Κλισε που σας σπανε τα νευρα!

Μιλαω με εναν φιλο μσν και θυμηθηκα οτι ηθελα να ανοιξω ενα τετοιο τοπικ.
Πειτε λοιπον ποιες ειναι εκεινες οι κλισε-εκφρασεις που οταν τις ακουτε αφηνιαζεται.
Οχι απαραιτητα ποδοσφαιρικες αν και οι περισσοτεροι (και εγω μεσα) αυτες θα
θυμηθουμε.
Ξεκιναω!Οχι κατεβατα γιατι δεν θα εχει κανενα νοημα.2-3 ο καθενας και να συζηταμε
οταν μας περνει.

  • Απεκρουσε την μπαλα με τα ακροδαχτυλα (Με τα νυχια δηλαδη ? )
  • Η ΑΕΚ ειναι ιδεα (Λαθος.ΠΑΕ ειναι.Οι ιδεες ειναι τσαμπα.)

Δηλωσεις:

  1. Αφθονη χρηση του επιρρηματος “σιγουρα” στην κλασικη συνεντευξη του συνηθως αμορφωτου αθλητη: “Σιγουρα παιξαμε καλα και σιγουρα θελαμε πολυ τη νικη. Σιγουρα το γκολ μου ηταν σημαντικο και σιγουρα θα με βοηθησει για τη δυσκολη συνεχεια”

  2. “Δεν εχει σημασια αν παιζω εγω καλα σημασια εχει να κερδιζει η ομαδα”

  3. Μετα απο μια μεγαλειωδη νικη σε ντερμπι: “Χαιρομαστε για τη νικη αλλα πρεπει να προσγειωθουμε γιατι την Τεταρτη εχουμε αγωνα Κυπελλου με την Ανω Λυκοβρυση και ειναι επικινδυνο μας”

είναι μία που στάνταρ θα σας έχει σπάσει τα νεύρα κατά καιρούς, όταν διατυπώνεται από κάτι άσχετους σαν κ μένα:

  • Τι είναι το οφσάιτ???

:lol: :lol: :lol:

εδιτ: θυμήθηκα και άλλη μία που την κάνω συχνά:

  • Με ποια ομάδα ειμαστε?

“Βλεπουμε καθε παιχνιδι ξεχωριστα”, παρτη την 4αρα μετα…:stuck_out_tongue: :lol: η το αλλο “Νατοι νατοι οι πρωταθλητες”

‘‘διαβασε τη φαση’’ χαχαχ :lol: :lol:

Καλά έχω πέσει κάτω απο τα γέλια!!! Θεός!!!
Λοιπόν εγώ με τα αθλητικά δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα, αλλά νομίζω οτι το πιο εκνευριστικό κλισέ είναι να λένε οτι ο Θρύλος δεν πήρε δίκαια το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο. :lol: :lol: :lol: :lol: . Βέβαια εξίσου εκνευριστικό κλισέ είναι και το να παίρνει ο Θρύλος πρωταθλήμα στο ποδόσφαιρο. :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

γαματο thread Deathster!!

ο Κριςπ ειπε 2 τρομερα κλισε

1.αμορφωτος δεν λες τιποτα
2.μα να το λενε ολοι αυτο? παραδεξου ρε καποιος οτι σε νοιαζει να βγεις 1ος σκορερ να παρεις καμια μεταγραφη ή κανα πριμ καλο…οχι τοσο ενδιαφερον για την ομαδα , μην με κανεις να κλαιω…

1)αλλη μια , προπονητων κυριως μετα απο μια (μεγαλη συνηθως) ηττα :

“η ζωη συνεχιζεται”

2)
αλλη μια κλασικη δηλωση παικτων μετα απο ενα πολυ καλο παιχνιδι , προκειμενου να μετριασει τον ενθουσιασμο για τα ματια του κοσμου

“παιξαμε πολυ καλα , αλλα πρεπει να αποκτησουμε μια σταθεροτητα. ειμαι βεβαιος οτι μπορουμε καλυτερα”

ακομη χειροτεροι ειναι οι δημοσιογραφοι
ορισμενες φρασεις:

3)για τον Τζιγγερ μετα απο το τελος καθε αποτυχημενης χρονιας και για τον ΠΑΟ

“η επιλογη προπονητη ειναι προσωπικο στοιχημα του Τζιγγερ”

“οι παικτες καταλαβαινουν οτι εχουν πικρανει τον κοσμο”

