Ολυμπιακός #2

Ρε εδώ πάνε μουντιάλ ο Ντα Κόστα με τον Καρσελά, σας γλεντάει η εγκληματική οργάνωση λέμε!

Να και λινκ για μη νομίζετε ότι μιλάω στον αέρα:

1 Like

[quote=“pantelis79, post:443, topic:59185, full:true”]

Τα πραγματικά δικαστήρια βγάζουν πάντα δίκαιες αποφάσεις, όπως ξέρουμε :joy:. [/quote]

Φέτος όμως που δώσανε το πρωτάθλημα στην αεκ βγάλανε σωστές αποφάσεις, δε μπορείς να πεις!

Φετος τα δικαστηρια εβγαλαν αποφασεις δρωντας αυτεπαγγελτα μετα απο τη μη εναρξη του αγωνα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακος (δεν εξεταζω το ποσο σοβαρα τραυματιστηκε ο αναλωσιμος προπονητης νο.1765 του γαυρου) και μετα απο τα καραγκιοζιλικια του Ιβαν με την εισβολη του στον αγωνιστικο χωρο. Ηταν υποχρεωση τους να το κανουν, δε χρειαστηκε να τους το πει κανενας Μελισσανιδης, φροντισε ο ΠΑΟΚ. Με το θεμα του Βαλνερ, δεν εδρασαν αυτεπαγγελτα, αλλα εδρασαν υστερα απο το δικαιωμα που ειχε και εξασκησε ο Ολυμπιακος να κανει ενσταση για ενα ματς που εχασε στο γηπεδο λογω συμμετοχης ενος παιχτη στον οποιο η ΕΠΟ ειχε εκδωσει δελτιο. Με φρεσκιες τις δηλωσεις οτι “τα ματς παιζονται μεσα στο γηπεδο” απο τοτε που ειχε κατεβασει ολους τους βουλευτες και δημοτικους συμβουλους Πειραια οταν εκλαιγε οτι δεν εφταιγε για το ματς που δεν ειχε ξεκινησει με τον Πανιωνιο 2-3 χρονια πριν. Ειχε το δικαιωμα - δεν ειχε την υποχρεωση να κανει ενσταση. Φετος η ΑΕΚ δεν εκανε καμια ενσταση, ο ΠΑΟΚ φροντισε να ενεργοποιησει τα δικαστηρια με τις μαλακιες του. Ας προσεχε κι ας κοιταχτει στον καθρεφτη. Φορεσανε και μπλουζες “νταμπλ 2018” απ’ ο,τι εμαθα μετα τον τελικο του Κυπελλου :joy:.

Ο λογος για τον οποιο παριστανεις οτι δεν καταλαβαινεις τη διαφορα μου ειναι αγνωστος.

1 Like

Στον αγώνα παοκ-αεκ όμως η αεκ δεν βγήκε να παίξει, σωστά;

1 Like

Το πρόβλημά μας είναι το αν βγήκε η ΑΕΚ μετά από 2 ώρες να παίξει; Αν είχε βγει δηλαδή, θα ήταν όλα καλά; Το δικαστήριο δε θα έριχνε ποινές; Μπορείς να μου πεις και κάποιον σοβαρό λόγο τον οποίο είχε η ΑΕΚ για να βγει να παίξει; Θεωρείς ότι η εισβολή του μαινόμενου Σαββίδη και του Μίχελ δεν ήταν επαρκής λόγος για τη διακοπή του αγώνα; Ε τι να κάνουμε τώρα, οι τραμπουκισμοί τιμωρούνται (ακόμα).

Να πάτε στα θρεντ των ομάδων σας και να μας αφήσετε ήσυχους. Έχουμε ντέρμπι στη Χαλκίδα αύριο…

1 Like

Γιατί είναι διαφορετικό να είσαι αεκ; Λέω εγώ τώρα.

Δηλαδή τι απόφαση και με ποιο τρόπο θα έπρεπε να είχε βγει για να είσαι βέβαιος πως είναι δίκαιη αυτή η απόφαση και να μη την ειρωνεύεσαι;

Να παίζει ο Ολυμπιακός στα πρωταθλήματα 5x5 και να πάνε φυλακή ακόμα και αυτοί που ποτίζουν το γρασίδι στο Καραϊσκάκη… :sunglasses:

Θεωρείς σοβαρό τεκμήριο αθωότητας το ότι κάποιο δικαστήριο έβγαλε αθωωτική απόφαση για κάποιους ανθρώπους με πλάτες;

  1. Το τεκμήριο της αθωότητας είναι δικαίωμα και κεκτημένο των τελευταίων 200+ χρόνων. Εφόσον δεν έχει ανακυρήξει δικαστήριο ποινική ευθύνη κάποιου πολίτη, τότε οι υπόλοιποι οφείλουμε να θεωρούμε όλους τους πολίτες αθώους. Το τεκμήριο της αθωότητας μονο από καταδικαστική απόφαση δικαστηρίου παύει να ισχύει. Δεν καταλαβαίνω το ερώτημα σου. Οι αποφάσεις δικαστηρίων είναι ο μόνος λόγος για να αρθεί το τεκμήριο αθωότητας.
  2. Στη συγκεκριμένη υπόθεση (δηλαδή εγκληματική οργάνωση για στημένα) ο Μαρινάκης δεν κλήθηκε καν σε δίκη. Επομένως δε του ζητήθηκε καν να υπερασπιστεί την αθωότητα του γιατί δεν υπήρχε ούτε ένα στοιχείο που να έδειχνε πως υπήρχε τέτοιος λόγος. Μαζί κλήθηκαν και όλοι οι δημοσιογράφοι των ΜΜΕ που τόσο καιρό τον φωτογράφιζαν και στοιχεία δε βρέθηκαν. Επομένως και μιας και δεν μου απάντησες αλλά προσπαθείς να αποφύγεις την απάντηση με ερώτηση:
    “Τι απόφαση και με ποιο τρόπο θα έπρεπε να είχε βγει για να είσαι βέβαιος πως είναι δίκαιη αυτή η απόφαση και την ειρωνεύεσαι;”

Btw το δικαστηριο αποφασισε οτι δεν υπηρχε εγκληματικη οργανωση, ενας πολυ συγκεκριμενο και νομικα καθορισμενος ορος, δεν εξετασε αν υπηρχε κυκλωμα επηρεασμου διαιτητων ενωσεων κτλ. Για το δευτερο και αυτακια εχουμε για να ακουμε τις συνομιλιες και ματακια και ολα. Το οτι ενα δικαστηριο πχ λεει “η ταδε υποκλοπη εγινε με παρανομο τροπο αρα δεν την λαμβανω υποψιν” δεν σημαινει οτι δεν εγινε και οτι ακουγοντας την δεν μπορουμε να βγαλουμε τα συμπερασματα μας.

1 Like

Άραγε θα γίνει κανένα δικαστήριο για δηλώσεις του στυλ “ο Μελισσανιδης ελέγχει τους πλαινους (επόπτες)” ή για το “στην επο βάλαμε δικό μας πρόεδρο” ;

Ας αφήσουμε στην άκρη την πολιτική ορθότητα, ναι;

Μια χαρά δικαίωμα έχω να θεωρώ γελοία όποια απόφαση δικαστηρίου θέλω. Όπως και όποιον νόμο θέλω. Είναι άλλο θέμα αυτό και άλλο θέμα το να μην τα σέβομαι.

Ο καημένος ο Μαρινάκης :disappointed_relieved:. Και πάλι με ερώτηση θα σου απαντήσω, εννοείται. Βάσει μάλιστα του πώς ξεκίνησε αυτή η ανούσια κουβέντα: Πιστεύεις ότι “αυτά τα περί εγκληματικής οργάνωσης είναι δικαιολογίες των ζελέδων και των υπολοίπων για να καλύψουν την ανυπαρξία τους;” Στο ελληνικό ποδόσφαιρο όλοι είναι παρθένες και κάποιοι επειδή είναι ανίκανοι διαβάλλουν αναίτια κάποιους άλλους για να τους σπιλώσουν;

Μπορει και να μην γινει η και να γινει μπορει να γινει και να αθωοθει. Εσυ τα συμπερασματα σου ομως μπορεις να τα βγαλεις.

(btw δεν το γνωριζω αυτο που λες, ποιος το ειπε?)

Για το πρωτο ο Κουγιας (οκ δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι αυτό) αλλά το δεύτερο το είχε πει ο ίδιος ο Ιβάν

κλειστε στο δαφνι τους Αφτους.
οι τυποι ζουν στο δικο τους κοσμο.
Η μονη διαφορα που εχουν με τον Τρακη ειναι οτι ο ενας ειναι κακομαθημενο πλουσιοπαιδο χουλιγκανος ενω οι αλλοι κακομαθημενα πλουσιοπαιδα φλωρακια
τι ανακοινωση βγαλανε οι απιθανοι ρε μαλακα, κανονικα πρεπει ο πατερας τους να τους καταγγειλει ως πληρως εγκεφαλικα ανικανους κι οχι το αντιθετο

Παντελως ακυρη ανακοινωση, τι σκοπο ειχε αδυνατω να κατανοησω.

απλα ετοιμαζονται για τη σκουπα απο το βαζελο και ενημερωνουν οτι παρολα αυτα πηγαμε 3 τελικους και πηραμε 2 κουπες. ε προφανως ζηλεψαμε λιγο που δεν πηγαμε και δεν τα καταφεραμε και φετος να παμε την ομαδα φ4, και οκ τωρα που θα φαμε την σκουπα μην κραξετε πολυ. αλλωστε αν κραξετε παιζει και να φυγουμε…

Οι Αγγελόπουλοι βρίσκονται σε δικαστική διαμάχη με τον πατέρα τους. Ίσως να είχαν και οικογενειακούς λόγους/δικονομικούς λόγους που έκαναν τη δήλωση, υπερασπιζόμενοι την επένδυση τους στον Ολυμπιακό.