Κουτί Παραπόνων

οι mods κάνουν ό,τι θέλουν όπως πάντα

Προτεινω να μην επιτρέπονται τα ξεχωριστα θρεντ συναυλιών γιατι μπορει να μπει κανενας από την διοργανώτρια εταιρεία και να κανει διαφήμηση. Ε, δεν θελουμε ακυρους στην παρεα μας. Σε ενα θρεντ με το όνομα συναυλίες όπου θα είναι όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα θα έχουμε ξεμπερδέψει.

παιδια εξηγησα το σκεπτικό. αν δεν σας αρέσει, λυπάμαι.

I rest my case

Sylas πρήξε μας! Αν δε γουστάρεις πούλους μιας και οι γιορτές δεν είναι περίοδος εκεχειρίας!

Μοντε επειδη το εξήγησες εκανα και εγω μια πολυ συγκριμενη προταση, ελπίζω να ληφθει υπ’ όψιν.

+1 και αυτό που λέει ο κάρβου ότι δεν υπάρχουν τόπικ ομάδων, αυτό κι αν είναι χοντρό ψέμα (προσπερνώντας την ταύτιση κόμματος-ομάδας…)

Μods μην πατε κοντρα ρε,θα σας καψουν κανενα καδο.Θα γινει επαναστασις.

θα ληφθει υπόψη, όπως κάνουμε με όλες σας τις προτάσεις.

O rip εκτός από φοβερό εκπληκτικό μουσικό γούστο, ξέρει τι λέει και περί moderating. Κάνω τώρα ένα διάλειμμα από τη δουλειά μου και απαντώ όμως για να μη μείνει αναπάντητο. Ο Sylas από παιδιάστικο πείσμα πίστευε πως του χρωστάμε απάντηση όταν αυτός την θέλει, αλλά ελπίζω να κατάλαβε πως οι συνομιλητές του δεν είναι τα pets του για να του κάνουν τα χατήρια.

Λοιπόν, το τόπικ για το ΚΚΕ κλειδώθηκε για τους ίδιους λόγους που κατά το παρελθόν κλειδώθηκε το τόπικ για ΛΑΟΣ και το τόπικ για ΠΑΣΟΚ. Η αιτία είναι απλή. Εκτιμούμε πως θα διαταραχθεί η ηρεμία του φόρουμ και θα χαλαστούν σοβαροί χρήστες που μπαίνουν στο φόρουμ κυρίως για να συμβάλλουν στο μουσικό σκέλος του φόρουμ.

Τέτοια τόπικ, πολύ φοβόμαστε πως θα οδηγήσουν σε χαρακτηρισμούς για τους ψηφοφόρους των παρατάξεων, θα μαζέψουν trolls, θα μαζέψουν κομματόσκυλα που θα θέλουν να κάνουν την προπαγάνδα τους [U]μόνο[/U], θα δώσουν πάτημα σε άλλα κομματόσκυλα για να ρίξουν τη λάσπη τους και όλο αυτό το κλίμα έντασης όχι μόνο θα εκνευρίσει τους χρήστες που θέλουμε στο φόρουμ, αλλά θα διαμορφώσει και μια κατάσταση που οι mods δε θα μπορούν να διαχειριστούν (αυτά που ξέρει ο νοικοκύρης, δε τα ξέρει ο κόσμος όλος).

Ο βασικός σκοπός της δουλειάς των mods και των κανόνων που συντάξαμε είναι η διαμόρφωση ενός [B]μουσικού[/B] φόρουμ που θα μαζεύει όσο το δυνατόν πιο ψαγμένους μουσικά χρήστες, που θα ξέρουν να συμπεριφέρονται, θα σέβονται τα διαφορετικά γούστα, δε θα είναι κολλημένοι σε αυτά που προωθεί ο μουσικός τύπος και που θα έχουν τη δικιά τους άποψη, ανεβάζοντας το επίπεδο του φόρουμ ακόμη παραπάνω. Το υπόλοιπο φόρουμ, υπάρχει για να είναι [U]σε αυτούς[/U] ακόμη πιο ευχάριστο το φόρουμ.

Για αυτό και υπάρχει το podium. Γιατί θέλουμε χρήστες ανοιχτόμυαλους με άποψη και θέλουμε να τους δώσουμε την ευκαιρία να μιλήσουν για αυτό. Για αυτό και υπάρχουν οι κατηγορίες για τις τέχνες. Γιατί δε νοείται οπαδός της ροκ τέχνης δίχως άλλα ενδιαφέροντα. Για αυτό υπάρχουν και τα αθλητικά και τα next top models. Γιατί με αυτά τα θέματα κάνουν χαβαλέ μεταξύ τους.

