Κουτί Παραπόνων

Ακυρο, Καρβου εσυ ησουν που εβαλες εκεινο το ωραιο γκολακι προχθες? 8)

Btw, επισης ακυρο, σε καποια αλλα φορουμ, τα ποστς στο off-topic δεν τα μετρούσαν,
γουσταρετε να κανουμε το ιδιο κ εδω? Γιατι καποιοι χρηστες εχουν 1000 ποστς ξερω γω και τα 800 απο αυτα ειναι στο off-topic.
Νοthing more by me. 8) Peace.

Για το α μέρος συμφωνώ. Χθες φάνηκε καθαρά ότι το ψωλάρισμα δε καταλαβαίνει από συστάσεις οπότε πόντοι μπας και ηρεμήσουμε.
(Αν προφανώς δεν υπάρχει η δυνατότητα για όριο στα posts per day. Ψάχτε το πάντως αυτό)

Για το β μου φαίνεται ανεφάρμοστο λίγο ρε συ. Κανείς δεν πρόκειται να κάτσει να ψάξει οοοολο το οφτόπικ να βρει τα καλά τα θρεντς. Δεν ξέρω ας πουν και οι άλλοι.

όσα θυμόμαστε μωρέ. Τα πολύ classic. John vla, θέλω να κάνω κπν να ενδιαφερθεί, κλπ. Όλα τα άλλα μπορούν να ξεκινήσουν από το μηδέν (π.χ. μάχες τιτάνων, οι φάτσες μας, κλπ)

έντιτ: εγώ μόνο ένα γκολ έβαλα προς το τέλος και σε τετ α τετ. Είμαι αυτός που σούταρε συνέχεια έξω από την περιοχή, καθόταν στην άμυνα αλλά δεν έβαζε γκολ :stuck_out_tongue:

οι φατσες να μην κουνηθούν, κρατάμε αρχείο από τα γκομενάκια :blues:

  1. Εγώ δεν είπα να σουτάρετε κανέναν. Προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου να προωθείται το σπαμάρισμα σε 3-4 συγκεκριμένα θρεντς και στα υπόλοιπα να έχουμε την ησυχία μας. Με βάση αυτή τη λογική, οι άλεξ1992 του φόρουμ αυτού μπορούν να κάνουν όσα ποστς θέλουν στο βαριέμαι αλλά μόλις τρολάρουν για παραπάνω από 2 ποστς σε μουσικά θέματα τότε αναλαμβάνετε εσείς, τα ριπόρτς και εν τέλει εμείς οι υπόλοιποι.

  2. Δεν είδα πουθενά μέχρι τώρα πάντως οι 5-10 (ή όσοι είναι τεσπά) να ζητάνε να φύγει ο Χ ή ο Ψ χρήστης εκτός από σούπερ ιδιαίτερες περιπτώσεις. Νομίζω υπάρχει μια χαρά ανεκτικότητα εκ μέρους των συγκεκριμένων χρηστών.

  3. Θες να μου τα ονομάσεις αυτά τα τρολς? Γιατί αν είναι αυτοί που έχω στο μυαλό μου, μια χαρά συμμετείχαν στα μουσικά. Επειδή δεν θες να τα ονομάσεις και δεν θες (ορθώς) να ανοίξουμε πάλι παλιές ιστορίες ας το αφήσουμε το παρελθόν στην ησυχία του.

  4. Καταρχάς βγάλε με από το “εσείς” δεν ζήτησα ποτέ να φύγει κανένας, και απευθύνθηκα κατά πρόσωπο σε όποιον θεώρησα ότι δημιουργεί πρόβλημα. Κατά δεύτερον δες (2) μην τα ξαναγράφω.

  5. Αν πιστεύεις ότι θα μείνουμε 20 άτομα, τότε κάτι έγινε πολύ λάθος και σίγουρα δεν ευθύνονται οι σοβαροί χρήστες γι’ αυτό γιατί όποτε επενέβεναν τους εγκαλούσατε με ποστ τύπου “μη βρίζετε”, “μην ειρωνεύεστε”, “είστε κλίκα”, “θα μας διώξετε τα κορίτσια απ’ το φόρουμ”. Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι θα μείνουμε 20 άτομα, ήδη το μουσικό κομμάτι έχει βελτιωθεί μετά από μια συζήτηση που έγινε προ μηνών στο “τι σας τη σπάει στο ρόκιν”.

