Νέες Κυκλοφορίες 2018

Σάκη άνοιξε τα αυτιά σου γιατί δεν αντέχουμε άλλη κατηφόρα!

Naxatras - III
Car Seat Headrest - Twin Fantasy
αξιζουν την προσοχη σας νομιζω

Για όσους συνεχίζουμε ν’ ακολουθούμε τη γλύκα τους, που εξακολουθεί να ρέει άφθονη, έρχεται στις 25 Μαΐου.

4 Likes

Εδώ όλοι οι λάτρεις του prog. Μία πολύ δυνατή και αξιοπρόσεκτη κυκλοφορία. Την προσοχή σας στα “Sea Mice” και “Nostos”. Όσο πάει τρελαίνονται και περισσότερο.

2 Likes

Οι Nightwish στα καλύτερά τους

intense

weird

αυτόματος πιλότος

1 Like

Της Melentini ο δίσκος μ’ αρέσει πολύ. Ειδικά και το τραγούδι με τη συμμετοχή του Theodore.

εκτός του Levi the Poet το δευτερο νεο μικρο αλμπουμ που λιωνω απο χθες ειναι το Shy Kids - In a State

εδω ολοκληρο

highlight για μενα το τελευταιο κομματι If I was in Hawaii… στο 19:45

Νταξ, μικρό το κακό

Το περίμενες χειρότερο δηλ?

Οχι απλά είναι ένα τραγούδι από τα πολλά που θα έχει ο δίσκος.

Φρέσκο φρέσκο.

1 Like


Καλουτσικο !

Κυκλοφόρησε και επίσημα, περιμένω το σιντί αλλά δεν άντεξα και έχω ακούσει το άλμπουμ 3-4 φορές.

Έχει πολύ ψωμί το άλμπουμ και η πρώτη εντύπωση είναι ότι έχει λιγότερο βαριά και σκοτεινή ατμόσφαιρα σε σχέση με το “Miraculous”, μου κάνει πιο ανάλαφρο και περισσότερο “παρανοϊκό”

Θα ακουστεί καλύτερα βέβαια μόλις μου έρθει το δεματάκι.

Σε άλλα νέα, οι Iceage από Δανία θα κυκλοφορήσουν νέο άλμπουμ στις 4 του Μάη με τίτλο “Beyondless” μετά το πολύ Cave-ικό “Plowing Into Τhe Field Οf Love” τέσσερα χρόνια πριν περίπου.

1 Like
1 Like

Είναι η πρώτη φορά που κάθομαι ν’ ακούσω δίσκο τους. Για δύο πρώτες ακροάσεις είναι καλό. Έχω, όμως, μια ερώτηση: Πόσο Steven Wilson μπορούν να βάλουν μέσα;

Το “Blot” που κλείνει τον δίσκο είναι πολύ καλό και θα μπορούσε άνετα να είναι 3 ή 4 μικροτραγουδάκια σ’ ένα, γιατί σοβαρά τώρα… μπροστά του το “Life Cycles” των Sieges Even είναι αγνό και κατανοητό.

Μερικές ενδιαφέρουσες κυκλοφορίες

Heavy Psych

70’s Psych/Hard Rock

Heavy Blues/Hard Rock

Atmospheric Black Metal

Sludge Metal, Post-Hardcore

Prog/Death


Death

3 Likes

Θα τσεκάρω μερικά σύντομα, thank you void

1 Like