Ερώτηση

Αν θέλω να δω τις ακόλουθες μπάντες, που να περιμένω ότι θα παίξουν; εδώ ή εξωτερικό ;
Apocalyptica
Samael
Ghost
Children of bodom
Overkill
Dimmu
Deftones
Carcass
Baroness
Disturbed
Behemoth
Shinedown
Linkin park
Stone sour
Lamb of god
Tool

Γράψτε Α για εξωτερικό
Και G για Ελλάδα για δική μας διευκόλυνση
Αν ξέρει κάποιος θα χαρώ να ακούσω τι παίζει.
Δεν ξέρω τα πάντα όποτε οι πιο έμπειροι ας ρίξουν τα φώτα τους.

ετσι για να πω στο χοντρα χοντρα , ξεκινα να μαζευεις λεφτα για ταξιδια στο εξωτερικο.

1 Like

Θεός ! Χαχα

1 Like

Apocalyptica επαιξαν Ελλαδα πριν κανα 2 μηνες νομιζω.

Εγω αν και ξερω τα παντα (κυριολεκτικα), το μελλον δε μπορω να το προβλεψω, αλλα νομιζω μια καλη προβλεψη θα ηταν η εξης:

Ελλαδα
Ghost
Overkill
Carcass

Ολες οι αλλες οι μπαντες πολυ δυσκολο πλεον νομιζω να επισκεφτουν Ελλαδα εκτος κι αν ειναι στα πλαισια κανενος φεστιβαλ. Τις αμερικανικες γενικα ξεχνα τις, πολλα εξοδα χωρις αντικρυσμα. Overkill εξαιρεση γιατι ειναι απο το βρωμερο New Jersey, τη μασχαλη της Αμερικης

3 Likes

Ευχαριστώ Παιδιά. Πολύ informative !
Βολεύομαι και με ghost κανένα πρόβλημα
Για αργότερα βλέπουμε

Τα περισσότερα συγκροτήματα έχουν επίσημο site, λογικά κι αυτά για τα οποία ρωτάς.Εκεί θα βρεις το πρόγραμμα της περιοδείας τους - αν περιοδεύουν αυτή την εποχή.

Εγώ βασικά ρωτάω ποιοί από αυτούς συνηθίζουν να έρχονται εδώ ή έχουν έρθει μια φορά (άρα παίζει να έρθουν)
Και ποιοι δεν παίζει να έρθουν με τίποτα για να ξέρω να κάνω τα κουμάντα μου :smile:

1 Like

δεν ξερω τι ακριβως θες να μαθεις , για να μιλησουμε και λιγακι σοβαρα…
οι Apocalyptica ειχαν παιξει πριν λιγο καιρο Αθηνα.
Deftones και Linkin Park το βλεπω λιγο δυσκολο να ξαναερθουν, ισως και Overkill να ειναι δυσκολο , αλλα οχι απιθανο.

Τα περισσοτερα που ρωτας κυκλοφορουν ανα διαστηματα στην Ευρωπη.

Αν καποια στιγμη ψαχτεις για φεστιβαλ εξω , ισως πετυχεις μερικα απο αυτα τα συγκροτηματα μαζεμενα.

αλλιως θα σε φανε τα ταξιδια . Βρες παρεουλα και ξεκινα να το ψαχνεις.

1 Like

Αν είναι έτσι, σε αυτούς που αναφέρθηκαν πιο πάνω βάλε και τους Tool που έχουν έρθει δύο φορές. Βεβαία η τελευταία ήταν πριν από 10 χρόνια ακριβώς, προ κρίσης δηλαδή. Αν σκεφτείς ότι οι συγκεκριμένοι “πρέπει” να βγάλουν και καινούριο δίσκο πρώτα, δεν θα σου συνιστούσα να τρέφεις και πολλές ελπίδες!

2 Likes

Drenie Δεν ξέρω τι.λες εσύ Εγώ πάντως σοβαρά μιλάω.
Ωραία Παιδιά Ευχαριστώ ! Μαζεύω λεφτά για έξω και βρίσκω παρέα!
Ό,τι έρθει πάντως εδώ και μ’αρέσει εκμεταλλεύομαι την ευκαιρία και πηγαίνω
Για pain of salvation ?

1 Like

βρε και εγω σοβαρα σου απαντησα , απλα για να μην μεινω μονο στο αρχικο μου σχολιο που ηταν το μαζευε λεφτα για εξωτερικο.

1 Like

Καλώς
Σε ποιες χώρες γειτονικές (κάπως) έχουμε την ευκαιρία να πάμε αν έρθουν ;

υπολογιζε οτι οταν κανουν περιοδεια οι μπαντες περνανε απο 6-7 βασικες χωρες . Ιταλια - Γαλλια - Αγγλια - Γερμανια _ Ολλανδια, Βελγιο , Αυστρια και καποιες πιο βορειες.

