Πφ. Γυναίκες!

Όντως, έκανες το σωστό από την πλευρά σου. Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα παιδιά, αν και απ’ την άλλη θα πω και τούτο, όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέει. Ο κάθε άνθρωπος φέρεται διαφορετικά σε κάθε περίσταση. Λόγου χάριν, για κάποιον άλλον η στάση που κράτησες στο θέμα σε τιμάει, εσύ όμως ενδεχομένως να πιστεύεις ότι αν ενέδιδες τα πράγματα θα είχαν πάρει άλλη τροπή, αυτή που ήθελες από την αρχή, και αν όχι, τουλάχιστον θα είχες ζήσει λίγες μέρες ή ώρες ευτυχίας. Είναι όμως πραγματικά έτσι τα πράγματα; Ή θα υπέφερες ακόμα πιο πολύ σε περίπτωση που δεχόσουν και μετά αυτή έφευγε; Σκέψου όλα τα ενδεχόμενα πριν κατηγορήσεις τον εαυτό σου για μία άτυχη σχέση, που απ’ ό,τι λες μάλλον ήταν καταδικασμένη να αποτύχει. Δηλαδή ίσως και να κάνω λάθος εκτίμηση, απλά ο τρόπος της με παραξένεψε, ο τρόπος που σε προσέγγισε και όχι ο δικός σου, αυτό ίσα ίσα που θα έπρεπε να το εκτιμήσει…

Αρκετές φορές συμπεριφέρεται παράξενα , δυστυχώς!:?Και πολλές φορές με εκμεταλλεύεται , γιατί ξέρει ότι τη θέλω…:!:

Τότε λυπάμαι που το λέω, αλλά αυτή έχει το πρόβλημα. Παρατηρώντας τις σχέσεις των άλλων εξ αποστάσεως, κάτι τέτοια “φαινόμενα” μου τη δίνουν στα νεύρα. Έχεις συναισθήματα, βαθιά και ειλικρινή, και είναι ό,τι ομορφότερο μπορεί να συμβεί σε σένα, αλλά και στον καθένα από εμάς. Μην επιτρέπεις σε κανέναν να παίξει μ’ αυτά. Και πραγματικά, μετά απ’ αυτό, να νιώθεις περήφανος για τον εαυτό σου και για τη στάση που κράτησες. Αν αυτή θέλει να παίξει, δικό της πρόβλημα.

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες αλλά “ποτέ μη λες ποτέ” σε τέτοια θέματα!!:)Μπορεί να αλλάξει γνώμη…

Συγγνώμη βρε συ, καταλαβαίνω σε τί θέση βρίσκεσαι, αλλά αυτή δε μπορώ να τη δικαιολογήσω… Πώς μπορούν να σας βλέπουν να υποφέρετε και να μη συγκινούνται, έστω και λίγο;

[SPOILER]Θέλετε να αναλάβω εγώ να τις πλακώσω όλες στα κατακέφαλα, να σας παρακαλάνε μετά γονυπετείς και να σας φιλάνε τα πόδια;;; Εντάξει, μην το πάρετε κατάκαρδα, αστειάκι ήταν… [/SPOILER]

καλά καμιά άλλη δε σου γυαλίσει στο μάτι όλον αυτό τον καιρό?

Καταλαβαίνω την κατάσταση ακριβώς, αλλά ποτέ μην επαναπαύεσαι. Χτίζε παράλληλα το μέλλον:p

Σου δίνω το ελεύθερο silent winter και μάλιστα η συγκεκριμένη μένει αρκετά κοντά σου , οπότε δε θα χάσεις πολύ χρόνο στις μετακινήσεις!!:lol:

Μη μου βάζεις ιδέες, γιατί κάποια θα την πληρώσει για όλες…

Μπα, ούτε ξύλο αξίζει να φάει! Για να φέρεται έτσι… καλό φρούτο θα 'ναι κι αυτή…

Καλύτερα ακολούθα τη συμβουλή του γουόρστ και ξεκίνα να χτίζεις το μέλλον σου. Και τα μάτια σου ανοιχτά…

Όταν λες κοντά; Αν επιτρέπεται…:stuck_out_tongue:

Αυτό βασίζεται στην εμπειρία μου με συναναστροφή με γυναίκες και άνδρες. Μίλησα σαν γενικό κανόνα, και φυσικά παντού υπάρχουν εξαιρέσεις.

