Έχει πέσει λίγο ξεραϊλα... ορ γουατ;;;;

Γιατί μπέμπης;;;;

Επειδή έχουμε κάνει μαλακίες και έχουμε καεί στο pc , δε σημαίνει ότι είμαστε και υπέρ . Το χω περιορίσει αρκετά πάντως κι αυτό ευτυχώς

@trunksan απλά έχω παρατηρήσει ότι σχεδόν όλοι είστε άνω των 30 κι εγώ θελω ακόμα , οπότε να κάνω κήρυγμα για τη φούντα και τα ψυχοτροπα είναι αστείο

1 Like

προφανώς αστειεύομαι ε…χρησιμοποίησα την τεχνική του ανέκδοτου που ο άλλος είχε σπουδάσει λογική

3 Likes

Φούντα - Κόκα - Πρέζα - Αλκοόλ
Μια φορά τα πήρε η Σούζη αυτά και μπήκε αυτογκόλ.

1 Like

…κ αυτή ήταν ανάγκη να τα μπλέξει… αφού είναι γνωστό ότι κόκα κ πρέζα μαζί δεν ταιριάζουν.

όπως λέει κ μια φίλη:

…το θέμα είναι να το πίνεις όχι να σε πίνει…

2 Likes

Θα σε βοηθησω εγω τοτε, που ειμαι 35. Δεν εχω δοκιμασει ποτε φουντα και πιθανοτατα να μην το κανω κιολας πλεον εδω που εχουμε φτασει. Πολυ παλια ισως να μην ημουν καθετος, αλλα οσο περασαν τα χρονια δεν ειχα καποιο ηθικο θεμα, απλα… δεν εκατσε. Δε μου χρειαστηκε ποτε, κι ουτε βρηκα το λογο, οπως δεν εχω κανει και κανενα αλλο ναρκωτικο, και μεχρι τα 30 μου ουτε καν ειχα βαλει τσιγαρο στο στομα μου. Τα τελευταια 5 χρονια εχω κανει 5 τσιγαρα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Το κηρυγμα δεν πιανει τοπο δυστυχως, οσο και να προσπαθησεις να εξηγησεις σε εναν καπνιστη οτι αυτο που κανει ειναι βρωμικο και προκαλει καρκινο, τοσο περισσοτερο θα αντιδρασει. Ποσο μαλλον αν του πεις οτι δε μπορει να καπνισει σε εσωτερικο χωρο, εκει δεν καταλαβαινει οτι δεν ειναι δικαιωμα του να καπνιζει οπου γουσταρει, αλλα υποχρεωση του να ΜΗΝ το κανει.

Και η φουντα το κανει το μυαλο πουρε, αλλα δεν προκειται να βρεις ακρη με οσους κανουν, και μερικες φορες νομιζω οτι ειναι ολοι στον κοσμο εκτος απο μενα.

Οσον αφορα τα videogames, φυσικα και ειναι εθισμος, και ειναι ενας εθισμος που προσπαθω (οχι φανατικα) να κοψω εδω και χρονια, αλλα δεν κανουν το μυαλο πουρε, ισα ισα που οξυνουν την κριτικη ικανοτητα και την οξυδερκεια. Οχι ολα βεβαια… Οχι οτι τα παιζω για αυτο το λογο…

Διακρινω προκαταληψη και απαξιωση για ενα μεγαλο μερος της κοινωνιας στα λεγομενα σου. Δεν πρεπει.
Εσυ μπορει να μην εχεις αναγκη, επειδη το μυαλο σου ειναι στην κατασταση που αναφερεις απο μονο του (βλεπεισ ποσο εξυπνα το χειριζομαι για να μην σβησουν το ποστ), καποιοι μπορει να χρειαζονται ψυχοτροπα για να φτασουν στα επιπεδα σου.
Ειναι κριμα επισης να νιωθεις τοσο μονος στον κοσμο και ειναι τρομερο να εισαι εθισμενος με Super Mario αλλα ευτυχως που σου οξυνει την οξυδερκεια και την κριτικη ικανοτητα.Εξαλου συστηνεται απο πολλους ειδικους η ενασχοληση με τα video games για τα οφελη που αναφερεις.

Ρε που μπλεξαμε?

Αποπάνε, μάλλον typo έκανε ο κιουντομ, αλλά μάλλον αδυνατεις να το καταλάβεις.

