Έχει πέσει λίγο ξεραϊλα... ορ γουατ;;;;

Το crash test δεν είναι η μάπα όμως. Είναι άλλο σημείο του αντρικού σώματος!

1 Like

Θεωρητικά ναι… πρακτικά όχι διότι είναι μέσα στο μαγιό, άρα κρατάει λίγο θερμοκρασία… αν κολύμπαγα γυμνός τότε ναι θα ηταν κυριολεκτικό αυτο που λές, διότο το θέμα είναι τα μέλη τα οποία δεν κινούνται.

Για σίδερο πάντως έχω μια στιβα να σας την στείλω σήμερα που θα είμαι στους Accept

Ποιοι Sabaton και πράσινα άλογα;;;

Θα τα δώσω στη δικιά μου που γουστάρει… μην ανησυχείς!

1 Like

Το σιδέρωμα απλά έχει καταργηθεί για μένα. Ευτυχώς, δε χρειάζεται να φοράω πουκάμισα. Ότι μένει σπίτι και ότι φοριέται από μέσα εννοείται ότι δε σιδερώνεται. Τζιν εννοείται όχι. Ε σιγά μη βάλω σίδερο για 2-3 μπλούζες :yum::sunglasses:.

2 Likes

Να το πάω στο οφφ τόπικ;

Ή αυτό ή φέρε το off topic εδώ.

3 Likes

Είναι λίγο μπλέξιμο, διότι γύρω στα 2/5 της συζήτησης είναι περί συναυλιών…

Πάντως η 2η μέρα Rockwave δεν είναι κακή. Αν σκάσει και καμμια προσφορά cosmote θα είναι καλά.

Edit: και χωρίς προσφορά πάλι καλά θα είναι

1 Like

Θα παιξει τίποτα καλό;;;;Χθες πήγα Sabaton accept twilight force. Καλά ήταν,αλλά θαθελα και κάτι καλυτερο!!!

Επειδή ξέρω ότι μεταξύ άλλων είσαι και ραπάς, έχουν live στις 29 Απριλίου οι Stixoima στο Κύτταρο.

1 Like

Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, θα με χαρακτήριζα: πιο σκυλά παρά ραπά

Καλύτερα.

1 Like

Από σκυλάδικα και ραπ προτιμώ μπλιμπλικια !

2 Likes

Όντως μου κάνει λίγο εντύπωση αυτό που λες. Προσωπικά δεν τα γουστάρω καθόλου τα σκυλάδικα. Καθόλου όμως. Τι ακούς δηλαδή? Τα κλασσικά Τερλέγκας, Μάκης, ΛεΠα ή κάτι καινούρια του στυλ “όταν πονάω το γλεντάω” ;;

@pantelis79 @drenie Όπως δεν είναι όλες οι μπάντες για όλους, δεν είναι και όλα τα μουσικά είδη για όλους. Εγώ εκτός από Guns N’ Roses και Metallica μεγάλωσα και με Active Member. Θεωρώ ότι μεγάλωσα με πολύ ποιοτική μουσική. Οι περισσότεροι συμμαθητές μου άκουγαν Λιβιεράτο, Τριαντάφυλλο, Θεοδωρίδου κτλ.

Το χιπ χοπ γαμάει. Μην ξεχνάμε ότι είναι ένα είδος που στο Rockwave έχει την τιμητική του. Μόλις πέρσι είδαμε τους Fullface να ραπάρουν στο χωράφι. Ή στο Rockwave του 2014 που ολόκληρο το Vibe stage ήταν αφιερωμένο στο χιπ χοπ. Με headliners τους Active Member και από κάτω Razastarr, Βαβυλώνα, Νικήτας Κλιντ, Ταφ Λάθος κτλ. Ένας κι ένας όλοι τους.

3000 φορες.

Χιπ χοπ και ραπ ειναι τα δυο ειδη μουσικης που δε μπορω να ακουσω. Μαζι με ρεγκε. Σε φαση ενοχλουμαι.

1 Like

ναι οκ . δεν ειναι για μενα αυτη η μουσικη . Με ενοχλει οπως λεει και ο quintom.

Αλλα και παλι ακομα και σε αυτα υπαρχουν άλλα που ειναι πιο ποιοτικα και άλλα που ειναι εντελως σκουπιδια.

Ναι προφανώς.

ps: εγώ κάτι latin και house δεν μπορώ να ακούσω. Με την καμία όμως.

Κι αυτοί θεωρούν ότι μεγάλωσαν με πολύ ποιοτική μουσική ρε :yum:!

Rap, hip hop κλπ, δεν υπάρχουν για μένα. Μηδέν. Ζερό.

Ανάμεσα στη σαβούρα που λέγεται Λαϊκη μουσική υπάρχουν και πολλοί μεγάλοι καλλιτέχνες. Θα σου γράψω τους αγαπημένους μου και γιατί:

Καζαντζίδης - Ελάχιστα άτομα στον πλανήτη μπορούν να συγκριθούν μαζί του στο θέμα πηγαίου ταλέντου, κάτι άσχεστοι σαν τον dio και τον Tom Jones. Αυτό είναι το φωνητικό του επίπεδο
Εντάξει, τα τραγούδια του είναι κλαψομούνικα για να πουλάνε τότε.

Βιτάλη, Ρίτα Σακελλαρίου - Φωνάρες και γυναίκες με αρχίδια

Πάμε τώρα στο θέμα χιπ χοπ/ραπ. K εγώ σαν πιτσιρικά άκουγας ΖΝ και ΤXC, ΝWΑ, ΅Wutang, Cypress hill etc… Αλλά μεγαλώνοντας αυτή η μουσική δεν άντεξε σε μένα. Πλην ελαχίστων κομματιών (συνολικά), δεν την ανέχω με τίποτα.

Έτσι απλά. Εϊναι υποκειμενικό το θέμα