Οκ τρόμαξα προς στιγμήν. Υπάρχουν δυστυχώς αυτές οι συμπεριφορές και οι νοοτροπίες, αλλά να τις συντηρούμε και να τις ανάγουμε σε πόρισμα είναι η απόλυτη κατάντια

Μένει στην πρωτεύουσα του νομού που ζεις…Από εκεί είναι…:slight_smile:

[SPOILER]

Σωστα.

Σωστοτατα.

Σωστα, αλλα όταν τα φτιαξετε τελικα, εξομολογησου ότι ελιωνες γι? αυτόν/αυτην και προσπαθουσες πολύ να μην το δειχνεις, ωστε να γινει το «παιχνιδι» του πλησιασματος πιο ενδιαφερον.

O tempora, o mores, πού είναι οι παλιες καλες εποχες που οι γυναικες ηταν αυτές που ειχαν το μυαλο στις κανονικες σχεσεις? (Και δεν εβριζαν?)

27 μονο? Πιτσιρικα σχεδον. Για να στο προτεινει η ιδια μετα από καποιο καιρο, όπως λες, μπορει να εχει πιασει το νοημα της ζωης, συμφωνα με το οποιο μια καλη σχεση, για να διαρκεσει στο χρονο, βασιζεται στο καλο σεξ (στο bottom line, ε ναι! - και να δω ποσοι θα γραφουν ποστ μετα διαφωνωντας) και βλέποντάς σε μικρο (εισαι?) να ηθελε να δοκιμασει το σεξ μαζι σου, πριν προχωρησετε σε σχεση. Μπορει και να μην ηθελε τπτ παρα να περασει ευχαριστα ένα βραδυ. Ειστε σιγουροι ολοι εσεις ότι μπλεκετε με τα καταλληλα ατομα? Εγω, ας ειμαι και γυναικα, δεν υποστηριζω το φυλο μου παντοτε. Είναι πολλες που ειμαστε γκαου μπιου.

Η αποψη μου στην περιπτωση σου είναι παντως το κλισε που λεγεται για να παρηγοριομαστε, δηλ. να μετανιωνεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες. Εσυ δεν εκανες, και αυτό από προσωπικη σου επιλογη, αρα μη μετανιωνεις. Μαλλον καλα σε οδηγησε το ενστικτο.

Σε παιρνει να επιμεινεις κι άλλο μαζι της? Βλεπεις καμια αλλαγη στη σταση της που να σε ευνοει? Αν όχι, προχωρα σε αλλα και μην αναλωνεσαι άλλο.

Edit
Διαβαζω τωρα οτι σε εκμεταλλευεται, επειδη ξερει οτι τη θες. Ανιση σχεση. Ελα, βρε, εχεις και μια αξιοπρεπεια, μην το επιτρεπεις αυτο να γινεται τοσο καιρο. Μαλλον κακοπεσες. Παμε γι’ αλλα, παλικαρι!

[SPOILER]Ο panos-εναπαιδιμετραειταστρα και μερικοι αλλοι, αμα δουν ποσες γυναικες γραψαμε εδω, δεν το γλιτωνουν το εγκεφαλικο αποψε :p[/SPOILER]
[/SPOILER]

Δυστυχώς (φαντάζομαι) ξέρεις και εσύ ότι πολλές γυναίκες “ψωνίζονται” όταν κάποιος τρέχει γι’ αυτές και ενδιαφέρεται. Ενώ αντιθέτως θα έπρεπε να είναι γλυκό, χωρίς να είναι κουραστικό. Χρειάζεται παιχνίδι και φλερτάρισμα.

