ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

…κρίμα για τους εργαζόμενους:):!:

Καλημερα φιλοι,

κατεβαινω στην ελλαδα σε 1 βδομαδα και θελω να αγωρασω καμποσα σιντι μαζεμενα καθως εδω που ειμαι λογω λογοκρισιας δεν μπορω να παρω τιποτα (ουτε καν απο ebay).

Επειδη λοιπον λειπω απο αθηνα 1.5 χρονο και βλεπω γινεται χαμος που μου προτεινεται να παω???δεν εχω ιδιαιτερο οικονομικο προβλημα (αυτο το λεω για να καταλαβεται πως για παραδειγμα προτιμω να παω μεταλ ερα παρα να τρεχω σε κανα στενακι στο πουθενα-μποουλ οφ μεταλ-που λεει ο λογος, αν υπαρχει ακομη) και οι κυκλοφοριες ειναι σχετικα νεες. Για παραδειγα:

Unisonic - Unisonic
Wishdoom - Wishdoom
Iced Earth - Dystopia
Grand Magus - The hunt (limited)
Wrathblade - Into the Netherworlds realm
Candlemass- Psalms of the dead

για πειτε…

[U]No remorse[/U], [U]metal era[/U]

Απο οσο καταλαβα εσυ θες χεβυ και ντουμ κατα κυριο λογο. ε, κρινοντας απ τη λιστα σου Metal Era και Eat Metal θα ηταν οι πρωτες μου επιλογες, ο δευτερος εβγαλε το Wrathblade αλλωστε.

http://www.eatmetalrecords.com/

…το κατάστημα της Nuclear Blast στο υπόγειο του Reload είναι αρκετά καλό σαν χώρος, με αρκετές κυκλοφορίες, και από συμπαθητικές, εώς αρκετά καλές τιμές σε κάμποσες κυκλοφορίες:):!:

Αν θυμάμαι καλά έχει αναφερθεί ξανά εδώ άνοιξε το Μετρόπολις στη Σταδίου αριστερά , στο τετράγωνο μεταξύ Γεωργίου Σταύρου και Πεσμαζόγλου…:!:

που μενεις και δεν μπορεις να αγορασεις λογω λογοκρισιας?απο περιεργεια ρωταω,αν θες απαντας βεβαια.:slight_smile:

(λολ τωρα ειδα οτι το ποστ εγινε πριν απο 10 μερες)

Σε βόλτα Εξάρχεια ανακάλυψα καινούριο δισκάδικο (Βινύλια ροκ, progressive, alternative κλπ) στον ημιόροφο της Α.Μεταξά δίπλα στο Underground. πολύ καλά πράγματα, μου έβαλε να ακούσω ότι ήθελα και γενικά πολύ σωστή αντιμετώπιση.

εκλεισε το μετροπολις του χαλανδριου.
ΓΙΑΤΙ;

…όλα τα Μετρόπολις έκλεισαν, λόγω οικονομικών προβλημάτων
…κρίμα για τον κόσμο που δούλευε, και έχασε την δουλειά του
:):!:

Ρε παιδια, αυτο το Reload που εχει ανοιξει?

Εκει που ηταν το νεο μετροπολις, γωνια Πανεπιστημιου-Μπενακης.

…και στο υπόγειο του reload το Nuclear Blast:):!:

  1. ti times paizoun sto nuclear blast shop?

  2. vlepw sto site tou noremorse oti exei NEW kai me 15 eurw tis kuklofories ths mausoleum classix oi opoies einai out of print apo to 1995 kai akrivopouliountai sto ebay. Einai logiko h mhpws einai bootleg?

Για σκεψου…Εχει και φημη το μαγαζι :wink:

Mia fora exw agorasei cd apo ekei kai mou fanhke mia xara, giauto rwtaw.
H alhtheia einai oti de fainetai katholou … fusiologikh … h timh :lol:

Καινούρια ή μεταχειρισμένα;

…έχει πολύ καλές τιμές σε πολλές κυκλοφορίες, και ψιλοτσιμπάει τις καινούριες:):!:

Μεινε μακρυα φιλε!Αυτα ειναι ΝΕΑ Γερμανικα Bootlegs…

κυρίως δεύτερο χέρι αλλά και καινούρια