Πληροφοριες καταλογου....περι συγκροτηματων!

Οι Morbid Angel δεν χρειάζονται πληροφορίες. Τα ακούς όλα και γουστάρεις αφού όλα σπέρνουν.

Eκτος απο αυτα που ειπαν τα παιδια τσεκαρε και At the Gates,Darkest Hour,Eternal Tears of Sorrow,Wintersun,Kalmah:)

και Amon Amarth…εχουν πολεμικο βικινγκ στιχο και γι αυτο διαφερουν…

Οκ, να ζητήσω και εγώ πληροφορίες για Earth Crisis. Είναι απο τις μπάντες που ψάχνω αρκετά χρόνια επειδή έχω ακύσει γενικώς τα καλύτερα, αλλά δεν ξέρω λεπτομέριες ούτε δίσκο να διαλέξω.

Και 2 λογια για τους Riverside πλιζ

Εγω μονο αυτο εχω.Οποτε ακουσε αυτο και αν σαρεσει ξαναρωτας.

Μοοnsorrow με ποιο αλμπουμ πρεπει να αρχισω να ακουω?Μεχρι στιγμης καποια διασπαρτα κομματια τους που εχω ακουσει μου καναν τρομερη εντυπωση:)

Eκτός από αυτά που σου προτάθηκαν αξίζει να ψάξεις και The Duskfall

Θεωρούνται από τις καλύτερες μπάντες στο είδος τους. Τα αγαπημένα μου από αυτούς είναι τα Gomorrah`s Season Ends και Breed The Killers.

Μelodic death απο Δανια μερια ειναι και τα αλμπουμ των Illdisposed απο 2004 και μετα.
Πιο πριν δεν ξερω.

Ένα κομμάτι από Heavy Load που λέει “Heavy metal rangers(?), metal rangers”. Όνομα και δίσκος.

Ευχαριστώ:)

Είσαι σίγουρος οτι λεει rangers…γιατι εγω ξερω ενα και μοναδικο των heavy load που λεγεται heavy metal angels…αλλα δε ξερω δισκο…άλλο είναι???

Α δε ξέρω, για αυτό έβαλα ερωτηματικό:p Θενκς πάντως:)

Ξεκινα με Suden Uni…απο την αρχη δηλαδη…και παρτα ολα με τη σειρα για να δεις τι αλματα εχει κανει αυτη η μπαντα!Αν καταφερεις και βρεις και τα αρχικα Demo τους ακομα καλυτερα να ξεκινησεις απο εκει…

Heavy Metal Angels λεγετε :stuck_out_tongue: και ειναι απο το δισκο Death Or Glory που ολοκληρος γαμαει!

yeap

γενικα ειναι παλιες καραβανες
straight edge

το breed the killers θεωρειται απο τα καλυτερα τους
και κανει guest vocals σε ενα κομματι και ο Robert Flynn των machine head!!

οι all out war πηραν το ονομα τους απο το πρωτο ep των earth crisis “all out war” του 92

Ok, thanx! Το έψαχνα καιρό, το άκουσα χθες στο ράδιο και είπα να το ψάξω επιτέλους.

Ωπ…ευχαριστώ κι εγώ!Σκόπευα να τους ψάξω αλλά δεν ήξερα από που να αρχίσω!

Mε εκανε add στο hi5 ενας που μαλλον παιζει σε μια thrash μεταλ μπαντα που λεγεται Hirax.Ξερετε τπτ για αυτους;

Πρόκειται για μια από τις κλασσικές underground thrash μπάντες των 80’s. Ήταν στην metal blade και τους έχει κάνει παραγωγές ο πολύς Bill Metoyer… Thrash / speed φάση με λίγα crossover στοιχεία. Μου θυμίζουν μπάντες όπως οι πρώιμοι Exciter, οι Dark Angel του πρώτου δίσκου και Μetallica του Kill Em All και όλα αυτά με ολίγον από DRI και Anthrax. To χαρακτηριστικό τους είναι η μικρή διάρκεια των κομματιών και τα φωνητικά που μόνο για thrash δεν είναι. Είναι λες και τραγουδάει κανένα παιδάκι. Εμένα να σου πω την αλήθεια δεν μου κάνανε ποτέ ιδιαίτερο κλικ. Η συλλογή Not Dead Yet πιστεύω δίνει μια εικόνα για τα παλιά τους.
Μετά διαλύθηκαν αλλά επανενώθηκαν κάπου στις αρχές του 2000. Το αξιόλογο είναι ότι το άλμπουμ τους “The New Age Of Terror” του 2004 είναι μία αρκετά καλή δουλειά και μάλλον αυτή που ξεχωρίζω, χωρίς όμως να έχω ακούσει το σύνολο των άλμπουμ τους.

Καλησπέρα!!! Ωραίο τόπικ αυτό…Θα ήθελα στοιχεία για τους Dare και παρόμοια συγκροτήματα…Απο τους Dare έχω το Calm before the storm το οποίο το θεωρώ πολύ καλή δουλειά !!! Thanks !!!