Κουτί Παραπόνων

Επαναστατική κατάσταση στο φόρουμ. Οι από κάτω δε θέλουν κι οι από πάνω δε μπορούν. Μένει μόνο η σωστή επιλογή του timing τώρα. Χτες ήταν πολύ νωρίς, αύριο θα είναι πολύ αργά. Άντε να σπάσει ο πάγος, να χαραχτεί ο δρόμος. Εμπρός για την έφοδο στον ουρανό. Και να καρφώσει η Ιστορία τους μοντς στον πάσσαλό της, απ’ όπου δε θα μπορούν να τους σώσουν όλες οι προσευχές των παπάδων τους. Χρήστες όλου του φόρουμ, ενωθείτε! Το μόνο που έχετε να χάσετε είναι τα infractions σας.

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι εννοουσε η domino παντως.

Και επιτελους ξεκαθαριστε μεσα στο κεφαλι σας τι θελετε γι’αυτο το φορουμ και
μετα αρχιστε την γκρινια.
Ο pumpkin πχ γκρινιαζει για το moderating,αλλα ακομα κανει επιθεσεις στον Πανο.

Eισαι moderator και ξερεις ποια ποστς σβηνονται και απο που ?
Ο Καρβου λογω παλαιτοτητας και μονο εχει τον τιτλο moderator
στο ονομα του.Ποστ εχει να σβησει δεν ξερω και εγω ποσο καιρο.
Η μονη ιδιοτητα που εχει ειναι να μπαινει στο mod section.
Α εχει και editor status το οποιο δεν το ηξερα οποτε μπορει να κανει
και soft delete τα ποστς του.

Σιγα που θα με πιστεψεις βεβαια…

το παρόν απευθύνεται σε όλους που ποστάρετε εδώ και κράζετε τους μοντς.

you cross a line gentlemen. όλοι σας. καλό είναι να καταλαβαίνετε πότε κάποιος έχει διάθεση να κάνει συζήτηση και κάνει τα στραβά μάτια στις προσβολές για να υπάρξει εποικοδομητικός διάλογος πριν βγείτε και προσβάλλετε έτσι κόσμο δημόσια για να φανείτε κι εσείς μαζί “μάγκες”.

προφανώς και το βράδυ οι μοντς θα αποφασίσουν για τα ποστς αυτά (not my business) αλλά αν θέλετε να συνεχίσετε να θεωρείστε έγκυροι και πιο σωστά έγκριτοι users, μην κάνετε τέτοια φάουλ.

Ρε Κοσμα, αν αυτο δεν αποπνεει authority-λικι, τι πρεπει να γραψει ξερω γω.Να μας πειτε και ποιος κραταει τη stamp of approval της εγκυροτητας.Και τι παει να πει του χει μεινει το κιτρινακι απο παλια, κουσουρι ειναι;Να χαμε να λεγαμε ειναι αυτα και το ξες.Περι του δικου μου,καποια posts μου δικιολογουν σβησιμο, αλλα ακομα κι αυτο εγκειται στις ανικανοτητα σας να καταλαβαινετε τι πρεπει να κρατησετε και τι να πεταξετε.Κανεις δε ζητησε ξεχωριστη αντιμετωπιση, αν τη δειχνετε καπου ειναι δικο σας θεμα.

Και καμια ‘‘μαγκια’’, καποιοι mods ειναι οκ, καποιοι αλλοι ειναι για τα σκυλια.Απλες αποψεις ειναι.

Όμορφα.

Καταρχάς όπως παρέθεσε ο ινικ μόνος του είπε ότι έσβησε το ποστ του επομένως από εκεί το ήξερα.

Δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω. Η διαδικασία να φύγει κάποιος από μοντ(δηλαδή να αφαιρεθούν ΟΛΑ τα πλεονεκτήματα και το χρωματάκι) είναι γύρω στα 10 κλικς. Γιατί δεν γίνεται; Γιατί αν είναι θέλω και γω soft delete στα ποστ μου.

1.Authorityλικι απο ποιον ? Δεν καταλαβαινω ?
2.Ναι του εχει μεινει.Στειλε μηνυμα στον kourou να του βγαλει το κιτρινο ονομα
γιατι μονο αυτο του εχει μεινει.ΔΕΝ σβηνει ποστς,ΔΕΝ ριχνει μπαν.

Οσο για το 3 και το 4,ουτε λεφτα παιρνω,ουτε κερδιζω κατι με το να ειμαι Mod.
Iσα-ισα που σπαω τα νευρα μου και δεν χαιρομαι τις οποιες μουσικες κουβεντες.
Μου παιρνει καμια ωρα να τσεκαρω ολο το φορουμ καθε φορα και μετα σιγα μην
εχω ορεξη να κανω και σοβαρη μουσικη κουβεντα.
Και ναι εννοειται οτι κανω και λαθη.

(Αν εγινε και στο podium με τον Καρβου δεν το ξερω γιατι ειναι το τελευταιο section που
τσεκαρω και εχω μερες να το δω.)

