Παράπονα και άλλα από "Καλύτερες κυκλοφορίες τ&#95

με τον karja έχουμε ειδική γλώσσα συνεννόησης και εδώ μέσα είναι πολύ παλιός. δεν παρουσίασά τους “αλλους” ως ηλίθιους, τους πείραξα για τα κολλήματά τους, όπως οι 2 συγκεκριμένοι πειράζουν κ εμένα κ άλλους για τα δικά μας. αν είχαμε αφήσει τα ποστ του denander έβλεπες πως υπήρξα πολύ ευγενικός κ συγκρατημένος. καταλαβαίνω ότι δεν παρακολούθησες όλο το σκηνικό, αλλά μην βγάζεις εύκολα συμπεράσματα.

ας αφήσουμε το θέμα εδώ. ότι άλλο θες πμ.

こんにちは私はkarja kurunenであり、monteは愚か者であるxaxa…just joking…αλλά

με τον karja έχουμε ειδική γλώσσα συνεννόησης

χαχα. consensus. καλά τα είπα.

άντε καλή συνέχεια. :σφίγγουμε χέρι:

Ποσα $$$$$ αραγε σας σκανε οι δισκογραφικες για να παρουσιαζετε ως δισκαρες και μπανταρες τον καθε μετριοτατο συγχρονο τυπου Mastodon, Slipknot και λοιπους…??? :-k

[-X [-X

Αφου εισαι false και τους γουσταρεις , ακου τους , αλλα μην τους παρουσιαζεις ως ‘‘το συγχρονο μεταλ ετσι πρεπει να παιζεται’’…#-o #-o

Mετριοτατο για εσενα και για εμενα.Για αλλους ειναι πολυ καλο ε :wink:

τόσο πολλά που κάνω moderation αντί να είμαι στις Άλπεις μέρες που είναι

Αμα πεσουν τα $$$ γινεται ‘‘εξαιρετικο’’…

Αντε γεια ρε…Manowar που τους χρειαζονται…

Δηλαδη Μοντε θελεις να μας πεις οτι τα περιοδικα και σαιτ , λειτουργουν ανεπηραστα και αμεροληπτα ?? Μην υποτιμας τη νοημοσυνη του κοσμου τοσο…

Δηλαδη το βρισκεις απιθανο καποιοι να θεωρουν τις μπαντες που ανεφερες αρκετα καλες και αλλοι να θεωρουν τους Manowar και τους Scorpions παιδικους?

Τολκι, θελω να πω οτι το βρισκω αδιανοητο ενας σημερινοσ 35αρης που εζησε μεσα στα 80’ς ακουγοντας ολα αυτα τα μεγαθηρια να βρισκει ενδιαφερον στα μεταλκορ ‘‘συγχρονα’’ γκρουπακια της σειρας που ελαχιστη σχεση εχουν μουσικα με το μεταλ που αγαπησαν και γουσταραν…

χμ, εγώ ξέρω αρκετούς!

αυτό είναι σωστό

απλά επειδή δεν αρέσουν στους 35άρηδες, δεν πάει να πει ότι είναι ατάλαντα σχήματα

Eζησε τα 80’ς αλλα ειμαστε στο 2008 πλεον.Η μουσικη προχωραει και εξελλισεται.Ειτε μας αρεσει ειτε οχι.Μη κολλας σε ταμπελες μεταλκορ και ντεθκορ και εγω δε ξερω τι.Και τα 80’s ειναι καλα και αρκετα εως πολλα νεα συγκροτηματα ειναι αξιολογα.Αν δεν σου αρεσουν τα καινουρια απλα μην τα ακους.Ακου συνεχεια τα ιδια και τα ιδια για να γουσταρεις εσυ και ασε τους αλλους στον πονο τους να γουσταρουν και με 80’ς και με καινουρια :wink:

Σε καμια ταμπελα δεν κολλαω. Ακουω και αν κατι το βρισκω αθλιο θα το πω. Οταν πρωτη φορα ακουσα μεταλκορ τραγουδια , δεν ηξερα οτι ειναι κατω απο αυτον τον ορο, αρα δεν ημουν προκατηλημενος για να πω οτι ειανι ανεμπνευστα…

Ενταξει, πειτε οτι θελετε.

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι η ενημερωση και η κριτικη ειναι κατευθυνομενη απο τις εταιριες σε τεραστιο βαθμο…Ειναι δυνατον τα περιοδικα να μην δεχονται $$ για ενα 8αρακι στο γκρουπακι της εταιριας…??
Οχι. Οποτε, ο,τι και να λετε…

Α, και Μοντε εξηγησε μου μουσικα που βρισκεται το ταλεντο στους Μαστοντον και τους Porcupine Tree και γιατι στις περισσοτερες κριτικες του Μ.Χαμερ για τα συχρονα γκρουπς που τα εκθειαζουν , γραφουν ολο αοριστολογιες και παρομοιωσεις ασχετες με τη μουσικη για να πεισουν οτι ο ταδε δισκος ειναι φοβερος…

Προσωπικα ξερω οτι το Hammer το κανει σε αρκετα ελληνικα σχηματα και μη.
Τωρα αν υποννοεις οτι αυτο γινεται σε ανεξαρτητα ηλεκτρονικα μεσα τυπου ροκιν και ρεκβιεμ ε ακουγεται λιγο αστειο

νυχτερινοουρανέ δεν μπορώ να πω τπτ για χάμερ κτλ. δεν διαβάζω, δεν ξέρω.

για τις δικές μας κριτικές μπορώ να πω ότι θες για αυτά που έχω γράψει, αλλά μετά την πενταήμερη άδειά μου που αρχίζει σε 20’…

Εμενα παλι καθολου αστειο και απιθανο δεν μου ακουγεται.:wink:
Γιατι σου φενεται ‘‘περιεργο’’ ?

γιατί ο λογαριασμός μου μένει στάσιμος, γιαυτό

Δεν βλεπεις τον κουρου που κυκλοφορει με Μαζερατι και παιρνει αεροπλανο για να ερχετε Αθηνα 3 φορες τη βδομαδα και αλλες τοσες για να παει στο σπιτι του?Που νομιζεις οτι τα βρισκει τα λεφτα? [-X

Διότι από τους λίγους συντάκτες που έχω γνωρίσει ξέρω οτι αυτό αποκλείεται να συμβαίνει.

Ειναι εμφανες στο φορουμ οτι οταν καποιος πει ενα συγχρονο γκρουπ που ειναι στη επικαιροτητα ( και αρα πουλαει.…) οτι δεν αξιζει , πεφτουν συγκεκριμενα μελη ( τακτικα, με πολλα ποστς) να τον φανε, να τον πουν ροκοπατερα, να τον βγαλουν τρελο οτι αυτο που ακουει δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.

Και κανενας δεν απανταει με αποκλειστικα μουσικα κριτηρια για την αξια τους.