Δεν χρειάζεται να το κάνετε τόσο δύσκολο.

Αν υπάρχει πρόβλημα τεχνικό με το πλήθος των ποστς, παίρνετε τα θρεντς με τα περισσότερα ποστς και τα αξιολογείτε. Με τα “βαριέμαι” και “τι ακούτε τώρα” και κάποια άλλα εμφανώς ανούσια, είστε 100.000 ποστς μείον άνετα πάντως.

Τώρα για το να ρίχνετε πόντους αβέρτα, αν είναι να το κάνετε μη ζητάτε τη δική μας γνώμη γιατί θα έχετε 1112 διαφορετικές γνώμες. Αποφασίστε ποια θα είναι τα ποστς τύπου δεσποινακίου και κάντε το.

Θρεντ για φυλάμε τα καλά ποστς ήδη υπάρχει οπότε οκ.

Εδιτ: Ποια άμυνα, μην κοροϊδεύεις τον κόσμο :!:

Παίζει χθές να ήταν η πρώτη φορά σε ένα χρόνο που εξέφρασα κάποιου είδους επίπληξη προς άλλο/ους χρήστες.
Μόνο με chat μπορεί να λυθεί -λειτουργικά και λογικά- αυτό το θέμα νομίζω.

Αυτό είναι πολύ καλή ιδέα, το είχα σκεφτεί κι εγώ, αλλά δεν ξέρω κατά πόσον είναι εφικτή.
Να υπάρχει κάποιου είδους ποσοστό συμμετοχής στα διάφορα sections του φόρουμ.

@ καρβού - δεν είναι κακό - κάντε ό,τι θέτε στο οφτόπικ αρκεί να μπορώ να ποστάρω σαν άνθρωπος όταν βαριέμαι!

  • και βαριέμαι συχνά τελευταία - αναγνωρίζω ότι οι προτάσεις μου κατά πάσα πιθανότηα θα με πέταγαν και μένα έξω από το φόρουμ λαμβάνοντας υπ’όψιν τους 3 τελευταίους μήνες :stuck_out_tongue: Καλό θα μας κάνει λίγη επανεστίαση.

Εγώ έχω την αίσθηση ότι περισσότερο μας νοιάζει να υπάρχουν πολλά άτομα στο σαιτ μας, παρά το φόρουμ μας να γίνεται μπουρδέλο.

ΣΚΟΥΠΑ ΤΩΡΑ:p

Ένας καλός και εύκολος τρόπος για να περιοριστεί το σπαμάρισμα είναι να μην φαίνεται ΚΑΘΟΛΟΥ ο δείκτης των ποστς. Σε ένα άλλο φόρουμ που έγραφα, το είχαν κάνει και λειτούργησε.

noted. το βλέπουμε μετά τις γιορτές. πάντως επειδη τώρα πρόλαβα να δω τον χαμό στο οφφτοπικ, προφανώς κ πρέπει να πάρουμε μετρα, το παραξηλώσανε.

καντε ρηπορτς παίδες. δεν γίνεται να τα βλέπουμε όλα, οσο περιεργο κ αν σας φαίνεται. δεν προλαβαινουμε

το σχόλιό μου ειναι κάπως γενικοτερο κρισπ αν κ ορθώς το εξέλαβες έτσι. καλά κάνουμε κ επεμβαίνουμε στα “πεσιματα” γιατι τοτε θα γινουμε texas. από την άλλη, προφανώς κ έχετε δικιο να γκρινιάζετε σε πολλες περιπτωσεις. κάντε ρηπορτ κ θα δρασουμε.

δε νομίζω ότι όποιος σπαμμάρει το κάνει για να ανεβάσει τον αριθμό των ποστ του πάντως.

Καλά προφανώς και δεν ισχύει καθολικά, αλλά νομίζω ότι μέχρι ενός σημείου, συμβάλλει κι αυτό. Ίσως περισσότερο ψυχολογικά (α, έχω 990 ποστς, θα κάνω αλλά 10 να χιλιάσω).