Για αυτούς κι όλας θα αλλάξει σύντομα και η κατάσταση στο off-topic που έχει φτάσει στο απροχώρητο με το chat. Το off-topic υπάρχει για να χαλαρώνει αυτός που συμβάλλει στα μουσικά και γράφει εκατοντάδες λέξεις για αυτά. Όχι όσοι θέλουν να κάνουν κοπάνα από το “Εμείς κι ο κόσμος” ή να σκοτώσουν 15 μέρες διακοπών που δεν έχουν τι να κάνουν.

Τέλος, όπως ορθά είπε ο rip: το φόρουμ του rocking δεν είναι μια δημοκρατική κοινωνία που όποιος θέλει ποστάρει όπου θέλει και το rocking είναι ο μπάτλερ που καθαρίζει τα σκατά πίσω από τις κουρτίνες. Το φόρουμ του rocking σας προσκαλεί και φιλοξενεί τις απόψεις σας υπό τη στέγη του, αλλά με την προΰπόθεση πως δεν ξεχνάτε πως παραμένει δικός μας χώρος. Ναι, το δηλώνουμε ευθαρσώς στους κανόνες πως θα αυθαιρετούμε οι mods όταν το κρίνουμε απαραίτητο, όμως ο πρωταρχικός μας στόχος παραμένει πάντα το φόρουμ του rocking να είναι σε όσο το δυνατόν ψηλότερο επίπεδο. Επομένως, χρήστες που το τελευταίο τους μουσικό ποστ ήταν το Σεπτέμβριο, καλό θα ήταν να συμβάλλουν πρώτα στα μουσικά και μετά να έχουν την απαίτηση από εμάς τους mods, να σκεφτούμε και τα δικά τους “θέλω” για το πώς θα πρέπει να λειτουργεί το φόρουμ του rocking.gr

Συμφωνώ. Γι’ αυτό προτεινω να κλειδωθουν τα τοπικ των ομάδων στα αθλητικά.

Δεν αποκλείεται και να διαγραφούν τα τόπικ σύντομα. Ψάχνουμε λύση και για αυτό το θέμα

Τι εννοεις ψαχνετε λύση; Διαγραφτε τα με συνοπτικες διαδικασιες όπως αυτα του ποντιουμ. Ή υπάρχει ένα σκεπτικό στην ομάδα σας που ισχυει για όλες τις περιπτώσεις ή δεν υπάρχει και κανετε ότι να΄ναι. Αν υπάρχει πρέπει να διαγραφουν τωρα, τι παει να πει ψαχνετε λυση…

πάει να πει ψάχνουμε λύση. το τρολάρισμα σου για τα προφανή είναι βαρετό.

Α, οκ. Κοροϊδεύεις. Δεκτόν, εγώ νόμιζα πως μιλούσες σοβαρά. Κι εγώ μαζί σου κόντρα στην εξουσία και τα αφεντικά τότε! :lol:

Άμα διαγραφεί το θρεντ της Μπάρτσα θα γίνει πόλεμος :!:

Ε εντάξει τώρα τι σχέση έχουν τα αθλητικά με πολιτικά! Συμφωνώ απόλυτα με τα κομματικά αλλά όχι να κόψετε και την μπάλα. Σόρρυ κιόλας!

από μια βλακεία, θα καταλήξουμε να συζητάμε μια άλλη βλακεία.

τα αθλητικά τοπικ δεν θα διαγραφούν

κομματικα τοπικ δεν θα ανοιχθουν

οι μοδς συνεχιζουν να αποφασίζουν μονοι τους

καποιοι συμφωνουν, καποιοι διαφωνουν

η ζωή συνεχίζεται.

Τιποτα το προφανες παιδια μου. Τα ξεχωριστα τοπικ των κομματων θα προκαλέσουν εντάσεις και θα μιλάνε μεσα διάφοροι άσχετοι και σβηνονται με συνοπτικες διαδικασιες. Τα τοπικ ομάδων το προκαλούνε αυτό εδώ και χρόνια αλλα δεν βλεπω καμια βιασύνη. Το “ψαχνουμε λύση” δεν το πιάνω. Στους μοντς φανταζομαι πως ειναι πανευκολο να κλειδωσετε τρια τεσσερα θεματα. Φαντάσου, εγω που δεν ειμαι μοντ μπορω να την βρω πανευκολα την λύση. Κλειδωμα στα τοπικ των ομάδων τωρα λεμε.

Ευχαριστώ :lol:

Είμαι/ήμουν moderator σε διάφορα forum και καταλαβαίνω τι περνάτε :!:

And that cocnludes everything I think! :slight_smile: