Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

22.00, inside info :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πάλι καλά γιατί παίζει πολύ τρέξιμο σήμερα… Ευχαριστώ!

1 Like

heavy metal από τα παλιά το χτεσινό live των OMEN, γαμηστερή φάση \m/

2 Likes

κανείς δεν πηγε χιλιομοδιδες χτες ;

1 Like

θα ανεβει σχετικό report

1 Like

PLANET OF ZEUS-TUBER-WHERESWILDER-SUPERSOUL @Niarchos Park 22.9.2018

Νομίζω ήταν το 2011 όταν είδα Πλάνετ στο ΑΝ και η φάση ήταν «οκ, αν δεν πεθάνουμε απόψε αυτοί πλέον πάνε για άλλα κόλπα», και από κει και πέρα μόνο δουλειά και άνοδος, γκαγκάριν (liveαρα), Piraeus κτλ Και τώρα χαλαρά στον όμορφο χώρο του Νιάρχος (κρίμα στα παιδιά που καθάριζαν που για κάθε μπύρα που σηκώνανε πέφτανε άλλες δυο κάτω, τόσα καλάθια ρε παιδιά…).

Το φεστιβαλάκι άνοιξαν οι SUPERSOUL, δυστυχώς δεν τους χάρηκα αυτή τη φορά λόγω ζέστης/ήλιου ενώ και οι ίδιοι που τον έτρωγαν στη μάπα μάλλον μια μικρή ηλίαση την πάθανε. Στη συνέχεια οι WHERESWILDER το πάλεψαν αλλά η μεγάλη σφαλιάρα για μένα ήρθε από τους TUBER που μοίρασαν πόνο μιας ώρας με μπόμπα instrumental συνθέσεις. Ε μετά, τα γνωστά, σεξ κ βία στον πλανήτη Δία…

Μερικά βιντεάκια:
SUPERSOUL:wrong side of suicide

WHERESWILDER:in my head

TUBER:cat class

PLANET OF ZEUS:loyal to the pack

3 Likes

Πουλάνε κάπου εισιτήριο Grave Digger για Αθήνα σε μορφή εισιτηρίου και όχι απόδειξης;

Συμφωνα με το δελτιο τυπου στα Sirens, Eat Metal και στο ιδιο το Κυτταρο (μονο πρωι εκει).

1 Like

Ο sirens εχει σιγουρα γιατι ψες που περασα απο κει κ τον ρωτησα για ποια λαιβ εχει εισιτηρια , μεταξυ αλλων ανεφερε κ για ντιγκερ…Λογικα θα ναι κ κανονικο.

Καλά μιλάμε υπάρχει πιθανότητα να έρθω με την δουλειά Κρήτη τέλη επόμενης βδομάδας που είναι οι Sorcerer!!! Απίστευτη κωλοφαρδία…

@Vic είχα την περιέργεια για αυτό το live, πως θα βγει οικονομικά; Ήδη λόγω ονομάτων δεν απευθύνεται σε τεράστιο κοινό και ειδικά τώρα που έβαλε ελεύθερη είσοδο, τι γίνεται; Φαντάζομαι τα συγκροτήματα, εν όψει και του φιλανθρωπικού σκοπού, δέχτηκαν να παίξουν χωρίς κέρδος και με καλυμμένα μόνο τα έξοδά τους; Γιατί είναι γαμάτη κίνηση γενικά…

1 Like

Καλή φάση! Τυχερός σίγουρα! Είχα ένα φίλο που έρχεται για συνέδριο την Παρασκευή (την προηγούμενη της συναυλίας) και είχε χαρεί που θα έρθει στο λάιβ και να αράξουμε και τελικά τους βγάλανε εισιτήριο επιστροφής Σάββατο πρωί! Ήττα!

Για το λάιβ, δεν ξέρω οικονομικές λεπτομέρειες γιατί δεν έχω μιλήσει με τα παιδιά για το θέμα αλλά υποθέτω ότι ναι, οι μπάντες θα έρχονται χωρίς πληρωμή ή έστω πολύ μικρή στην περίπτωση των Sorcerer. Πάντως ο Μιχάλης των Doomocracy σίγουρα έχει επαφή μαζί τους καιρό (σαν οπαδάρα τους) και έχουν φιλική σχέση. Σίγουρα υπάρχει κάποια υποστήριξη από την Περιφέρεια Κρήτης (και χρηματική, όχι κάτι ιδιαίτερο) και βέβαια οι διάφοροι χορηγοί.