Zois ρίχτης 2 σφαλιάρες να στρώσει χαρακτήρα.

Δεν είμαι μικρός , είμαι 41!!:stuck_out_tongue: Ίσως το εκμετάλλευση ήταν λίγο “βαριά” λέξη!!:slight_smile:
Με κάλεσε στην ορκωμοσία του πτυχίου της και στο τραπέζι που έκανε μετά…:slight_smile:

Ναι το ξέρω, έχω πέσει και πέφτω στην παγίδα, αλλά δεν θέλω να αναγνωρίζω αυτό το attitude ως πραγματικότητα, ως τη φυσιολογική ροή των πραγμάτων. Στην τελική απλά δεν είναι, το ότι η σύγχρονη τάξη των πραγμάτων έχει επιδράσει και στις σχέσεις των ανθρώπων με τον ίδιο σάπιο και επιφανειακό τρόπο, δε σημαίνει ότι κι εμείς άμεσα ή έμμεσα πρέπει να συντηρούμε αυτό το πράγμα. Πραγματικά ας πέσεις με τα μούτρα σε μία, ας σε κλάσει, ας φας αυτά τα μούτρα, κι ας πιάσεις τον πάτο. Πιο κάτω δεν υπάρχει. Μετά θα φτιάξουν τα πράγματα. Ειλικρινά πλέον ΒΑΡΙΕΜΑΙ να γράψω μία κοπέλα στ’ αρχίδια μου αν δε το νιώθω. Δε θα πω το “είναι υποκριτικό”. Είναι απλά κουραστικό. Αν το νιώθω, μετά χαράς.

Ντάξει πράγματα χιλιο-ειπώμενα άλλα κλάιν

Α, οκ… ένα όνομα και μία διεύθυνση περιμένω…:lightsabre: Πλάκα σου κάνω.

Λοιπόν, μη στενοχωριέσαι και ποτέ μη μετανιώνεις για κάτι που δε μπορείς να αλλάξεις. Ό,τι έγινε, έγινε. Να είσαι σίγουρος ότι έκανες το σωστό. Και κάτι ακόμα, να προσέχεις τον εαυτό σου, δε θα πάψω ποτέ να το λέω (στον καθένα και σε κάθε ευκαιρία). Μην κάνετε τόσο κακό στους εαυτούς σας!

Τον τρόπο σας θα τον βρείτε εσείς, αλλά βάλτε το καλά στο νου σας ότι με το να διαιωνίζετε αυτή την κατάσταση το πρόβλημα δε λύνεται, το αντίθετο γίνεται. Διογκώνεται. Γι’ αυτό, παράλληλα μ’ αυτό, ξεκίνα να συναναστρέφεσαι κόσμο και όλα θα έρθουν σιγά σιγά. Μην παραιτείσαι τόσο εύκολα από τις ομορφιές της ζωής. Το μέλλον είναι εκεί έξω και σε περιμένει να το κατακτήσεις, μη μένεις κολλημένος στο παρελθόν, όσο κι αν σου είναι δύσκολο να το αποδεχτείς. Δεν είναι χαζόλογα και φανφάρες, είναι η πραγματικότητα που ισχύει για όλους, γιατί να ξέρεις όλα είναι και λίγο μέσα στο μυαλό μας!

:lol: δεν έχεις άδικο ChrisP…

Συμφωνώ με αυτά που λες αν και θεωρώ ότι δεν έχει κλείσει οριστικά η υπόθεση…:slight_smile:

ή μπορει απλα να μη θες να το δεις (οπως ολοι μας), αλλα ευχομαι να εχεις οντως δικιο. :wink:

εγω λεω

ξεκαθαρισε την κατασταση και ριξε το μπαλακι στα χερια της.