Δεν ειμαι ο admin οποτε δεν μπορω να το κανω εγω.
Αν εχετε τοσο προβλημα με τον Καρβου,εμενα ή οποιονδηποτε αλλον
να το πειτε στον admin παιδες.

Eφόσον το ξεκαθαρίσαμε στο άλλο θέμα το ότι ο καρβού δεν είναι mod δηλαδή είναι κοινός χρήστης προτείνω να του φύγει το χρωματάκι και τα άλλα πλεονεκτήματα ή να δοθούν και σε μας τους κοινούς χρήστες(τουλάχιστον το να κάνεις delete στα posts σου είναι βολικό). Ότι επιθυμείτε:!:

(το δικαίωμα του soft delete το έχω γιατί έχω κι άλλες αρμοδιότητες στο site κι όχι γιατί ήμουν mod. Και το tag να αλλάξει δηλαδή, πάλι θα μπορώ να με κάνω soft delete :-s Και που μεταξύ μας, α) δεν καταλαβαίνω γιατί το ότι -σχεδόν άμεσα- έκανα soft delete ποστ μου που αφορούσαν προσωπικές σκέψεις ενοχλούν τόσο και β) αν ελλατώσω τα soft deletes τι θα αλλάξει στο φόρουμ?)

επειδή δέντρο/δάσος, άλλο είναι το θέμα εδώ, όχι το ότι ο κάρβου μπορεί να κάνει soft delete

Εγω ρωταω για τριτη φορα.Η κουβεντα εδω ξεκινησε με ενα ποστ της domino.
Αυτο ηρθε απο το πουθενα ? Εχει καποιο λογο ? Καποιο λινκ ρε αδερφε ?

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=25651&page=8

post του ignorant.

Γενικα στο moderating team απευθυνομαι στο 3 και στο 4, δε χρειαζεται να αμυνεσαι.Απλα αυτο που γραψες πριν για τις ‘‘επιθεσεις’’ στον Πανο ηταν σα να μου λες να πω κι ευχαριστω και με βαση αυτο απαντησα.Αν ημουν mod σε ενα μουσικο φορουμ και σπαγαν τα νευρα μου λογω moderating και μου κοβοταν η ορεξη και δεν ειχα κεφι για μουσικη κουβεντα παντως, θα εκανα το αυτονοητο.Δε σας βαλαν και το πιστολι στο κροταφο, ουτε ειναι εθελοντισμος σε νοσοκομειο για να νιωθετε τιποτα τυψεις αν τα παρατησετε.

Ξερω γω, το quote που παρεθεσα απο ποιον ηταν;Εγω βλεπω κατω απο το ονομα του ‘‘moderator’’, το υφος του ειναι δασκαλιστικο υφος mod(θεσιμο οριων και γραμμες εγκυροτητας και θα συσκεφτουμε αυριο για τα ποστς σας)οποτε το αν κανει κανει μονο soft delete η hard ban δε με πολυνοιαζει.

srsly? Πιστεύεις πως βγάζω δασκαλίστικο ύφος που όταν μας μπινελίκωσες (για να βγάλεις το άχτι σου), αντί να απαντήσω στο ίδιο επίπεδο, σου είπα ευγενικά πως ξεπερνάς τα όρια; :lol2:

Πραγματικά νομίζεις πως εγώ έχω θέμα με την “εξουσία” και υπερβαίνω τα όρια που μου επιτρέπονται; :lol2:

α)Γιατί δεν μπορούμε να σβήσουμε όλοι προσωπικές σκέψεις. Επίσης μαρέσει που λες προσωπικές σκέψεις για τα posts σου στο φόρουμ. Λες και οι υπόλοιποι αναπαράγουμε σκέψεις τρίτων ξέρω γω.

β)Δεν καταλαβαίνω το ύφος της ερώτησης σου ακριβώς. Θα απαντήσω σε ότι κατάλαβα.Καταρχάς εφόσον δεν είσαι moderator και οι υπόλοιποι δεν μπορούμε να κάνουμε soft delete δεν θεωρείται ισότιμο. Eπιπλέον το ταμπελάκι του moderator πέρα από εξουσία έχει και μία χ/ψ χρησιμότητα. Πχ μπορεί κάποιος user να έχει πρόβλημα και να θέλει να στείλει πμ σε έναν moderator. Εσύ από την στιγμή που δεν είσαι απλά δεν θα μπορείς να τον διευκολύνεις. Επομένως στο φόρουμ θα αλλάξει το ότι ο καθένας θα αντιστοιχεί σε όποια ομάδα ανήκει και όχι σε όποια ομάδα βρισκόταν κάποτε με την αντίστοιχη χρησιμότητα και πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα.

Επίσης αν γίνεται θα ήθελα να με ενημερώσεις από πότε έχεις σταματήσει να είσαι moderator για να δω πόσο καιρό χρειάστηκαν αυτά τα 10 κλικς να πατηθούν.

