Αυτούς τους ακούω μόνο εγώ; - Το αντιδημοψήφισμα

Το πρωτο αλμπουμ Kiuas ειναι τρελο διαμαντι(με αποκορυφωμα το Warrior Soul!).Και το new dark age απο κοντα,μονο το δευτρο δεν μου πολυαρεσε.Γενικα ο ηχος τους μαμει!Skyfire εχω ακουσει δεν ενθουσιαστηκα τους Raintime δεν τους ξερω.

Χαιρομαι που βρηκα καποιον που ξερει τους Kiuas! Λιγο περιεργο ομως να μην σε ενθουσιασαν οι Skyfire κρινοντας απο το αβαταρ με Warman… Η μπαντα εχει απιστευτες μελωδιες στα πληκτρα κ οχι μονο…
Τους Raintime πρεπει να τους τσεκαρεις και αυτους γιατι ισχυει το ιδιο ακριβως σχολιο! :slight_smile:

Tις 2 πρωτες ομολογω δεν τις ξερω,αλλα οι αλλες 3 ειναι κορυφαιες.
Οι Asphyx χαιρουν της εκτιμησης του καθε deathster πιστευω.
Οι Verminous βγαλανε ενα δολοφονικο αλμπουμ,προσφατα
πηρα ενα ep τους ως Delve απο την Nuclear Winter :metal:.
Τους Repugnant τους εκτιμαει αρκετος κοσμος.Αρχοντες μαζι με τους Kaamos.

Ισως ειναι επειδη εχω ακουσει μονο 4-5 τραγουδια και διασπαρτα.Αμα ειναι πες μου απο ποιο αλμπουμ να ξεκινησω και σου στελνω pm για εντυπωσεις:)

νομίζεις…

Φίλε Deathster, ισχύει οτι και ώς Delve έπαιζαν φοβερή μουσική! Ώς Verminous όμως, δημιούργησαν θεϊκά τραγούδια(μου αρέσουν απλά ΟΛΑ-όχι οτι έβγαλαν και πάρα πολλά…)! Είμαι σίγουρος οτι θα σου αρέσουν και οι άλλοι 2. Βγαίνω off topic για να σε ρωτήσω τι παίζει και πώς ακούγονται οι τωρινοί Monstrosity; 'Exω μείνει στις παλιές κυκλοφορίες και τους έχω ψιλοχάσει τώρα…

Βασικα εμενα μου αρεσουν ολα :smiley: ! Ξεκινα αν θες με το Spectral (το πιο προσφατο) και μετα πηγαινε στο 1o τους το Timeless Departure! Πιστευω δεν θα σε απογοητευσουν…

Kayak

…δεν θυμαμαι ν το έχω ξαναναφερει…Πάντως επιτέλους υπάρχουν βιντακια στο youtube και εχω ενθουσιαστει…

DISTORTED και γενικότερα το “Oriental Metal” είδος, του στυλ “Orphaned Land”.

  • Damien Rice
  • James Morrison
  • Blind Melon
  • Semisonic

Flame (Νορβηγοί blackάδες)
Deathvalves (Καρδιτσιώτες, sleaze rock, γα-μά-νε!!!)
Show Your Face (Καρδιτσιώτες hardcorogrindάδες, άνετα βάζουν κάτω πολλές “μεγάλες” και “διάσημες” μπάντες).

Darkspace κανεις??..

Theatres Des Vampires
:slight_smile:

+1 κι άλλος ένας ο Daz γίναμε τρίο. Αν και το καινούργιο δεν είναι πολύ βρώμικο.

Abdullah: Sabbathικό doom

Causa Sui: psychedelic/fuzz stoner

Josefus: πρωτόλειο heavy rock των 70ς

Ranmadou: Japanese 70s hard rockers

A-Positive (alternative γκρουπακι απο θεσσαλονικη):slight_smile:

Down my throat(hardcore απο φινλανδια).

http://www.myspace.com/downmythroat

Ποτ, Causa Sui το ξες πως δεν εισαι ο μονος αν κι εμενα δε μ αρεσουν οσο σε σενα…

Edit: Οσο για Kiuas που λετε κατι σελιδες πισω, εχω το The Spirit of Ukko αλλα προφανως δε μ αρεσει οσο σε σας.:-s

Edit2: Απ οσα ανεφερα πιο πισω εχουν βρεθει ομοιοκαμμενοι για ολα πλην ενος :stuck_out_tongue: Twilightning κανεις; :-s Επισης πρεπει να μαι απ τους λιγους που παιρνουν τους Absolute Steel στα σοβαρα.

Toν πρώτο ειδικά τον ακούω εδώ και χρόνια!
Βέβαια πιο κολλημένη είναι η αδελφή μου αλλά εντάξει…έχει μερικά πολύ ωραία κομμάτια!

Είχα ακούσει κάποια τραγούδια τους και ήθελα να τους ψάξω παραπάνω!

billy talent. τους ξερει κανεις?

Therapy? - Type O Negative - . Ξέρω πως τους ξέρετε καλά, απλά τους αναφέρω γιατί δεν βρήκα (όσο έψαξα) κάτι στο φόρουμ