτιστή Φλοϋντάκια να τελειώνουμε; =Ρ

Πω μαλάκα,είσαι και συ ΠΟΛΕΜΙΟΣ!!!Οχτρός!!!

theater-akias θα πω και δεν θα το αναλυσω εκτος αν θιχτει κανενας. αμα γινει αυτο ερχεται στα λογια μου…