Ολυμπιακός #2

Οπως τα βλεπω παντως ο Ολυμπιακος θα παει για μαλλι και θα βγει κουρεμενος. Καραγκιοζιλικια σκηνικα οπως και να χει

Για να μην ξεχνιομαστε περιμενω και ποινη φυλακισης με αναστολη στον Μιραλας

2 Likes

Λοιπον εγω θα πω το εξης. Αν τον Γκαρσια τον ειχε χτυπησει εχθες οποιοδηποτε αντικειμενο εκτος χαρτιου οπως φωτοβολιδα,πυρσος,μπυρα,σιδερο,για μενα δικαιως θα ειχαμε χασει τον αγωνα στα χαρτια.Πρωτη φορα στα χρονικα βλεπω Τουμπα σε ματς με Ολυμπιακο να ειναι σαν κατηχητικο. Δεν αναψε ουτε ενας πυρσος και ο κοσμος πεταξε χαρτακια οπως γινονται και σε παρα πολλα γηπεδα στην Ευρωπη.Ενα εξ αυτων καθως ξετυλιγε , πετυχε τον Γκαρσια,ενω φυσικα ειχε σχεδον ξετυλιχθει ολοκληρο .Οι ανθρωποι ειχαν ερθει για να προκαλεσουν εξ’αρχης και να κανουν τα παντα για να μην παιχτει ο αγωνας. Αυτο δεν αμφησβητειται απο οποιονδηποτε. Η ΠΑΕ το γνωριζε και δεν περασε τιποτα στο γηπεδο περα απο χαρτι.ΤΙΠΟΤΑ ομως. Βρηκαν την ευκαιρια να στησουν αυτο το θεατρο περι τραυματισμου,ενω μαλιστα τους πηγαιναν απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο μεχρι να παρουν την γνωματευση που θα θελαν.Τελικα την βρηκαν στο Διαβαλκανικο,το οποιο ειναι χορηγος του Ολυμπιακου,αφου ανηκει στον Ομιλο Ιατρικου Αθηνων.

Ειλικρινα σας μιλαω,αν ο ΠΑΟΚ χασει το ματς στα χαρτια και φαει -3 για ενα ανοιχτο ρολο χαρτι σε ματς που δεν εχουμε ξαναδει πιο κοσμια Τουμπα σε ντερμπι με Ολυμπιακο,το ποδοσφαιρο θα μπει σε ενα επιπεδο φανατισμου που δεν εχουμε ξαναδει στα χρονικα,να το γνωριζετε.

Και για οσους συγκρινουν το χθεσινο με το ανοιγμα στο κεφαλι του Ιβιτς περσι,πραγματικα δεν ξερω τι να πω.
Πρωτη φορα ειδα να ανοιγει κεφαλι προπονητη απο αντικειμενο,να του γινονται ραμματα και καποιοι να ισχυριζονται πως δεν συμβαινει τιποτα η οτι ειναι θεατρο το αιμα(!) η οτι γινονται συνεχεια.Εχω δει φωτοβολιδες να πεφτουν σε παικτες,μεταξυ αλλων και Σαχα της ΑΕΚ στην Τουμπα και Γλυκου περσι στο ματς με στο τηγανι και απτην στιγμη που δεν τραυματιστικηκαν συνεχισαν τον αγωνα(φυσικα για μενα αν πετυχει φωτοβολιδα αντιπαλο,το ματς πρεπει να ληγει εις βαρος του γηπεδουχου,αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση). Ανοιγμα σε κεφαλι προπονητη παντως δεν ειχα δει οσα χρονια παρακολουθω ελληνικο ποδοσφαιρο και το γεγονος οτι παρομοιαζεται το περσινο του Ιβιτς που αν συνεβαινε σε ευρωπαικο ματς θα ειχε κλεισει η εδρα για 3 χρονια με το χθεσινο,πραγματικα δεν εχω λογια.

Ας ελπισουμε να επαναληφθει ο αγωνας για το καλο ολων.

ΠΙο πολυ για το χιουμορ το λεω, αλλα περασατε και ενα σκουτερακι χτες :stuck_out_tongue:
Oσο για τον Μιραλλας, δεν νομιζω να την γλυτωσει. Μια το φτυσιμο στον Μπαρκα, μια αυτο. Τι να πω…

1 Like

9 Likes

ΚΛΑΜΑ, αυτό θα πόσταρα κι εγώ μαζί με το ίδιο quote.

Επειδή όλων μας το IQ πέφτει όταν ασχολούμαστε με το ελληνικό ποδόσφαιρο, επειδή όλοι μας ή πολλοί από εμάς θα κάνουμε το μαύρο, άσπρο για να υπερασπιστούμε καφριλίκια των “δικών” μας και επειδή κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος αν και πόσο χτυπήθηκε ο εκάστοτε άνθρωπος, πρέπει να εφαρμόζεται ο κανονισμός.
Μπορεί ο κανονισμός να λέει (καθ υπερβολή) “με το που ακουμπάει ιπτάμενο αντικείμενο κάποιον, σταματάει/δεν ξεκινάει ο αγώνας” μπορεί να λέει “ο μοναδικός υπεύθυνος για να επικαλεστεί αν πρέπει να γίνει ο αγώνας είναι ο γιατρός του αγώνα κ μόνο αυτός”.

Αλλά να υπάρχει ξεκάθαρος κανονισμός και να τηρείται. Και να πάρει την ευθύνη αυτός που θα βάλει την υπογραφή του εκεί.

