Νέες Κυκλοφορίες 2018

ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ

1 Like

εκτός απο Scars on Broadway σημερα ακουμε

Punch Brothers - All Ashore (progressive bluegrass)

το The Phosphorescent Blues το 2015 ηταν καταπληκτικο

Ty Segall & White Fence - Joy

Κουράδα - Salt (μέλη Aggaloch και Giant Squid)

hqdefault

Νεο Unearthly Trance απο το split με Primitive Man

A Forest of Stars - Grave Mounds & Grave Mistakes
28/9

Και κομμάτι

Νεο track απο Conan

Existential Void Guardian releases September 14, 2018

Thou - Rhea Sylvia

image

Δεν ήξερα ότι ετοιμάζουν άλμπουμ. Εξαιρετική επιλογή ο Will Shaw στα φωνητικά.
Ελπίζω να τους δούμε στην Ελλάδα!

1 Like

Ποιος το άκουσε; Δεν έχει μεγάλη διαφορά με το The Satanist βέβαια αλλά εμένα μου άρεσε:


ευχάριστο occult doom rock άκουσμα με καλά γυναικεία φωνητικά.Πιασάρικα ριφάκια-τραγουδάκια(ειδικά το star reader).Χαλαρώνεις και το απολαμβάνεις(δεν θα τον παίξεις κιολας)Απλά ενα οκ δισκάκι!!

λιγο επιφανειακα το ακουσα, αδιαφορο. Και ο τιτλος απλα αισχος(οπως και του αλμπουμ)

Για όσους θυμόμαστε τους Terrible Feelings, γιατί ποτέ δεν τους ξεχάσαμε κι ετοιμαζόμασταν να χτυπηθούμε στα live τους που “θα” γίνονταν, η τραγουδίστριά τους Manuela προσφέρει για γερή δόση καλοπαιγμένου post punk rock.

Υ.Γ.: Στο ομότιτλο άνετα χώραγε ντουέτο με τον Kvohst.

1 Like

26 Οκτωβρίου κυκλοφορεί και είναι οι τελευταίες του ηχογραφήσεις. 31 του μηνός θα έχουμε το πρώτο δείγμα.

1 Like

δεν ξέρω τι να σκεφτώ για αυτό, O Warrel Ήταν πάντα πολύ σημαντικός για εμένα και ελπίζω να είναι αντάξιο του ονόματός του. Επίσης, ελπίζω πως αν ζούσε θα ήθελε να βγει αυτό το άλμπουμ έτσι όπως βγαίνει μετά τον θάνατό του.

1 Like

  1. Ritual
  2. Dead Behind The Eyes (feat. Randy Blythe)
  3. The Summoning
  4. Evil Empowered
  5. Under Rapture (feat. Ross Dolan)
  6. Demonized
  7. Blood On The Street
  8. Bite The Bullet
  9. Feedback!
  10. Soulfly XI

19/10 λέει ότι βγαίνει

έχω χάσει το ενδιαφέρον μου γι αυτούς εδώ και χρόνια αλλά διαβάζω ότι την παραγωγή την έκανε ο Josh Wilbur που έκανε και την παραγωγή στους Killer Be Killed και ότι γενικά θα είναι πιο groovy σε σχέση με αυτό το αδιάφορο μεταλ που έπαιζαν από ένα σημείο και μετά… ίδωμεν

1 Like

Οι πολυ-αγαπημένοι (μου) Manes, μετά από 4 χρόνια περίπου, κυκλοφορούν νέο δίσκο με τίτλο “Slow motion death sequence” (24 Αυγούστου).

YFdlYfe

Έχουν δώσει και 2 τραγούδια στην δημοσιότητα, τα οπόια τα λάτρεψα ήδη (το βίντεο από το “Endetidstegn” είναι σχεδόν “αδιάφορο” αλλά ποιος δίνει ένα σκατό?)

Ελπίζω σε 4η σερί δισκάρα (5η με το BM παρελθόν τους).

1 Like