ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

Mάλλον ψωνίζουμε σε διαφορετικά sections.:stuck_out_tongue: Τα bargains στα rock/hard rock/prog τα χω σχεδόν εξαντλήσει προ πολλού,οπότε δεν ψάχνομαι πολύ προς τα κει.Ακολουθώ την εξής τακτική βασικά.Βάζω ό,τι μου κατέβει στο καλάθι και παρακολουθώ τις αυξομοιώσεις στις τιμές.Όταν φτάσουν στο πιο χαμηλό τους(μακριά από περιόδους γιορτών δλδ),τότε συνήθως αγοράζω.Πολλά λοιπόν cd που τα είχα στο basket μου καιρό,βλέπω συνέχεια να ανεβαίνουν.Κάποια μάλιστα διπλασίασαν σχεδόν την τιμή τους,γι αυτό και το ανέφερα.

Στα καινούρια συμφέρει ακόμα αρκετά είναι η αλήθεια.Στο λιγότερο από 10 λίρες υπάρχει αρκετό πράγμα για να πάρεις.

:lol::lol:

Η άποψή μου για το Πάμπλικ και τις τραγικές τιμές του είναι η χειρότερη. Θα περίμενε κανείς ότι οι ονλάιν αγορές του δε θα είχαν τίποτα να προσθέσουν, οπότε αξίζει να αναφέρω την εμπειρία μου. Καταρχήν, ειδικά για τα μουσικά σιντί ισχύει ένα σύστημα δωρεάν αποστολής με κούριερ και πληρωμής με αντικαταβολή, ανεξαρτήτως ποσού παραγγελίας (ή ζητάς να τα παραλάβεις από συγκεκριμένο κατάστημα). Σιγά τα ωά, θα μου πείτε, με τέτοιες τιμές. Για μένα το θέμα απέκτησε ενδιαφέρον όταν είδα ότι ανάμεσα σε εκατοντάδες άλλα υπερτιμημένα σιντί υπήρχαν τα τελευταία Iron Savior και Brainstorm με 11.99 έκαστο. Οι τιμές τους στα δισκάδικα της Αθήνας είναι 15 και βάλε. Βέβαια, όπως φοβόμουνα, δεν ήταν ούτε “Διαθέσιμα” ούτε “περιορισμένης διαθεσιμότητας” αλλά αμφότερα “διαθέσιμα κατόπιν παραγγελίας”. Χωρίς να ελπίζω ιδιαίτερα, τα παράγγειλα (χωρίς να πληρώσω δηλ.) και περίμενα. Δεν έλαβα καμία ειδοποίηση ή πληροφόρηση σχετικά με την παραγγελία μου. Πέρασαν 2 βδομάδες. Τους έστειλα ένα μέιλ “τι γίνεται με την παραγγελία μου αρ. τάδε;”. Την επόμενη μέρα πήρα μνμ στο κινητό να περάσω από το κατάστημα να παραλάβω την παραγγελία μου (όπως είχα ζητήσει).

8O 8O 8O

Για τα πάμπλικ μιλάμε πάντα?:stuck_out_tongue:
Είχα κάνει κι εγώ μια παραγγελία και δεν μου ήρθε ποτέ μήνυμα. Είχα πάει και από εκεί να ρωτήσω μην έχει γίνει κανένα λάθος με τον αριθμό μου και μου είχε πει η κοπέλα να κατέβω στην παραλαβή να το ζητήσω, αλλά δεν μπορούσαν να μου το δώσουνε χωρίς τον κωδικό. Λίγες μέρες αργότερα το είδα στην πώληση και το αγόρασα έτσι.

Για το Metropolis που είχε λεχθεί ότι θα άνοιγε κατάστημα σε μικρότερο χώρο στη Σταδίου ισχύει; Έχετε ακούσει κάτι;

Εδώ για το μετρόπολις λένε ότι δεν έχουν λεφτά να ανοίξουν το φως στα καταστήματά τους (στα ποια; )

…αν δεν γίνει κάτι συνταρακτικό, πάπαλα Μετρόπολις:):!:

Χθες επισκέφθηκα το Public Συντάγματος. Έκπληκτος είδα αναρτημένη την προσφορά “αγοράζεις τρία πληρώνεις δύο”. Ρώτησα και μου είπαν ότι ισχύει ανεξαιρέτως σε ό,τι υπάρχει στον 2ο όροφο: cd, lp, dvd, t-shirts. Βέβαια το δωρεάν προϊόν είναι πάντα το φθηνότερο από τα τρία που αγοράζεις. Οπότε συμφέρει να κάνεις αγορές προϊόντων που έχουν παρόμοιες τιμές. Π.χ. εγώ πήρα τρία βινύλια 23, 25 και 25 ? και το πρώτο μου το έδωσαν τσάμπα…

…καλή προσφορά, γιατί έχουν φρικτές τιμές:):!:

Γενικά το Public έχει απαράδεκτες τιμες, ειδικά όταν λιγα στενά παρακατω τα βρίσκεις 3 και 4 ευρώ κάτω

Δηλαδη πηρες τρια βινυλια με 17 ευρω το ενα. Δεν προτιμας να τα παρεις απο hmv π.χ. οπου εχεις και πολυ περισσοτερες επιλογες;

Καλά ρε σεις δεν ξενερώνετε να τα παιρνετε από νετ, χωρίς ψάξιμο χωρίς τίποτα; Άσε που το hmv ακριβο φαίνεται

Πολυ πιο αποτελεσματικο ψαξιμο παντως κανεις απο το δικτυο. Οι τιμες του hmv ειναι χαμηλοτερες των 17 ευρω κατα μεσο ορο. Ποσο μαλλον οταν το public δεν εχει προσφορες.

Καλα το public δεν είναι το μέσο δισκάδικο που λένε, πανάκριβο ειναι πιστεύω

Προφανώς δεν επιθυμώ να κάνω καμία διαφήμηση, αλλά στο No Remorse εμφανίστηκε ένα αρκετά συμπαθητικό και ποικιλόμορφο στοκ με προσφορές μιντ-πράις (8, 9, 10 ευρώ). Μπορείτε να δείτε και ονλάιν τι υπάρχει.

Ναι γαμώτο τα βλέπω από το ιντερνετ και δεν είμαι Αθήνα να τα τσιμπησω :frowning:

…δεν το λέω με σιγουριά, ούτε για κακό…το δισκάδικο αυτό αγοράζει εδώ και κάτι μήνες μεταχειρησμένα…δεν ξέρω αν σε αυτές τις καλές τιμές έχει τα μεταχειρησμένα…όπως και νά’χει μπορείς να πάρεις cds που αλλού είναι πολύ πιο ακριβά:):!:

Αυτά που πήρα ήταν σίγουρα καινούρια (ζελατίνες, αυτκόλλητα κτλ), κι επειδή υπάρχουν σε ικανή ποσότητα δε νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο. Γενικά αυτοί πουλάνε καινούρια και μεταχειρισμένα ανάκατα, και στα ράφια και ονλάιν, και πρέπει κανείς να καταλάβει γρήγορα ότι όπου δεν υπάρχει στικεράκι “NEW” μιλάμε για δεύτερο χέρι, αλλιώς την πάτησε… Πολύ κοντά στα όρια της τιμιότητας, κατά τη γνώμη μου… (πέραν όλων των άλλων που έχουν κατά καιρούς ακουστεί).

Πήρε φίλος χθες, τον ρώτησα πρίν λιγο, καινουργιο ήταν.

(disclaimer: καμια σχέση δεν έχω με το noremorse)