Τώρα αν αυτά αθροίζονται σε όλα τα έξοδα ή αν βάζουν και από την τσέπη τους τα παιδιά των Doomocracy δεν ξέρω, πάντως δεν νομίζω ότι είναι κάτι τραγικό, εξού και η δωρεάν είσοδος για να γίνει μια καλή αρχή στο φεστιβάλ που έτσι κι αλλιώς έχει underground χαρακτήρα. Το μέρος που θα γίνει το λάιβ είναι ένας κινηματογράφος που είναι αρκετά φτηνός αν δεν κάνω λάθος, οπότε πρέπει να είναι ήδη καλυμμένοι.

Το θέμα είναι ότι τώρα θα μας δείξουν οι Κρητικοί πόσο τουρίστες είναι γιατί δεν παίζει καμία δικαιολογία για Σαββατιάτικη έξοδο. Θρυλική μέταλ μπάντα με έναν από τους καλύτερους περσινούς δίσκους, τσάμπα στην πόλη σου και γενικώς φεστιβαλάκι με παρέες και μπάντες, τσάμπα στην πόλη σου ή εν πάση περιπτώσει μια-δυο ωρίτσες δρόμο, πρέπει να έχει κανείς πολύ σοβαρή δικαιολογία για να λείπει. Ή να είναι τουρίστας, για να πηγαίνει στην Μαλακάσα μόνο στους Μέηντεν. :stuck_out_tongue:

3 Likes

Πήγα χθες στη συναυλία με τους τρεις ευνούχους. Απογοητευτική προσέλευση κόσμου (κανα κατοσταρικο και κάτι ψιλά) και ψιλοαπογοητευτικό το λάιβ. Πήγε η τσιρίδα σε άλλο τόπο. Το υλικό τους βασίζεται σε τζενερικ μέταλ ριφφς γραμμένα για να μπορεί να ουρλιάζει το τρίο με κάργα χώσιμο από πίσω με δικασιές και τα λοιπά. Το έσωσαν οι διασκευές το λαιβάκι (Sentinel, Painkiller, Burn In Hell, Black…) και το ότι είχα ρουφήξει κάτι μπύρες πριν πάω στη συναυλία βοήθησε αρκετά για να περάσω καλά. Κατα τα άλλα …πόσο σπουδαίο λαρύγγι ρε πούστη μου είναι ο Ρίπερ και πάει και χαντακώνεται με μαλακίες. Τι να πει κανείς. Τάιραντ όπως πάντα αψεγάδιαστος και μεγάλη λατρεία. Ο Πεκ μου ήταν πάντα αδιάφορος και δεν άλλαξε κάτι χθες.

4 Likes

Κρίμα, χτες πήρα χαμπάρι τα δύο single που έχουν ήδη βγάλει και τα άκουσα με πολύ όρεξη…ξενερωμα δυστυχώς , αυτός o peck είναι η του ύψους η του βαθους, πολύ generic τα κομμάτια. Το τελευταίο cage ήταν καταπληκτικό πάντως για αυτό και είχα ελπίδες…κρίμα γιατί ripper και tyrant δεν δικαιολογειται να σε ξενερώνουν.

Ο Ripper απο τοτε που εφυγε απο τους Πριστ βαζει το ενα αυτογκολ μετα το αλλο.

4 Likes

Σημερα ο ζορμπας μας φερνει κατα δω τους grave digger…Μπηκα fb αλλα δεν βρηκα κατι για ωρες εμφανισης κλπ… Καπου ειδα οτι γενικα ξεκιναει στις 8 αλλα τιποτα παραπανω…Ξερει κανεις τιποτα περισσοτερο??