“οι παικτες γουσταρουν τον νεο προπονητη”

μολις θυμηθω αλλα θα επανελθω

  1. "Ντάξει είναι 4-0 στο ημίχρονο αλλά υπάρχει ακόμα αρκετός χρόνος " λέει ο σπήκερ για να κρατήσει τους τηλεθεατές μην αλλάξουν κανάλι. Σχεδόν ποτέ δεν ανατρέπεται το σκορ.
  2. Τα μηνύματα, κυρίως χριστιανικού περιεχομένου, στα μπλουζάκια του Ριβάλντο και άλλων συμπατριωτών του. Σίγουρα όσοι πάνε στο γήπεδο βρίζοντας μάνες, πατέρες, παιδιά, θείους και θεία, νεκρούς και ζωντανούς είναι πάνω απόλα καλοί ή εν δυνάμει χριστιανοί.
  3. Να προφέρουν το Ζεράλντο Άλβες, Ζεράρντο.
  4. “Αναλαμβάνω την ευθύνη” ατάκα πολλών Ελλήνων προπονητών μετά από διασυρμούς κυρίως.

Η ακομα χειροτερα ζεραλδο,το αναλαμβανω την ευθυνη το ελεγε ο ντουμιτρεσκου σε καθε συντεντευξη τυπου μετα απο ηττα η ισοπαλια…:lol:

όταν την επιτυχία τη χρεώνουν στο Θεό ή σε ανώτερες δυνάμεις.

Δουλεία δεν είχε ο … Θεός… Ομάδες θα υποστήριζε έναντι άλλων ομάδων!

και φυσικα “η νικη ανηκει στους παικτες”:wink:

σωστος , εχει καταντησει αηδια
ειδικα ο Αουρελιο του Αρη που χε βαλει εκεινο το φαουλ
“ο Θεος μου πε να…και μπηκε γκολ”

δεν θυμαμαι τι διαλα ειχε πει:p :stuck_out_tongue:

επισης αλλο κλισε
ολοι οι Λατινοι , Βραζιλιανοι , Αργεντινοι κλπ κλπ…απο τα 20 εχουν 3 παιδια…απαγορευεται να κανεις παιδι ή γαμο μετα τα 25[-X [-X [-X [-X

Το έλεγε κάποιος το καλοκαίρι, που όλοι έλεγαν του Σλοβένους… Ζλοβένους :lol:

Επίσης θυμάμαι έναν σχολιαστή να λέει τον Μπαμπαγκίντα, Μπαμπαντζίντα…

Ο σχολιασμος του μπαλομπαρινι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Περιγραφη Στρατου Σεφτελη σε ενα παλιό ματς…(δεν θυμαμαι ποιο…)…Η μπαλα εχει βγει ή αουτ ή κορνερ…

Υ.Γ Ε τι αλλο θα μπορουσε να εχει βγει ωρε Στράτο?:lol:

Ο αγραφος νομος του ποδοσφαιρου.

Ανοιγει χωρους.(αυτο κυριως για κατσικια ψηλους επιθετικους)

Ειναι καλο εργαλειο/μηχανακι.

Επισης ο,τι γκολ κι αν μπει απο κορνερ,οσες κοντρες και να μεσολαβησουν…“εχει δουλευτει καλα στη προπονηση”

Επισης το “βαρια φανελα”,ειδικα ο σωτηρακοπουλος με τη λιβερπουλ την λεει αυτη τη φραση παντα… Περναει ξερω γω μια ομαδα στην επομενη φαση του τσου λου “βαρια φανελα πχ η ρεαλ”,η ιδια ομαδα με τη “βαρια φανελα” καμια βδομαδα μετα αποκλειεται απο το κυπελο απο β,γ’ κατηγοριας ομαδα…:lol: #-o

Η πιο αηδιαστική και κλισαρισμένη ατάκα στο ποδόσφαιρο είναι όταν λένε σε μία έκφραση το “πάντα”:
Και εδώ ο Βρωμολούτσος πάντα με τη μπάλα (ρε φίλε, εγχείρηση έχει κάνει και δε φεύγει η μπάλα από τα πόδια του?)

Οι μισες απο αυτες που εχουν ειπωθει εδω λεγονται κατα κορον απο τον τρεισχειροτερο
δημοσιογραφο τον Κωστα Βερνικο!Αυτος ειχε πει το Μπαμπατζιντα.