Δεν θα εξαλειφθεί δια παντώς το σπάμμαρισμα, αλλά θα περιοριστεί, σίγουρα.

btw το banwave γιατί? σπάμμαραν κάπου εκτός του off-topic section τα παιδιά?

να πω και εγω ακόμη μια χαζομάρα(μετα το να μην φαίνονται στα αποτελέσματα απο τα νέα μηνύματα τα οφ τοπικ και αθλητικά)…

το κακό με τα οφ τοπικ και τα βαριέμαι έχει παραγίνει με το chat…
είχαμε για λιγο το chat, συνήθισαν μερικοί να πιάνουν ψήλη κουβεντιτσα και όταν εξαφανίστηκε το chat πέρασε σε αυτά τα θέματα…βαριέμαι κτλ

να γυρίσει το chat από ότι έχω καταλάβει δεν γίνεται…μήπως να υπάρξει μια σύσταση για χρησιμοποίηση των ατομικών profile για τις συζητήσεις…? (όπως και γίνεται σε μερικές περιπτώσεις)

*επίσης τις τελευταίες μέρες έχει πέσει διαφήμιση απο τον ηλίθιο με τις παντόφλες/παπούτσια…#-o
**μην με Banαρεται και έμενα…:stuck_out_tongue:

Δε νομίζω ότι εκεί είναι το πρόβλημα. To τσατ έχει φύγει πολύ καιρό τώρα, και άμα κοιτάξεις στο θρεντ πριν κάνα 5μηνο συζητάγαμε προτάσεις για να διοχετεύονται καλύτερα τα ποστς στα μουσικά θέματα , πώς θα οργανωθεί καλύτερα το μουσικό μέρος κλπ. Αυτό το χάλι ξεκίνησε το τελευταίο διάστημα με το -φρεσκομπαναρισμένο τώρα- παρεάκι που έμπαινε στο ρόκιν όχι για να μιλήσει για μουσική, αλλά για να τα πει με τα φιλαράκια του.

Σήμερα στο τόπικ με τις φήμες ήταν συγκινητικός. :’):’):’)
Μοντς βρείτε το ‘διάλογο’ και στείλτε τον στο “καλύτερες ατάκες”

Αυτό.
Τί τά’χουμε τα profile μας;

Και επίσης, όσοι νιώθετε καταπίεση απ’την ομάδα των mods ας δοκιμάσετε forums που δεν υπάρχει ίχνος moderating.
Αλλά μετά ίσως κάνετε παράπονα και εκεί πέρα γιατί θα παραείναι μπουρδέλ@ :roll:

Διαλέγουμε και παίρνουμε λοιπόν.

Πάντως εγώ από χτες ξαναδιαβάζω το “Βαριέμαι”. Γαμώ! :smiley:

Λίγο οφφτόπικ σχόλιο, μια που το θρεντ λέγεται “κουτί παραπόνων” (χοχοχο), αλλά.

To ποστ μου στις Απορίες & Προβλήματα διαγράφηκε επειδή δεν θέλετε όλοι να έχουν adblock, ήταν offtopic ή για κάποιον άλλο λόγο;

μη λες αυτή τη λεξηηηηηηη

Αυτό τι μου το κλείσατε http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=1051586#post1051586
Το δικό μου θρεντ λέει για δίσκους ενώ το άλλο για καλλιτέχνες.
Πχ. οι opeth μόνο υποτιμημένοι δεν είναι αλλά morningrise είναι πολύ υποτιμημένος δίσκος και είναι αυκαιρία κάποιος που δεν του έδωσε την απαραίτητη προσοχή να τον ακούσει.Ελπίζω να φαίνεται η διαφορά μεταξύ των δύο αυτών θρεντ.

Δεν το κλειδωσα εγω αλλα δεν εχει αδικο οποιος το εκανε.
Μπορεις ανετα να το ποσταρεις στο θρεντ της μπαντας και να αρχισει
μια πολυ ωραια συζητηση για το εν λογω (φοβερο) αλμπουμ.