Αν κανουν μεγαλυτερο τουρ μπορει να περασουν απο Βουλγαρια που ειναι γειτονικη.

Η καλυτερη λυση ειναι να δεις που κανουν εμφανιση να δεις τι σε βολευει απο θεμα ημερομηνιας και να τσεκαρεις αεροπορικα που μπορει να τα βρεις και αρκετα οικονομικα και το φυσικα και το θεμα διαμονης.

Αν εισα ρουκι σε τετοια κατασταση , καλυτερα να εχεις μαζι σου καποιον - καποια - καποιους που να εχουν την ιδια καψα με σενα για το live, ωστε να αποδεχτουν πιο ευκολα την οποια ταλαιπωρια θα εχει το ταξιδι.

Τσεκαρε κιολας τι παιζει με τα φεστιβαλ. Η λογικη λεει οτι του χρονου ισως τα φεστιβαλ να ειναι πιο “δυνατα” (οχι οτι φετος δεν εχουν ενδιαφερον αλλα λεμε τωρα) , γιατι αρκετα απο τα μεγαλα ονοματα φετος κυκλοφορουν στην Αμερικη .

1 Like

Όχι και τόσο συγκεκριμένη ερώτηση αυτή…

Κοίτα, αν πληρώσεις το αντίτιμο του εισιτηρίου θα σε δεχτούν παντού!
Από τις γειτονικές χώρες η Αλβανία και τα Σκόπια δεν φημίζονται για συναυλιακοί προορισμοί, η εξ ανατολών “φίλη και σύμμαχος” βρίσκεται σε μάλλον ταραγμένη φάση και καλόν θα ήταν να την αποφεύγει κανείς.
Η Βουλγαρία όμως είναι μια χαρά. Πάμφθηνη, μόλις 3,5 ώρες απέχει η Σόφια με το αυτοκίνητο από τη Θεσσαλονίκη, είναι καλή επιλογή.
Η Ιταλία είναι γνωστή, δεν χρειάζεται συστάσεις, για τη Σερβία δεν έχω άποψη!

Επίσης Ρουμανία είναι φθηνή και μπορεί να κάτσει συναυλία όπως επίσης και Πράγα αλλά είναι αρκετά πιο ακριβή.

1 Like

Η Σερβία αρκείται σε μικρά και σε πολύ μεγάλα ονόματα, αυτά αραιά και που, καμία σχέση με τις αναφερόμενες μπάντες, με εξαίρεση τους Overkill. Αμιγώς μέταλ φεστιβάλ δεν έχει, υπάρχει ο αχταρμάς του Exit, όπου μπορεί να εμφανιστούν 1-2 μέταλ μπάντες.

1 Like

Βουλγαρία θα είναι πολύ καλά για εμένα που δε μ’αρέσουν και πολύ οι ζαλουρες τα οδικά ταξίδια .
Για αεροπορικά είναι άλλη φάση εκεί.
Αλλά θέλει πολλά λεφτά εδώ Κρήτη δεν παω για blind guardian που ήρθαν και πρόσφατα Θεσσαλονίκη και δεν μπόρεσα να πάω λόγω ημερομηνίας , φαντάσου να έχω έξοδα και για εξωτερικό. Μου φαίνεται πρέπει να περάσουν καμία δεκαρα χρόνια για να αρπάζω τέτοιες καλές ευκαιρίες και βέβαια να βρω φίλους μεταλλαδες Γιατί κανείς δεν γουστάρει μεταλ στον κύκλο μου …
Πφφφφιουυ

Εγω να σου πω φοβάμαι με.τις.μαλακιες που γίνονται και τις επιθέσεις. Η καημένη η αριανα την έφαγε. Ελπίζω σε μας στη χωριατιλα να μη γίνει τίποτα. Βουλγαρία Ρουμανία για τώρα κοντά…μετά θα βγω και πιο έξω.

1 Like

Eχει και ενα καλο φεστιβαλ στην Σλοβενια

3 Likes

H Αριάνα δεν έπαθε τίποτα. Οι καημένοι οι fans να λες.

Κοίτα αν θέλει κάποιος να κάνει τρομοκρατικό χτύπημα στο Rockwave το κάνει άνετα. Φαντάσου να ανατιναχτεί ένας καμικάζι δίπλα σου εκεί που θα κάνεις headbanging στους Paradise Lost ας πούμε.

Αλλά θεωρώ ότι δεν είναι στόχος η Ελλάδα. Ή τελοσπάντων αν θελήσει κάποιος να χτυπήσει την Ελλάδα θα προτιμήσει το μετρό ή τον ηλεκτρικό που θα έχει και πολύ μεγαλύτερη απήχηση το χτύπημα. Βέβαια ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

1 Like