7:30 λέει το ΔΤ ανοίγουν πόρτες και 8:30 ξεκινάει. Αν θες να προλάβεις όλα τα σαπόρτ φαντάζομαι αν πας κατά τις 8 θα είσαι κομπλέ

1 Like

https://www.facebook.com/events/687856564671602/?active_tab=discussion

Εδω ειδα για 8…Τεσπα …Θενκς…Καλα να περασουμε

Τον Owens τον αγαπάω και θα πήγαινα ξανά μόνο και μόνο για να τον δω να ρίχνει τα μπουνίδια στο Burn In Hell, δε μετάνιωσα στιγμή για τη χθεσινή πατάτα. Γιατί, ψυχρά και αντικειμενικά, το λάιβ ήταν πολύ κοντά στο απόλυτο μηδέν. Χωρίς δίσκο, με 23ευρώ εισιτήριο και με αυτό το πράγμα που παρουσίασαν ως “συγκρότημα” και πάλι πολλοί ήμασταν.

Tyrant φωνή 11/10 και καλά που είπε και το Black γιατί αλλιώς μόνο γέλιο και δάκρυα, δε σταμάτησε να κοιτάει τους άλλους 2 για να καταλάβει πότε μπαίνει και ΠΑΛΙ έκανε το ένα λάθος μετά το άλλο. Με έπιασε νευρικό εκεί που κράτησε το μικρόφωνό του στον Owens τραγουδώντας παράλληλα τους στίχους, μόνο που οι στίχοι μπήκαν μετά από 10’’ και δεν τους είπε και ο Owens :’)

Γενικά αν μου έλεγε κάποιος ότι μαζεύτηκαν χθες το πρωί και είπαν “ελάτε να παίξουμε μέταλ ρε μαλάκες” και τον δίσκο τον γράφουν as we speak, θα τον πίστευα και θα έδειχνα και μια κατανόηση. Το να έχουν ντοσιέ με φωτάκια για να διαβάζουν τους στίχους από μέσα και πάλι ο Tyrant να γυρνάει σελίδες με το πόδι και να μπερδεύει τη μία και μοναδική στροφή που είπε στο Painkiller, ε άντε γαμηθείτε λίγο.

Burn In Hell, Sentinel και Painkiller ανατριχίλες, αλλά εγώ ανατρίχιαζα και μόνο που άκουγα τον Ripper να λέει thank you και do you like heavy metal και νόμιζα ότι είμαι πάλι 18 και ακούω 5 φορές τη μέρα το 98 live meltdown, οπότε δε γίνεται να είμαι αντικειμενικός.

Μετά βγήκαν όλοι για φωτοζ/υπογραφές, Tyrant θεούλης πρέπει να υπέγραψε σε 20 άτομα περίπου 500 booklets και βινύλια όπως τα υπολόγισα και έμεινε εκεί ακούραστος να κάνει και χαβαλέ. Το ίδιο και ο Sean που έλεγε “spread the word” για το λάιβ, τίμιος και πατ πατ στον ώμο αλλά δικέ μου κάντε καμιά πρόβα πρώτα που μου βγήκατε σαν την πιο μέτρια tribute band και μετά βλέπουμε. Ο δίσκος τους btw εννοείται θα είναι τρελή μαλακιάρα, μόνο ένα κομμάτι μ’άρεσε (bullets for the damned).
Ο Owens ήταν στα καμαρίνια γιατί δεν ήθελε να μιλάει πολύ λόγω φωνής αλλά έβγαινε φωτο με όποιον πήγαινε κάτω και τον έβρισκε, κι αυτός υπεράνετος κουλ κλπ, είπε ότι ετοιμάζει τον δίσκο με Caffery Digiorgio και Roy Z και ήθελα να του πω “κανόνισε να είναι κι αυτός μπούρδα” αλλά τον αγαπάω και δεν είπα τίποτα εκτός από “πάρ’τους και έλα ξανά το συντομότερο”

Ευτυχώς έχει και 2 γκολάρες (glorious, framing) και 3 υπερτίμια γκολάκια με Charred Walls Of The Damned, γιατί κατά τα άλλα, ναι, μόνο αυτογκόλ. Αλλά είναι ο μοναδικός που μπορώ να του συγχωρήσω τα πάντα, ακόμα (καλά, σχεδόν) και την γιγαντιαία μαλακία με το ολόγραμμα.

7 Likes