Για μένα μεγάλο σημάδι εθελοτυφλισμού είναι κ ότι κανένας δεν ασχολήθηκε σε όλα τα posts μέχρι στιγμής με αυτόν που το πέταξε που τελικά είναι σεσημασμένος και ζημίωσε την ομάδα του. Καμμιά αυτοκριτική… Ιστορία ξέρουμε όλοι και ποιος είναι ο ΠΑΟ, ο ΠΑΟΚ, η ΑΕΚ, Ο ΟΣΦΠ αλλά αν δεν κάνεις αυτοκριτική, να πεις τί έκανες εσύ λανθασμένα, δεν ελπίζω σε ουσιαστική πρόοδο…

6 Likes

+1000

2 Likes

γι αυτό η μόνη η λύση είναι ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, μπάσκετ κτλ κτλ κτλ να σωθούμε επιτέλους από αυτό το έκτρωμα…

1 Like

ΠΑΟΚ εισαι. Δεν μπορεις να παρεις ουτε ΔΙΚΟ ΣΟΥ πρωταθλημα.

1 Like

Και για όσους λένε οτι ήταν προβοκάτσια κ οτι πήγαν να προκαλέσουν (που δεν αποκλείεται το τελευταίο βέβαια), από ΑΠΕ για αυτόν που πέταξε το αντικείμενο:

Σύμφωνα με το ΑΠΕ-ΜΠΕ, εις βάρος του συλληφθέντα, ο εισαγγελέας πλημμελειοδικών Χρήστος Καραγιάννης -ενώπιον του οποίου οδηγήθηκε νωρίτερα- άσκησε ποινική δίωξη για κατοχή και ρίψη αντικειμένου, όπως επίσης για πρόκληση επικίνδυνης σωματικής βλάβης.

Οι πράξεις που του αποδίδονται είναι σε βαθμό πλημμελήματος και συνδέονται με το Νόμο περί Αθλητισμού, ενώ είναι στην επιβαρυντική τους μορφή, καθώς πρόκειται για δράστη που χαρακτηρίζεται “ιδιαίτερα επικίνδυνος”. Κι αυτό διότι -σύμφωνα με δικαστικές πηγές- ο ίδιος κατά το παρελθόν είχε συλληφθεί άλλες τρεις φορές για περιστατικά συνδεόμενα με την αθλητική βία, την πρώτη όταν ήταν ακόμη ανήλικος.

Ευθύνη έχει ο ΠΑΟΚ που αφήνει σεσημασμένους σε αγώνα που «οι άλλοι ήρθαν για να προκαλέσουν»; 3 φορές έχει συλληφθεί ο ίδιος! Ε έλεος κάπου…

3 Likes

αλητεία

1 Like

Καλά ρε παιδιά, ο κακός χαμός έγινε κι έξω από το γήπεδο μετά. Ας σοβαρευτούμε. Σιγά μην άφησαν και τα μαδέρια στην γκαρνταρόμπα για να μην δώσουν αφορμή. Αν το προϊόν του ΠΑΟΚ ή του Ολυμπιακού ή της οποιαδήποτε άλλης επιχείρησης καταλήγει σε επεισόδια με την αστυνομία στους δρόμους, τότε ας κλείσει η επιχείρηση με αυτό το προϊόν.

1 Like

Εκτος του γηπεδου ειναι ευθυνη της αστυνομιας η τηρηση της ταξης. Δεν εχει ευθυνη καμια ανωνυμη εταιρια.
Κατα τη γνωμη μου δυστυχως δεν αφηνουν ελευθερη την αστυνομια να ασκησει βια, εγω προσωπικα ειμαι υπερ του αγριου ξυλοκοπηματος ολων αυτων των ζωων, σε ακραιο βαθμο. Το ιδανικο βεβαια θα ηταν να τους μαντρωσουμε ολους αυτους, ολων των ομαδων, και να σκοτωθουν μεταξυ τους.

έπος το βίντεο

εμπίπτει στον κανονισμό της ΕΠΟ ε;; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ρίψεις αντικειμένων
Η ρίψη πάσης φύσεως αντικειμένου στον κυρίως χώρο του γηπέδου :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ξερεις τι επικινδυνο ειναι το αεροπλανακι αν καρφωθει στο ματι σου;
Δεν ειναι να παιζουμε με αυτα τα πραγματα.

Οκ, εντός γηπέδου τότε: αν το μηχανάκι της φώτο είναι κλεμμένο, τότε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ μάλλον έχει επίσης ευθύνη για το ποινικό αδίκημα που διαπράχθηκε (υπόθαλψη/συμμετοχή σε κλοπή και καταστροφή ξένης περιουσίας).

Αγόρι μου, οι οπαδοί της ομάδας σου έβαλαν το αυτογκόλ της χρονιάς και έδωσαν το δικαίωμα στον γαύρο να φωνάζει. Καλή σας χώνεψη, άμπαλοι.

Ας το κάνατε με την ΑΕΚ τουλάχιστον ρε άχρηστοι :joy:!

3 Likes

Χαιρομαι που βλεπω τους οπαδους του ποκ ενωμενους εναντιον του κοινου εχθρου.

Εγώ είπα, μακάρι να το παίρνατε, να χαρεί πολύς κόσμος πραγματικά πάρα πολύ. Και μετά λυσσάτε που θα τιμωρηθείτε με τον νόμο κανονικά γιατί δεν έπαθε μωρέ κάτι, τι φλώρος και τέτοια. Ε, δεν σας λυπάμαι.

Κοινός εχθρός και ΠΟΚ και τέτοια και ΠΑΟΚ είσαι αφού είναι ακριβώς η νοοτροπία που σας κρατάει σε αυτό το λέβελ.

1 Like

Είναι εφήμερη χαρά πάντως.