Ε όχι ρε φίλε και τέτοια προκατάληψη… Δεν ξέρω με τι είδους ανθρώπους συχνάζεις, αλλά ο κόσμος που πίνει φούντα δεν έχει απολύτως καμία διαφορά με τον κόσμο που δεν πίνει.
Υπάρχουν βλάκες και αποτυχημένοι (επαγγελματικά) χασικλήδες, όπως και υπάρχουν σοβαροί και επιτυχημένοι χασικλήδες, υπάρχουν ευφυείς, υπάρχουν και χαζοί.

Εγώ πίνω ελάχιστη φούντα, διότι με επηρεάζει υπερβολικά (δεν καπνίζω επίσης). αλλά γύρω μου υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλοί που είναι η καθημερινότητα τους. Δεν μπορώ να τους τσουβαλιάσω, ανάμεσα τους υπάρχουν μεγάλοι βλάκες, όπως και υπάρχουν άτομα σούπερ επιτυχημένα και καλλιεργημένα άτομα.

Σημειωτέον: δεν μιλάμε για αυτούς που πίνουν πρέζα, αυτοί όντως έχουν πρόβλημα

Δικηγορισκε δεν θα κατσω να υποθετω τι ηθελε να γραψει. Αυτο εγραψε αυτο διαβασα. Μαλλον τα videogames φταινε.

1 Like

Έχει πέσει όντως ξεραϊλα γιατί έχω να κάνω κάνα “τσιγαράκι” πάνω από 5 χρόνια…να γυρνάει ρε παιδιά!

ότι μυρίζει… γυρίζει

Πάντως ξέρω παιδιά που κάνανε μπάφους όταν ήμασταν στην τρυφερή ηλικία και τελικά το έκαψαν εντελώς…θέλει και μέτρο . Όπως και το ποτό θέλει μέτρο που κάνει και τεράστια ζημιά σε συκώτια, νεφρά, κεφάλι κτλ

2 Likes

Εγω παντως ξερω users που δεν εχουν κανει ποτε και το εχουν καμμενο τελειως. και η πεοπαλινδρομηση θελει μετρο τελικα.

Όλα μέτρο! Και το τρολλάρισμα ε!

γιατι τρολαρισμα? εδω μιλαμε για νεα στοιχεια που ερχονται στο προσκηνιο και ενδιαφερουν τον επιστημονικο και οχι μονο κοσμο.
Τα videogames ΟΞΥΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΞΥΔΕΡΚΕΙΑ.
Ετσι εξηγουνται ολα τα προγηγουμενα ποστ σχετικα με maiden, dio, st anger, helloween κτλ. Ο Super Mario εχει κανει καλη δουλεια.

το ενα διαμαντι μετα το αλλο. μια κατηγορια μονος του.

Επειδή είσαι άσχετος μην το συνεχίζεις με τα videogames… αλλά αν για σένα σημαίνει videogame μόνο ο super mario, καταλαβαίνω ποια είναι η σχέση σου με αυτά. Μίλα για κάτι που ξέρεις τουλάχιστον και συγκέντρωσε εκεί το τρολάρισμά σου.

Υπάρχουν πάρα πολλά κακογραμμένα και ανούσια videogames, αλλά υπάρχουν και πολλά που όντως κάνουν αυτά που εσύ κοροϊδεύεις. Στα videogames πάνω εφαρμόζονται οι πιο σύγχρονες τεχνολογίες και υψηλότατο επίπεδο γλωσσών προγραμματισμού και έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο που μπορούν να παρουσιάσουν και να “αφηγηθούν” μια ιστορία πολύ καλύτερα από μία ταινία τεράστιας παραγωγής ή από ένα τραγούδι.

1 Like

Εχουμε γεμισει δικηγορους.
Τι λες ρε παιδι μου? να τα ενταξουμε στο δημοτικο τοτε και φυσικα στις πανελληνιες.

Δεν είναι τυχαίο πάντως που οι “δικηγόροι” είναι “εναντίον” σου… μπορεί να είσαι λιγάκι αντιπαθητικός… λέω εγώ τώρα…
σου ξαναλέω μη το συνεχίζεις… κάθε σου κουβέντα δείχνει πόσο βαθιά νυχτωμένος είσαι με το θέμα. Μίλα καλύτερα για φούντες

1 Like

καλυτερα για φουντεσ εχεις δικιο,
μου ειναι αδιανοητα αυτα που εχουν γραφτει εδω μεσα και η συνεχης στηριξη σε ποστ που πραγματικα σε κανουν να δακρυζεις.
Μαλλον το τρομακτικα υψηλο - και για μενα απιαστο - επιπεδο ειναι αποτέλεσμα της πολυετης σας ενασχολησης με το tetris.

edit.
στα παπαρια μου αν σου ειμαι αντιπαθητικος