Ολυμπιακός #2

Ο Ολυμπιακός κάποτε σεβόταν πολύ περισσότερο από όσο έπρεπε αυτό το μικρό σωματείο που λέγεται παοκ

αλλά μετά τα περσινά με τον Πλατανιά νομίζω ότι γύρισε το φύλλο

1 Like
1 Like

Για κάποιον που “έχει σιχαθεί την μπάλα και το ελληνικό ποδόσφαιρο” (όλοι πλην Ολυμπιακών δηλαδή και καλά…)

Την εχουμε σιχαθει μια χαρα. Και τον Ολυμπιακο.

Όχι, δεν τα ξέρεις καλά.

Όλα είναι καλά όταν η ομάδα σου ελέγχει με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο το σύστημα. Αλλιώς σιχαμαρα

ημουν σιγουρος οτι θα ερθει εξυπναδα, αρα να πω καπου εδω οτι δεν ξενερωσα φετος με τον ολυμπιακο, αλλα τουλαχιστον την τελευταια τριετια.

Αυτό θα το μάθουμε όταν ελέγξει κάποια άλλη ομάδα το σύστημα, προς το παρόν εδώ και δεκαετίες το ελέγχει η ίδια.

Δηλαδή φέτος ελέγχει το σύστημα ο Ολυμπιακός;

Αυτο θα το δουμε, μηδενα προ του τελους μακαριζε. Επισης, ενας χρονος δε σημαινει και τιποτα.

Βγηκε νεο βιντεο στην δημοσιοτητα,οπου αποδεικνυει πως προκειται για το μεγαλυτερο στησιμο που εχει γινει στα χρονικα.Δειτε το και μονοι σας. Το χαρτι χτυπαει στο μπουφαν του γκαρσια,ξεκιναει να πεφτει και εκει που διπλωνεται το χαρτι στον αερα,ακουμπαει τον Γκαρσια στο υψος του ματιου και αυτος τραβιεται αντανακλαστικα.

Μεχρι πριν ημουν ηπιος στις τοποθετησεις μου,γιατι πιστευα πως το ρολο με το χαρτι,ειχε βρει τον Γκαρσια στο προσωπο μετωπικα,ειτε τον τραυματισε ειτε οχι. Αλλα την διακομωδηση που κανατε χθες θα σας γυρισει μπουμερανγκ και θα την πληρωσετε πολυ ακριβα.Μονο ξεφτιλα η ιστορια του Ολυμπιακου,ΜΟΝΟ

Οριστε και το original βιντεο http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/neo-bideo-apo-ti-stigmi-pou-to-rolo-tameiakis-xtupaei-ton-gkarthia-sto-proswpo/3502773

1 Like

Για να κάνεις πουτανιές στην πουτάνα, πρέπει να σε παίρνει. Δε σας παίρνει ακόμα. Ο καθυστερημένος που πέταξε το ρολό, έδωσε δικαίωμα να γίνει ό,τι έγινε.

Καταλαβαίνω ότι μπορεί να σκάτε επειδή βρίσκεστε ρεαλιστικά κοντά στο πρωτάθλημα μετά από πάρα πολλά χρόνια, αλλά δυστυχώς για σας πληρώνετε την πνευματική καθυστέρηση κάποιων οπαδών τους οποίους η ομάδα θέλει στο πλάϊ της. Δικαίωμά της να τους θέλει, αλλά οι συνέπειες είναι αυτές. Επίσης, καλώς ή κακώς, αυτές είναι και συνέπειες αυτού που έγινε πέρσι με τον Ίβιτς. Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία ποιος από τους δύο χτυπήθηκε περισσότερο (Ίβιτς ή Γκαρθία), εγώ πιστεύω ότι και οι δύο “τραυματισμοί” ήταν της πλάκας, όταν όμως είσαι αυτός που ξεκινάς τον χορό των διακοπών για τέτοιους τραυματισμούς, δεν μπορείς να διαμαρτύρεσαι όταν στο κάνει κάποιος άλλος. Δε βάζεις εσύ τους κανόνες για το ποιος χτυπάει λίγο και ποιος πολύ :slight_smile: ή καλύτερα για το πόσο παριστάνει ο καθένας ότι χτύπησε. Γενικώς στο συγκεκριμένο συμφωνώ με τον δημοσιογράφο Τσάρλυ, που πέρσι μετά το σκηνικό με τον Ίβιτς έλεγε ότι ο ΠΑΟΚ πλέον πρέπει να φροντίσει η Τούμπα να είναι εκκλησία. Ε, δεν το φρόντισε.

3 Likes

Άρα αφού δεν βγήκε μάτι όλα καλά

Να συνεχιστούν οι ρίψεις αντικειμένων που ρητά αναφέρει ο κανονισμός ότι απαγορεύεται

Και για να είμαι δίκαιος με τον ευατο μου . Τεράστια ντροπή της ομάδας μου που μπήκε στην Τούμπα χωρίς διάθεση να αγωνιστεί αλλά ψάχνοντας μια αφορμή να δημιουργήσει προβλήματα

1 Like

Κανεις δεν ειπε ολα καλα, αλλωστε ο κανονισμος οταν δεν υπαρχει τραυματισμος προβλεπει προστιμο κλπ παντως οχι μηδενισμο και -3.
Παραδειγματικη τιμωρια λοιπον του Ολυμπιακου ως υπευθυνου για τη μη διεξαγωγη του αγωνα.

