Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

1 Like

Επειδή οι ΟΜ δεν ήταν η μοναδική συναυλία του Σαββάτου. Είχε πολύ μεγάλο live στην Πλατεία Νερού.

Υπάρχουν ακόμα οι Χάμερφολ;

2 Likes

Ου ρε! Μόνο οι Refuge αξίζουν την όλη ιστορία! Αλλά και οι Blazon Stone είναι πολύ καυλιάρικα παιδιά, όσο πάνε καλυτερεύουν, ο Cid είναι περιπτωσάρα.

Ε, και οι Hammerfall έχουν μερικά ωραία κομμάτια!

2 Likes

Νύστα οι Refuge ρε παλιόπαιδα ;;

Για χάμερφολ ρε εγώ λέω…τους βαριέμαι. Αν παίζανε κανα παλιακό σετ ξερωγω κάτι θα γινόταν. Λογικά θα πάω βέβαια και θα κάτσω διακριτικά στο δεξί μπαρ και θα θυμηθώ την εφηβεία μου.

2 Likes

χαχαχα, ποιος τους γαμεί μωρέ αυτούς; :stuck_out_tongue: Refuge και Blazon Stone λέμε!

Οι άλλοι να παίξουν Dragon Lies Bleeding, Metal Age, Hammerfall, Steel Meets Steel και να φύγουν!

2 Likes

Ντάξει σεβαστόν :slightly_smiling_face:

παλιότερα άκουγα Hammerfall αλλά συγκεκριμένα κομμάτια . Ωραία μπάντα αλλά δεν τους παρακολουθώ πλέον

Φαντάζομαι κάτι Hearts on Fire, Crimson Thunder , Templars of Steel , τα τυπικά προβλεπέ δλδ , θα τα παίξουν οπότε κομπλέ

2 Likes

Καλά κι εγώ Hammerfall μόνο τα 2 πρώτα, μην τρελαθούμε κιόλας. Όλα τα λεφτά είναι οι Refuge

2 Likes

Hammerfall ΄ταν συγκρότημα αγαπης στα 13-14. Τους ειδα το 15 “για να θυμηθώ τα παλια” και εμειαν μαλακας. Καυλιαρικο λαιβ που θύμιζε παλίοτερες εποχές. Για αυτό θα ξαναπάω ! Τους εχω χάσει δισκογραφικά καιρό τώρα αλλά στα λαιβζ θερίζουν. Νερντίλα μόνο

1 Like

2 Likes

edit, άκυρο, έρχονται και Θεσσαλονίκη (και Πάτρα)

2 Likes

Το We τι μερος του λογου ειναι;

Πραγματικά δεν έχω ιδέα, λογικά θα ξέρω στις 23 (!)

συμπαθητικος χωρος, κοντα στο παμακ(3ης σεπτεμβριου με εγνατια σχεδον). μεγαλη χωρητικοτητα και καλη διαμορφωση του χωρου, μπορεις ευκολα να αραξεις προς τα πισω αν προτιμας και να βλεπεις μια χαρα.
Ειδα προσφατα portico quartet και ειχε και αξιοπρεπεστατο ηχο. Το εχει καθιερωσει ο lovelight τελευταια, ειχε την παρασκευη naxatras/mars red sky/tuber και διαφορα αλλα παλιοτερα. Νομιζω εκει κανουν και οι luben τα παρτυ τους οταν ανεβαινουν θεσ/νικη :yum:
*μπυρα αν θυμαμαι καλα στα 4€

ΡΕ ΜΛΚ! Άκου φλασιά που έφαγα προχθές, μιλούσα με έναν φίλο για το τελευταίο λάιβ που έκαναν εδώ, στην Υδρόγειο.

Προχωράω για να φτάσω όταν ανοίξουν οι πόρτες (που τελικά άνοιξαν 19:00 και το λάιβ ξεκινούσε 22:00, χωρίς σαππόρτ, ή κάπως έτσι τεσπα) και με βλέπει ένας στον δρόμο με μπλούζα Gathering, μου λέει “φίλε στο λάιβ πας;”, του λέω ναι (duh) και μου λέει “άντε πάμε μαζί”, σκέφτομαι τρόπους να τον αποφύγω διακριτικά όταν φτάσουμε, μέχρι που μου λέει “νταξ έχω κερδίσει και meet and greet αλλά δεν ψήνομαι να πάω, πες το όνομά μου αν θες” και προφανώς πήγα :")

Φυσικά δεν είχα μαζί μου ούτε ένα booklet και καθόμουν σαν αγγούρι όταν βγήκαν και περίμενα να τελειώσουν όλοι με τις υπογραφές για να βγω καμιά φωτο. Σαν αγγούρι όμως καθόταν και η Silje που δεν την είχε πλησιάσει κανείς, και ήρθε δίπλα μου και μου έπιασε κουβέντα και Ο ΜΑΛΑΚΑΣ είχα κολλήσει τόσο πολύ που αφού εξαντλήσαμε τα του νέου δίσκου και πόσο μου άρεσε και μπλαμπλα μετά άρχισε να μου λέει για τον καιρό :"") Μετά βγήκα φωτο και με αυτήν και με τους υπόλοιπους, και έφυγε για να μιλήσει και σε κανέναν άλλον, εκεί την πήρες στην άκρη και της έδωσες cd (ή βινύλια; δε θυμάμαι) Octavia Sperati και σκέφτηκα “μλκ κοίτα τι της έφερε ο άλλος να υπογράψει κι εσύ της έλεγες για τον καιρό” :joy::joy::joy::joy:

Τελικά όλα καλά, και το λάιβ γάμησε, αλλά η φλασιά ήταν η εξής: Σε είχα χαιρετήσει τότε ή συστηθήκαμε επίσημα σε καμιά άλλη συναυλία πιο μετά; :")

1 Like

Μόλις είχαμε βγει από αυτό το live, είχαμε πετύχει Ζαφείρη Μελά να έχει τελειώσει πρόβα από το διπλανό μαγαζί και βγάλαμε φωτό :joy:.

2 Likes

Εντάξει, ιστορικές στιγμές!
Με αυτά που γράφετε, μου δημιουργείται η παρόρμηση να πάω κι εγώ σε live των Gathering. Κύριος οίδε ποιον διάσημο θα συναντήσω!

χαχαχα! το θυμαμαι το σκηνικο :grin:
παιζει να ηταν οντως η πρωτη φορα που συστηθηκαμε τοτε(ειχαμε μιλησει εκεινο το βραδυ, σιγουρα)
πωπω, η κακομοιρα ηταν εντελως εξω απο τα νερα της και δικαιολογημενα. Ηταν το πρωτο tour της με τους Gathering, σωστα?
επρεπε να της πεταξω κανενα “εγω Octavia sperati ακουω και ηρθα, που τους βρηκες αυτους τους πουθεναδες ολλανδους?” να δω αντιδρασεις απο τους υπολοιπους :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like