Καταρχας αν θυμαμαι καλα δεν απευθυνθηκες μονο σε μενα, οποτε ασε τις καρβουνιες.Δευτερον ζητησες μια επεξηγηση και στην εδωσα, δε βγηκα να γραψω ‘‘τον παιρνετε κιτρινιαριδες!!’’.Η χρηστρια εννοησε οτι δε σεβεστε την ελευθερια του λογου.Το ‘‘μπινεδες’’ ειναι λιγο αν μεταφραστει κατι τετοιο σε βρισια.Που ειπα οτι εχεις θεμα με την εξουσια;Το authority-λικι πηγαινε στο οτι φερεσαι σαν mod ενω προσπαθειτε να μας αποδειξετε οτι δεν εισαι η αν εισαι οτι εισαι 35% και οχι 100%.Ως τι θα ελεγξεις τα posts αυριο και ως τι κρινεις ποιος ξεπερναει τη γραμμη και που σταματαει καποιος να ειναι εγκυρος και εγκριτος;Ως user deluxe;

Ακομα να ξεβαψεις;

Υπαρχουν 4 σβησμενα ποστ που [U]εκρινα[/U] οτι δεν θα βοηθουσαν το θρεντ.
4 διαφορετικα ατομα πανε να πειραξουν/κοροιδεψουν/ξερω γω τι την tatsoman.
Αν υπαρχει καποιος λογος να επανελθουν εδω ειμαστε.
Και φαντασου το report ηρθε απο ασχετο χρηστη με την κουβεντα.

Επειδη εγω τα ειχα σβησει τα ποστς και εδω και δεν τα θυμομουν καλα.
Ο Καρβου λεει οι μοντς θα αποφασισουν για τα ποστς οπως και κανουν.
Ο Καρβου δεν αποφασιζει για κανενα ποστ.

Εγω βλεπω κατω απο το ονομα του ‘‘moderator’’, το υφος του ειναι δασκαλιστικο υφος mod(θεσιμο οριων και γραμμες εγκυροτητας και θα συσκεφτουμε αυριο για τα ποστς σας)οποτε το αν κανει κανει μονο soft delete η hard ban δε με πολυνοιαζει

Δεν νομιζω οτι θα αλλαξει ο Καρβου αν του φυγει το χρωμα.

Και αμυνομαι γιατι μας την λες γενικα λες και πληρωνομαστε γι’αυτο.

kourou.

Επειδη θυμαμαι τα posts, απο μενα και τον χαλισεκο τουλαχιστον δεν εγινε καμια επιθεση.Αν θες μπορεις να τα κανεις και quote εδω.Ακομα και του e-nick που μπορει να χαρακτηριστει ως ειρωνικο δεν εμπεριειχε προσβολη.Πιαστηκαμε απο κατι που ηταν ηδη οφτοπικ και απλα ζητησαμε να μας το εξηγησει(λες κατι και μετα το υποστηριζεις, σε ενα forum θα επρεπε να θεωρειται standard διαδικασια και οχι ατακ).Δεν υπαρχει προσβολη αρα κανεις μεταφορα(τοσα θρεντζ υπαρχουν για trend και οτιδηποτε)κι εισαι κομπλε.

Ο αλλος ας βγαλει το κιτρινο κι ας μιλαει μονος του μετα, δεν εχει να κανει το αν θ’αλλαξει.

Ναι, αλλά εδώ μέσα υπάρχουν μη μοντς χωρίς δασκαλίστικο ύφος που τους ενοχλεί περισσότερο η ειρωνεία παρά τα βρισίδια, τα οποία άλλωστε τα χρησιμοποιεί και ο ίδιος όταν του υπενθυμίζουν ότι μπερδεύει το ημερολόγιό του με το φόρουμ.

[SPOILER]

[/SPOILER]

lol τώρα κατάλαβα για ποια post μιλάμε γιατί είναι και δικό μου μέσα.

Δεν με ενδιαφέρει άμα άλλο σκεφτόταν και άλλο έγραψε αλλά αυτό που έγραψε είναι άξιο ειρωνίας από ένα άτομο 18χρονών που μιλάει για μόδα στο stoner.

Link για μεταφορα ποστ και να γινει κουβεντα.

Και εχεις κανει και mod ρε παιδι μου…
Σε τι θα βοηθησει 4! ατομα να ειρωνευτουν ενα μικροτερο ?

Ναι είμαι mod σε διάφορα forum και εκτός του pcmag αλλά υποκριτής δεν πρόκειται να γίνω ποτέ. Όταν διαβάζω βλακείες αντιδράω, προφανώς δεν αρέσει σε κάποιους αυτό.

edit:

Να καταλάβει οτι είναι χαζομάρα αυτό που έγραψε, ή να διορθώσει και να πει τι εννοούσε. Αλλιώς να μην το έγραφε καλύτερα.

Σβήστε και αυτό άμα είναι.