Νέες κυκλοφορίες 2017

Πάρτε ολόφρεσκο τραγουδάκι από τους Waλves.

Για αυτήν τη δισκάρα γιατί δεν έχει μιλήσει κανείς;

1 Like

βγηκε το νέο at the drive in

Εγώ στο thrash thread αν και πρέπει να πω ότι δεν με ξετίναξε όσο περίμενα.

Ωστόσο έπρεπε να αγοράσω το hammer για να πάρω χαμπάρι για το πιο κουφό comeback των τελευταίων ετών.

Raw Silk!!!
https://www.youtube.com/watch?v=GtJ9Atu7_H0

1 Like

και αν σκεφτούμε ότι έχουν περάσει 17 χρόνια απο το Relationship of Command με Cedric και Omar να εχουν περασει απο τοσα διαφορετικα μουσικα στυλ ενδιαμεσα (το τελευταιο του Omar ειναι κλασικη μουσικη), και χωρις τον Jim Ward, τοτε μπορουμε να το θεωρησουμε και δισκαρα.
Αν κάνουμε άμεση σύγκριση με τα προηγούμενα τους άλμπουμ, χωρίς έκπληξη φυσικά, βγαίνει χαμένο.

Hostage Stamps
Ghost-Tape No. 9

Ολοκαίνουριο κομμάτι από τους U2. Και ναι είναι ωραίο τραγούδι.

1 Like

Υπάρχει και το καινούργιο King Gizzard εκεί έξω για οποιον ενδιαφέρεται
Με εξαίρεση το πρώτο chapter που με κουράζει λίγο, τα άλλα 2 είναι ίσως ότι καλύτερο έχουν γράψει
Το chapter 3:

Πολύ ωραίο!


1 Like

Νέο Maplerun επίσης εκεί έξω.

Αν και με μια πρώτη αυτιά μου φαίνεται κατώτερο των προκατόχων του.

Το αντίθετο θα έλεγα εγώ.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τη διάρκεια ή την ομοιογένεια των κομματιών, αλλά περνάει το σαραντάλεπτο χωρίς να το καταλαβαίνω. Μοναδικό που μπορώ να προσάψω είναι ότι δεν έχει μπαλαντοσύνθεση ή χτυπητό χιτ, αν θεωρήσουμε ότι το Partybomb δεν είναι τέτοιο. Που βέβαια με γυρνάει σε αυτό που έλεγα παραπάνω.

Επίσης εξαιρετική παραγωγή, αν και δε θα λεγά όχι σε πιο τιγκαρισμένο μπάσο.

Θα επανέλθω σίγουρα γιατί όπως είπα ήταν πρώτη ακρόαση και πολύ στα πεταχτά.


Pagan Black Metal, από τα καλά όμως

https://scontent.fath1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18556032_10155643571650101_6880641999645372966_n.jpg?oh=a7d350685fd354c4d4e3386ccb490deb&oe=59781305

25 Αυγούστου

3 Likes

Ωραίο εξωφυλλάκι :ok_hand:


Λέει τίποτα; Το ένα κομμάτι που άκουσα ήταν αρκετά ψυχεδελικό

Εμενα μου αρεσε και για τα ηλεκτρονικα του στοιχεια. Αλλα αν δεν ηταν side project του ντραμμερ των Mastodon μαλλον δε θα εκανε επιτυχια.