ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

…και στον Πειραιά χαμός γινόταν…μακάρι νά’χα πικάπ:):!:

O Zαχαρίας στο Μοναστηράκι είχε 20-25% σε όλο το μαγαζί, χτύπησα 8 CD κλείνοντας διάφορες τρύπες της δισκοθήκης μου με 30?

Στο Public είχε κάποιες ειδικές κυκλοφορίες της ημέρας αλλά οι περισσότερες μου ήταν αδιάφορρες. Υπήρχε ένα 7" για τα 40 χρόνια του Smoke on the Water που έγραφε κιόλας πάνω “record store day special” αλλά στο b side είχε μόνο μία live εκτέλεση του SotW…
Αρπαχτούλα…
Να ενισχύσουμε τα δισκάδικα μεν, αλλά να πάρουμε και κάτι ιδιαίτερο και εμπνευσμένο ως ακροατές για αυτό!

Παντως στο ebay οσο περναει η ωρα υπαρχουν και περισσοτερες κυκλοφοριες RSD 2012. Τουλαχιστον φετος απο Metal μονο 2- 3 (Masτodon,Metallica,Nightwish) βγηκαν οποτε δεν θα γινει καταθεση οπως περυσι :lol:

Έχουν αρχήσει παντού τις προσφορές στην Ελλάδα???

Mπα, το Public συνεχίζει ακάθεκτο να πουλάει τα καινούρια CD 19 και 20?!

…ορισμένες καινούριες κυκλοφορίες σε μικρά δισκάδικα έχουν πολύ καλύτερες τιμές:):!:

Αυτοί στο Πάμπλικ δεν είχαν πρόβλημα να τα βάζουν τόσο, τότε που υπήρχε και ο ανταγωνιστής, νομίζεις θα κωλώσουν τώρα; Να είχαν και τίποτα της προκοπής κάτι πάει κι έρχεται. Φαρμακείο…

Πραγματικά δεν νομίζω να χω δει κάπου ποτέ χειρότερες τιμές απ το Πάμπλικ…Είναι το πλέον σιχαμένο πολυκατάστημα(το οποίο επίσης κακοπληρώνει απ όσο ξέρω…).Είδα πχ ένα επιτραπέζιο παιχνίδι,να το πουλάει 12 ευρώ(!!) παραπάνω απ όσο το πουλάω εγώ στο μαγαζί.Και το αγοράζουμε απ τον ίδιο προμηθευτή,πιθανότατα αυτοί και με μεγαλύτερη έκπτωση…Την τύχη του Μετρόπολις και σύντομα.Κατσαπλιάδες.

…έχω την ίδια άποψη για το Πάμπλικ…απλά όμως ας σκευτούμε και τους εργαζόμενους, σε τέτοια εποχή, με τέτοια ανεργία…πάντως αν ψάξεις όλο και κάτι με 14.5 ευρώ θα βρεις…ακόμα και καινούριες κυκλοφορίες…απλά αυτές οι προσφορές είναι ελάχιστες:):!:

Άδειασαν σήμερα και ότι είχε απομείνει από το Metropolis στο κέντρο. Άδεια τα ράφια, μεγάλες κούτες στο πάτωμα, και το ρολό μισό για να εμποδίζει την είσοδο σε περίεργους υποψήφιους πελάτες. Οι γύρω τοίχοι έξω από το μαγαζί είχαν εφοδιαστεί με Α4 κόλλες που περιέγραφαν την κατάσταση,και φυσικά την διαμαρτυρία των υπαλλήλων για τα όλα όσα γινόντουσαν τα τελευταία χρόνια.

Αυτό λογικά είναι και η ταφόπλακα του μαγαζιού. Κρίμα για τους εργαζόμενους.

…αυτό ακριβώς…κρίμα για τους εργαζόμενους:):!:

Λοιπόν μάγκες!
Θεσσαλονίκη, όσοι είστε, περάστε οπωσδήποτε μία βόλτα από το μαγαζί “Δισκοπάζαρο”.
Είναι στην Αγίου Δημητρίου 118 (κάθετη στην Ιασωνίδου), και είναι ανοιχτό Δευτέρα και Σάββατο πρωί 11:30-14:30 και Τρίτη έως Παρασκευή μόνο απόγευμα, 18:30-20:30.

Το έχει ένα εξαιρετικό παιδί, η Μαρία, η οποία κάνει και καλές τιμές.
Το τηλέφωνο είναι 2310265618, και μέσα βρήκα πράγματα σε απίστευτα χαμηλές τιμές, από metal και punk (ελληνικά και μη).

Ενδεικτικά, σήμερα με ένα 50αρικο σύνολο, πήρα αυτά τα 2:

Αυθεντικά, πρώτες κόπιες!

Στο public είναι πολύ κλέφτες, εννοείται, αλλα πιο μεγάλοι κλέφτες είναι στα metropolis κατ’ εμέ. Πάντως καλές τιμές είδα στο Ελευθερουδάκης music store στη Πανεπιστημίου.

Για μικρά μαγαζιά δεν ξέρω καθόλου…:-s

…:?:?πότε άνοιξε αυτό;…είναι εκεί που είναι και το βιβλιοπωλείο;:):!:

Λίγα μετρα πιο κατω απο το attica είναι, αν θυμάμαι καλά το βιβλιοπωλείο είναι ακόμα πιο κάτω. Πρόσφατα πρεπει να άνοιξε, γιατι κι εγώ τώρα τελευταία το παρατήρησα! :wink:

Πολύ λίγο υλικό (καμία σύγκριση, ούτε καν με πάμπλικ, σε ποικιλία), τα περισσότερα στα 15 ευρώ.

Το amazon.co.uk πάντως έχει αρχίσει να ανταγωνίζεται τα Public σε τιμές.Φαρμακείο σκέτο.Πέρα απ τις νέες κυκλοφορίες που είναι εκεί στις 9 λίρες,τα υπόλοιπα έχουν ΞΕΦΥΓΕΙ.

Bόλτα στην παρακμιακή αγορά της Θεσσαλονίκης σήμερα,όπου στον Ζαχαρία βρήκα ελάχιστη ποικιλία σε cd,το Μετρόπολις κλειστό εντελώς με τους υπαλλήλους του να μοιράζουν φυλλάδια για την απαίτηση των δεδουλευμένων τους και το Public κλασικό φαρμακείο.

Εγώ τα 10-15 τελευταία cd που έχω πάρει από εκεί είναι στις 3-4 λίρες…Εξαιρώντας τις νέες που είναι κάπως ακριβότερες.

o αμαζόνιος είναι και θέμα ταιμινγκ…μπορεί τη μια μέρα να έχει κάτι 8 λιράκια και την επόμενη 14 8O
βέβαια με τα δωρεάν μεταφορικά αυτό λύνεται αν το παραγγείλεις εκείνη την στιγμή που το βρεις φτηνό και δεν περιμένεις να πέσει κι άλλο η τιμή #-o (την έχω πατήσει πολλές φορές έτσι)
το θέμα είναι πως πέφτει και το ? σε σχέση με τη λίρα και έχουν τσιμπήσει λίγο προς τα πάνω λόγω ισοτιμίας
Α ρε Τσίπρα τι μας κάνεις … :lol::lol: