Πφ. Γυναίκες!

ο deathster μάλλον εννοούσε πόσο καλή φίλη της άλλης κοπέλας είναι, όχι ότι αλλάζει κάτι στο όλο σκηνικό βέβαια, redrum ελπίζω να τρολάρεις.

γέλασα πάντως με το “δε θα σήκωνα ποτέ χέρι πάνω σε γυναίκα. [SIZE=“1”]απλά θα πήγαινα μαζί της και μετά αφού ψοφούσε το πράγμα θα της ζητούσα να μου κάνει κονέ με μια φίλη της[/SIZE]”

:lol:
ΚΛΑΙΩ!!!

Παίζει ρόλο γιατί “ψόφησε” το πράγμα , είναι σημαντικό…Αν ψόφησε εξ’ αιτίας της κοπέλας υπάρχουν πιθανότητες να σου γνωρίσει τη φίλη της…Διαφορετικά το βλέπω λίγο δύσκολο να στη γνωρίσει , θα πρέπει να μη λειτουργεί ανταγνωνιστικά , όπως έγραψε και ο deathster…:slight_smile:

Red Rum μην τους ακούς ρε, προχώρα ακάθεκτος, με οδηγούς τα γνωστά και πάνσοφα δόγματα: “you don’t ask - you don’t get” και “always worth a try”.

Και στην τελική, το γυναικείο χαστούκι είναι και ένα είδος παράσημου :!:

red rum κανόνισε να σου γνωρίσει την φίλη της και να της γνωρίσεις εσύ έναν φίλο σου.

red rum ρωτα ρε μλκ τι εχεις να χασεις…

Κλαίω με το ποστ bastard, ευκολότερα στις καλύτερες ατάκες έβερ εδώ μέσα!

:lol2::lol2::lol2:

Πάντως για την ιστορία, το πράγμα το ψόφησε εκείνη κι όχι εγώ. Και ποτέ δεν τρολάρω σε τέτοια θέματα.

ΥΓ: πολύ καλή η ιδέα του ορίτζιναλ.

Παντως μια πρωην, μου ειχε κανει κονε με την καλυτερη φιλη της. Και μιλαω για σοβαρη σχεση. Το θεωρω φυσιολογικο. Εσεις το βλεπετε extreme?
Διοτι απο πρακαταληψεις του τυπου: [I][I][B][B]“αχ δεν μπορω να κανω κατι οσο κι αν τον γουσταρω γιατι τα ειχε η κολλητη μου μαζι του πριν 3 χρονια”[/B][/B][/I][/I] καλα παμε.

Σοβαρή ήταν η σχέση με την πρώην σου, ή με την καλύτερή της φίλη που στη γνώρισε?

Τα είχα με μια κοπέλα, χωρίσαμε, τα ξαναβρήκαμε μετά σε φιλικό επίπεδο, γίναμε κολλητοί και μετά μου έκανε κονέ με τη μικρή της αδερφή.

Όλα γίνονται σε αυτή τη ζωή αρκεί να το φέρεις όμορφα (smoothly που λέν και στο χωριό μου).

Για μένα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Από τη σχέση που είχαν, από το πόσο φίλες είναι οι κοπέλες και φυσικά έχει να κάνει και με τον χαρακτήρα της κάθε μίας. Ας πούμε, εγώ, παίρνοντας παράδειγμα τον εαυτό μου, θα απέφευγα να κάνω σχέση με πρώην φίλης μου. Νομίζω κιόλας ότι δε θα μπορούσα να τον δω ερωτικά έτσι. Αλλά ναι, δεν το θεωρώ απίθανο για κάποιους ή για κάποιες άλλες. Και δεν είναι προκατάληψη, γιατί όταν το κάνουν οι άλλοι δε με ενοχλεί, εκτός και αν η σχέση δημιουργείται ενώ ο άλλος τα έχει με τη φίλη.

Τώρα αναφορικά με την περίπτωση του Red Rum, τίποτα δεν είναι αδύνατο. Πόσω μάλλον στην περίπτωση αυτή που, αν κατάλαβα καλά, με την κοπέλα δεν είχε καμία σοβαρή σχέση μέχρι που έληξε, απ’ τη μεριά της πρώτα. Εάν μετά τη δει ανταγωνιστικά, δε θα φταις εσύ ασφαλώς, ούτε η φίλη της, ας πρόσεχε.

Κάνε μία προσπάθεια και μίλα στην άμεσα ενδιαφερόμενη, δεν έχεις να χάσεις κάτι. Αφού προηγουμένως μιλήσεις με την πρώην-ξεπέτα :p. Εξέφρασε τις προθέσεις σου, χαμένος πάντως δε θα βγεις είτε γίνει κάτι είτε όχι. :slight_smile:

Αυτο ειναι θετικο. Εμενα μου ειχε τυχει με διδυμες που μετα απο αυτο δεν μιλιοντουσταν μεταξυ τους και ενοιωσα καπως. Τελικα αναγκαστηκα να διαλεξω, χεσε μεσα. Δεν μου εχει ξανατυχει κατι παρομοιο ever.

Με την πρωην μου, με την καλυτερη φιλη της εγινε απλα φαση αλλα η πρωην μεσολαβησε και μαλιστα απο μονη της διοτι ειχε καταλαβει οτι υπηρχε ελξη. Βεβαια συνεχισαμε να τα εχουμε μετα απο αυτο. Εννοειται.

σας εχει χακαρει τα ακαουντς ο παπακαλιατης

…αντλεί και έμπνευση ο Χριστόφορος:p :slight_smile: :!:

Χαχαχαχαχαχα!! Respect.

Α, να μιλάς για τους άλλους που έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους με τις φίλες φίλων φίλων. Μπήκαν στο παιχνίδι και οι αδερφές. :stuck_out_tongue:

Σε άλλα τώρα…

[B]Freakhood:[/B] Εντάξει, κάποια πράγματα απλά είναι περίεργο όταν γίνονται, δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Εσύ αποπάνω, υποστήριζες ότι σχέση χωρίς καλό σεξ δεν υφίσταται. Και εν μέρει, έχεις δίκιο καθώς και ο έρωτας είναι βασικός παράγοντας για να συνυπάρξουν δύο σύντροφοι, αν πάψει αυτό, παύει και η σχέση. Μία απ’ τα ίδια, πιστεύω, ισχύει και για τα υπόλοιπα, την κατανόηση, την επικοινωνία κ.λπ, αν πάψουν αυτά, τότε η σχέση περιορίζεται μόνο στο σεξ, άρα παύει να είναι σχέση. Επομένως, πρέπει να υπάρχει ισορροπία ανάμεσα σ’ αυτά τα δύο - εξαρτάται, βέβαια, και από το πώς ο καθένας εκλαμβάνει την έννοια “σχέση” και τί ζητάει απ’ αυτή.

Αλλά το να δανείζονται οι “κολλητές” τον γκόμενο, εμένα μου φαίνεται παρανοϊκό, εκτός κι αν η σχέση περιοριζόταν στο σεξ. Δηλαδή ήταν το “Α και το Ω” στη σχέση σας. Τέλος πάντων. Ίσως να φταίει που είμαι αρκετά πιο μικρή και βλέπω τα πράγματα λίγο πιο ρομαντικά. Ανοιχτόμυαλοι. :stuck_out_tongue:

Δεν δανειστηκαν κανενα γκομενο. Απλα εγινε μια φαση με την κολλητη της, σιγα τα λαχανα. Το ιδιο πραγμα ειναι οπως αν ειχα αυνανιστει, δεν αλλαζει κατι στην ουσια. Ξερεις πότε θα αλλαζε? Αν αρχιζα να τρεφω αισθηματα για την φιλη της.

Και κατι αλλο. Μου εχει συμβει να εχω σχεση χωρις σεξ λογω κολληματος. Βλεπομασταν καθε του αγιου π… ανημερα. Κι ομως ερωτας υπηρξε. Και ηταν δυνατος μαλιστα. Βεβαια αργοτερα ηρθε και το σεξ. Πολυ αργοτερα. Δυο χρονια και βαλε…η τρια νομιζω:!:
Αυτα παθαινει καποιος αν ειναι ρομαντικος υπερ του δεοντος! Εχω κι εγω τετοιο κολλημα βλεπεις…αθεραπευτα ρομαντικος μεχρι βλακειας :?

Εντάξει, προφανώς και δε σε ξέρω σε προσωπικό επίπεδο και ό,τι είπα το είπα με βάση αυτά που διάβασα εδώ μέσα. Απλά μου φαίνεται περίεργο, όσο φίλες και αν είναι κάποιες, να μοιράζονται δυο γυναίκες έναν άντρα, ακόμα και για ένα σεξάκι.

Δεύτερον, το τί θα νιώσεις δεν το ξέρεις. Δε μπορείς σε κάποια πράγματα να επιβάλλεσαι απόλυτα στον εαυτό σου και κυρίως στα συναισθήματά σου. Γι’ αυτό μην το αποκλείεις ότι θα μπορούσες να νιώσεις κάτι για τη φίλη μετά τη σωματική-σεξουαλική επαφή. Βέβαια, στάθηκες τυχερός μάλλον και δεν το ένιωσες. Πού να βρισκόσουν, λέει, ανάμεσα σε δυο γυναίκες.

Και τέλος, δεν είπα ότι δε μπορεί να υπάρξει σχέση χωρίς σεξ. Ασφαλώς και μπορεί, όχι για πάντα βέβαια. Και για να το ξεκαθαρίσω, άλλο σεξ και άλλο έρωτας, για μένα. Το πρώτο μπορεί να συμβεί ανάμεσα σε δύο ανθρώπους άγνωστους μία φορά και ποτέ ξανά. Δεν προϋποθέτει κάποια σχέση ή συναισθηματική-“πνευματική” επαφή με τον άλλον. Ο έρωτας είναι πολλά περισσότερα από το σεξ και περικλείει μέσα του όλα αυτά τα συναισθήματα. Είναι η ανάγκη να αγαπάς και να φροντίζεις κάποιον και να θες να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου μ’ αυτόν. Μετά έρχεται το σεξ… :stuck_out_tongue:

Κι εγω τα διαχωριζω και να σου πω την αληθεια αν νοιωθω κατι για καποια δεν μ’απασχολει καθολου πότε και αν θα το κανουμε ανεξαρτητως αν θα ερθει η στιγμη. Βασικα χεστηκα να μη το κανουμε και καθολου. Αγκαλια να ειμαστε ειναι οτι πιο καλυτερο. Και να την φροντιζω χωρις να την πιεζω στο ελαχιστο, αυτο θελει προσπαθεια αλλα αν νοιαζεσαι πραγματικα για τον αλλον, το καταφερνεις σε μεγαλο βαθμο.
Αλλα εγω ειμαι εγω. Ο καθενας ειναι διαφορετικος.

Οσο για το αλλο, ναι θα συμφωνησω. Ποτε μην λες ποτε.

Με παντρεύεσαι; :har:

Οχι ειμαι κατα του γαμου:p