Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

4 Likes

μαλακια που το βαλανε στο κωλοfuzz παλι

1 Like

πόσες φορές πια

κάθε Παρασκευή - Σάββατο , 70 ευρώ η φιάλη κρασί , 100 το ουίσκι ανα 4 άτομα :stuck_out_tongue:

2ο πρόγραμμα οι Αης Ντερθ

4 Likes

Μαλακία που το βάλανε ίδια μέρα με New Model Army βασικά.

αυτά τα φεστιβαλάκια πολύ μου αρέσουν, λέω να τιμήσω

3 Likes

Mono 20/10 στο Fuzz. Ίδια μέρα με Pain of Salvation. :slightly_frowning_face:

1 Like

Γελαμε, για μια ακομη φορα. Λονδινο γιναμε, αλλα μονο τα Σαββατα.

2 Likes

Επειδή βαριέμαι,θα τιμήσω αύριο σκορπιονς

2 Likes

Τελικά θα πάω κι εγώ τελικά με φίλο κολλημένο αλλά δεν έχω ασχοληθεί λεπτό με το εβεντ

Διαβάζω ότι θα βγει ΠΡΩΤΑ η κρατική ορχήστρα και ΜΕΤΆ οι Σκορπιονς

Τι έχουν αναφέρει γενικά;; Έχουν ξεκαθαρίσει πως θα είναι το σόου;;

Γιατί αν δεν παίζουν όλη νύχτα ταυτόχρονα κάτι έχω καταλάβει λάθος και μόνο κάτι "διαφορετικό " δεν θα είναι

1 Like

Βάσει αυτών που έχουν πει, θα βγει η ορχήστρα στις 9 η ώρα και θα παίξει 6 τραγούδια και στις 10 θα βγούνε οι Scorpions για “δίωρο show”. Ο Θεός κι η ψυχή του τι θα γίνει.

1 Like

Βρωμάει αρπαχτη από χιλιόμετρα γιατί τόσο καιρό νόμιζα ότι θα παίζουν μαζί τους συνέχεια

Βέβαια το έχουν ξεκαθαρίσει απ ότι κατάλαβα

Το 21:00 πλάκα πλάκα με γαμαει γιατί τότε θα φύγω από την δουλειά

Αντε να δούμε μην κάνω βαρύγδουπα σχόλια από τώρα :grin:

1 Like

Βρήκα τσαμπε προσκληση για αυτό παω. Αιντε να δουμε… Στο παρελθον εχουν κανει φοβερα Lives αλλά αυτό εδω με όλη την φαμφαρα μυρίζει αρπαχτη

1 Like

Κι εγώ τσαμπε θα την βγάλω. Ο κολλητός πήρε αυτοβούλως 2 εισιτήρια και του ξεκαθάρισα ότι δεν ήθελα να πάω εν τω μεταξύ χαχαχα

Το κακό με αυτούς είναι ότι λόγω ηλικίας δεν έχουν να προσφέρουν κάτι άλλο στα λαηβ. Τα ίδια και τα ίδια παίζουν. Σέβομαι απόλυτα ότι τόσο μπορούν

Την προηγούμενη δεκαετία στο Καραϊσκάκης έκαναν πάρα πολύ καλές συναυλίες με δυνατά σετλιστ και διάρκεια

Ήταν και θα είναι πάντα απ τα μεγαλύτερα χαρντ ροκ γκρουπ τόσο εμπορικά όσο και καλλιτεχνικά. Το κατέκτησαν και στο σανίδι και δισκογραφικά στα 70’ς & 80’ς

Αλλα κάπου δεν υπάρχει λόγος να τους βλέπουμε τόσο συχνά στην Ελλάδα

1 Like

Τσάμπα πήγαινα κι εγώ :stuck_out_tongue:!

4 Likes

Μιλώντας για τις συναυλίες των Scorpions στην Ελλάδα, τους είχα δει κι εγώ στην πρώτη χρονολογικά “αποχαιρετιστήρια” περιοδεία τους, το 2010.
Όχι ότι είχα συγκινηθεί λόγω επικείμενης απόσυρσης τους κλπ, απλά όντας οπαδός μόνο της 70’s περιόδου τους, τούς είχα κατατάξει στην κατηγορία: “θα τους δω live μόνο εάν έρθουν στην πόλη μου”. Ε, όταν ανακοινώθηκε για Γιάννενα δεν υπήρχε δικαιολογία!

Οφείλω πάντως να δηλώσω δημοσίως ότι ήταν πολύ καλή συναυλία, οι “γερόλυκοι της ροκ”, “ίδρωσαν την φανέλα” και όλα τα θετικά cliché που ταιριάζουν σε τέτοιες περιπτώσεις.

3 Likes

Αυτό είδα κι εγώ. Ότι θα βγει πρώτα η ορχήστρα να παίξει και μετά θα βγουν οι Scorpions μόνοι τους και θα παίξουν. Ενώ είχε φανεί όλο αυτόν τον καιρό ότι η συναυλία θα ήταν Scorpions μαζί με την Κρατική Ορχήστρα. Ή τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει εγώ.

2 Likes

Οι περισσότεροι λογικά αυτό είχαμε καταλάβει

Να πω εγώ τι πιστεύω και μακάρι να κάνω λάθος. Θα βγουν να παίξουν κάνα μισάωρο με την ορχήστρα στην αρχή ή κάπου στη μέση, θα ακουσουμε κάνα hurricane 2000 και κάποια άλλα όπως τα ηχογράφησαν στο moment of glory και μετα απλή τυπική συναυλία

1 Like

ξεπέρασε κάθε προσδοκία σε όλους τους τομείς το πανηγυράκι

1 Like