Οκ δεκτον

Υπάρχει πράγματι μια πιθανότητα να τιμωρηθεί ο ΠΑΟΚ βάσει της παραγράφου που αναφέρει " αν δεν προκλήθηκε σωματική βλάβη μπλα μπλα μπλα "

Που θα είναι πρόστιμο και κεκλεισμένων ίσως

Αλλά αυτό να ξέρετε ( δυστυχως ) θα φέρει φαύλο κύκλο σε φάση να πετάμε όλοι χάρτινα μπαλάκια ξέρω γω που δεν κάνουν ζημιά

Εμένα δεν με νοιάζει το -3 ειλικρινα

Θέλω να μην δικαιολογούμε τις ηλιθιότητες που συναντάμε στα γήπεδα . Και για να μαι ειλικρινής , δεν γουστάρω τα δυναμομετρα

Θέλω όταν λέμε απογερευται η ρίψη αντικειμένων σε αγωνιστικό χώρο και δη σε ανθρώπους να επιφέρει ποινές . Όχι “αν” το μεν αν το δε που ισχύει τώρα

Ο κανονισμος λεει οτι για να.υπαρξει μηδενισμος και -3 πρεπει καποιος να τραυματιστει. Δε βλεπω κανεναν τραυματια, απλα φοβηθηκαν οτι θα μαζεψουν κανα τριμπαλο και φυγανε με την πρωτη ευκαιρια. Θεατρο και περσι του ιβιτς αλλα φετος ηταν η απολυτη ξεφτιλα και φαρσοκωμωδια.
Αν χαθει πρωταθλημα για χαρτι θα ειναι εγκλημα.

1 Like

Απτην μια εχεις βαλθει να εξισωσεις το χθεσινο με το ανοιγμα του κεφαλιου του Ιβιτς εν ωρα αγωνα απο κουτι μπυρας και προσπαθεις να πεις πως ειναι λεπτομερειες αν τραυματιστηκε η οχι,την στιγμη που ολοκληρος ΚΑΠ αφιερωνει παραγραφους για το αν υπαρχει τραυματισμος,πολυς η λιγος και ποιες ειναι οι ποινες για καθε περιπτωση.Για εσενα στο καφενειο μπορει να ειναι λεπτομερειες,για τον νομοθετη και για ολους τους εμπλεκομενους δεν ειναι.

Προφανως και καταδικαζουμε την ριψη αντικειμενων,αλλα το οτι εχεις βαλθει να εξισωσεις την περσινη,ατυχη για την ομαδα σου στιγμη που σας επιβαρυνε με βαρια τιμωρια, με την χθεσινη φαρσοκωμωδια για να νιωσεις καλυτερα,ειναι λαθος και το ξερεις.

Και αν θες την αποψη μου,μακαρι να μην επιτρεπετε να πεσει μυγα μες τον αγωνιστικο χωρο,δεν σου λεω για χαρτια ουτε για μπυρες,γιατι ηταν θεμα χρονου να ανοιξει το κεφαλι καποιου.Δυστυχως εκατσε ο μουτζουρης περσι σε σας. Αλλα αν θες πραγματικα να συγκρινουμε τις περιπτωσεις,ε ναι ρε φιλε,η ομοιοτητα τους ειναι ελαχιστη.Ορθως φαγατε -3 περσι γιατι ενας ανεγκεφαλος ανοιξε κεφαλι αντιπαλου προπονητη και ορθως πρεπει να τιμωρηθει ο ΠΑΟΚ για ριψη αντικειμενου,ΑΛΛΑ οχι για τραυματισμο αξιωματουχου αγωνα,γιατι ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ. Φυσικα δικαιωμα σου ειναι να πιστευεις οτι οι περιπτωσεις ειναι ιδιες η παρομοιες,αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα

2 Likes

Προσωπικά, σιγά μη με κάνει να νιώθω καλύτερα, από τη στιγμή που δεν αισθάνομαι άσχημα για κάτι :stuck_out_tongue:. Επίσης, δεν προσπαθώ να εξισώσω τίποτα. Προσπαθώ να πω τη γνώμη μου, η οποία λέει ότι πρώτος ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πέρσι αυτό το οποίο λούζεται αυτή τη στιγμή. Όταν δώσεις και το παραμικρό δικαίωμα, ειδικά σε κάποιον από τους άμεσους ανταγωνιστές σου, θα σε πηδήξει. Καλά ξεμπερδέματα στις δικαστικές αίθουσες.

Είπαμε, μεγάλο αυτογκόλ βάλατε.

Ε σιγουρα, αν εκανε ο Ιβιτς τον παλικαρα περυσι και καθοταν να προπονει με αιματα στο κεφαλι, ο ολυμπιακος φετος δε θα σηκωνοταν να φυγει, θα επαιζε κανονικα.

Το ανοιγμα του κεφαλιου του Ιβιτς λεει απο το αδειο κουτακι που εκανε γκελ στον παγκο. Κλαιω. Απο του χαρου τα δοντια σωθηκε το παιδι. Ρε παραδεχτειτε το, βαλατε τα χερακια σας και βγαλατε τα ματακια σας, τι να κανουμε, δημιουργησατε προηγουμενο αστειοτητας.

Παντως δεν ξερω τι ηταν πιο αστειο. Ο Γκαρσια με το κολαρο ή ο Ιβιτς με το αναπηρικο καροτσακι.

Α και τελικα να μας πειτε ποσο ζυγιζει το ρολο ρε παιδια. Ο Κολκας το 2014 ελεγε 300γραμμαρια, ο Τζατζαρας χτες ελεγε 50, αλλαξανε τοσο οι προδιαγραφες μεσα σε 3 χρονια?

Μονο Σουπερλιγκα ρε, απορω με την Νοβα που δεν θελει το Πρωταθλημα, τετοια επιθεωρηση ουτε ο Σεφερλης.

3 Likes

Μερικοι εδω μεσα αναρωτιεμαι αν εχετε αναπαραχθει, και τι σημαινει αυτο για τη θεωρια του Δαρβινου

3 Likes