Έχει πέσει λίγο ξεραϊλα... ορ γουατ;;;;

Να ήξερες πόσο συμφωνώ . Δεν το είπα από θέμα μαγκιάς και καλά Ελληναρες . Το είπα για το παράλογο του πράγματος.

1 Like

[quote=“trunksan, post:159, topic:59949”]Πάντως, για μένα, χαρακτηριστικότερο παράδειγμα ΚΑΛΩΝ φιλελεύθερων πρακτικών είναι η Χιλή. Μια χώρα φτωχή (χούντες και εμφύλιο μέχρι αρχές του 90) η οποία υιοθέτησε πολλές από τις θεωρίες της οικονομικής σχολής του Σικάγο αλλά ταυτόχρονα δεν αμέλησε τα χαμηλότερα κοινωνικά στρώματα. Γι’αυτό και έχει γίνει η μοναδική high-income κοινωνία στην Λατινική Αμερική,
… και χωρίς πετρέλαια.[/quote]

Πάνω από τη μισή της οικονομία βασίζεται στον χαλκό. Δεν το λες και λίγο.

Ένας Πινοσέτ μας χρειάζεται τελικά.

Μία δικτατορία θα μας σώσει.

Κάτω η χούντα πάνω η φούντα!!!

Μυαλό θέλουμε όχι δικτάτορες!

Και με τη φούντα θα βρέχει μυαλά

Χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου.

Με τη φούντα θα βρέχει μυαλά!

Όχι , ειμαι απεχθάνομαι κάθε είδους ναρκωτικό . Είμαι κατά σε οτιδήποτε μεταβάλει την ψυχική ή νοητική κατάσταση μου

Δεν γίνεται να ζητάμε ή να επιθυμούμε φούντα και μυαλό ταυτόχρονα

1 Like

Για να το καταλάβουμε έπρεπε να είχες βάλει ερωτηματικό.

Εγώ πάλι θέλω να κάνω τατού το παλιό logo/moto της dupont:

https://i.ytimg.com/vi/Dq4u27J2ffY/maxresdefault.jpg

Δεν είναι ναρκωτικό η φούντα

Φυσικά και είναι… Όπως και το αλκοόλ είναι ναρκωτικό, όπως και ο καφές.

εννοώ δεν είναι χημεία που με αφορμή το χόρτο πόσταρες την πινακίδα

Ποιός το λέει αυτό και πως το τεμηριώνει;

Φυσικά και δεν είναι χημεία… Το poster της dupont ήταν προς απάντηση στον rebel περί “οτιδήποτε μεγαβάλλει την… κατάσταση μου”

αν μιλαμε για καταχρηση και το ποτο και ο καφες , μαλακια ειναι.

Μάλλον ο rebel θα είναι κανένας σαολίν μοναχός :stuck_out_tongue:

Νομίζω η λέξη κατάχρηση, μιλάει από μόνη της… Κατάχρηση μπορεί να γίνει ακόμα και στον διαλογισμό ή την προσευχή.

ναι μωρε οκ. Αλλο να πιεις ενα καφε την μερα αλλο πχ 4-5.

Αλλο ενα ποτηρι κρασι - μια μπυρα αλλο 6 -7 μπυριτσες. αυτο εννοω. Καλο ειναι να υπαρχουν μετρα - ορια.

Ε όχι δα . Αντέχει και άλλον Σαολίν το ροκινγκ;;;

Εγώ κι αν είμαι εξαρτημένος btw. Gaming & ίντερνετ γενικότερα, παλιότερα τσιγάρο ( τώρα ηλεκτρονικό οπότε περίπου τα ίδια ) κλπ

Τώρα για τον φίλο @trunksan . Δε νομίζω εγώ ο μπέμπης να δικαιούμαι να κάνω κήρυγμα κατά της φούντας ώστε να σου απαντήσω . Ο καθένας ότι θέλει . Εγώ την αντίθετη άποψη εξέφρασα και τίποτα παραπάνω

1 Like

άμα παίξεις κάποιο παιχνίδι για κανα 5ωρο σερί, το μυαλό σου γίνεται πουρές, άρα μεταβάλει την ψυχική ή νοητική κατάσταση σου, άρα είσαι υπερ της φούντας