ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

Το Μερόπολις του κέντρου ξανάνοιξε στη Σταδίου ανάμεσα στην Πεσμαζόγλου και τη “στοά του βιβλίου”.
Μικρότερος χώρος, πολύ φτωχότερη επιλογή και μην περιμένετε νέες κυκλοφορίες αλλά παίζουν κάποιες προσφορές. Πάνω-κάτω ό,τι έπαιζε και στο Μετρόπολις Παναεπιστημίου και Μπενάκη τους τελευταίους μήνες μέχρι το λουκέτο.

Το ξανάνοιξε η γνωστή οικογένεια ή κάποιοι εκ των παλιών εργαζομένων;

…όπως και νά’χει μάλλον το άνοιξαν για να πουλήσουν ότι τους έμεινε…δεν μας χαλάει αυτό…οι εργαζόμενοι τι θα γίνουν;:):!:

Είναι αυτό:

Eνδιαφέρον φαίνεται, θα το επισκεφθούμε από Σεπτέμβριο! :slight_smile:

…οπ αρκετά ενδιαφέρον:):!:

Ξερει κανεις δισκαδικο στους Αμπελοκηπους Θεσσαλονικης που εχει και site?

για οσους ειναι αθηνα βρηκα αφιερωμα στα δισκαδικα της πολης.

Μέρος Α: http://www.ough.gr/index.php?mod=articles&op=view&id=937

Μέρος Β: http://www.ough.gr/index.php?mod=articles&op=view&id=970

καλή βδομάδα παιδιά
στο μαγαζί μου (Suntrap Records) ήρθαν σήμερα 2 μέλη των SLOUGH FEG. ένα έχω να πω, η πλειοψηφία των ξένων καλλιτεχνών είναι τόσο απλοί και άμεσοι άνθρωποι που σε συγκινούν. η δε μουσική τους παιδεία και τα γούστα τους πολύ μπροστά. Παρόλο που παίζουν μέταλ, αγόρασαν βινύλια Love, Stooges, Nico, Cockney Rebel, Pretty Things, T-Rex & ελληνικό garage!!! κι η ευγένεια τους το κάτι άλλο, νοιώθεις ότι εσύ είσαι η φίρμα και αυτοί οι οπαδοί! Μακάρι και οι δικοί μας κάποτε να φτάσουν αυτό το επίπεδο.

Επειδή μάζεψα το καλοκαίρι κάποια χρήματα λέω να απαλλαχτώ επιτέλους από αυτά αγοράζοντας και κανένα καλό σι ντι. Αφού θα πεταχτώ για λίγο στη Σαλόνικα σκεφτόμουν να το ψάξω λίγο παραπάνω αυτή τη φορά με τα μαγαζιά. Εκτός από τα μαγαζιά-αλυσίδες τύπου public (που κάθε φορά πετυχαίνω και καλά την περίοδο που έχουν ελλείψεις και πώς τυχαίνει να μη βρίσκω αυτά που θέλω) έχει κανείς να μου προτείνει κανένα καλό δισκάδικο? Κυρίως προς το κέντρο. Με αυτά στη Ναυαρίνου τι γίνεται, καλά ή της πλάκας?

cheers!:slight_smile:

γαμάτο!
ξέρει κανείς μαγαζιά στην Αθήνα (άντε και λίγο τριγύρω) με blues? βινύλια. καινούρια μεταχειρισμένα, απ’ όλα.

…πάρα πολύ καλό:):!:

public στη λαρισα:!: τώρα το πήρα χαμπάρι!! πρωην multirama
δεν ξέρω καν τι έχει, δεν έχω πάει ακόμη

Μπράβο! Που να τρέχετε τώρα στο Βόλο…:roll:

ναι ορδές μιλάμε. :stuck_out_tongue:
θα περάσω έτσι για την απορία.

Εγώ το έμαθα από καιρό. Έχεις μείνει πίσω.:stuck_out_tongue: Αλλά και εγώ δεν έχω παέι ακόμα και θέλω να ρίξω καμιά ματιά σήμερα (ντροπή μου, έχω να πάρω σι ντι πάρα πολύ καιρό). Εύχομαι μόνο να έχει ποικιλία και προσφορές.

παιδιά το public δεν έχει και τις καλύτερες τιμές. μόνο αν πετύχεις καμιά προσφορά (κυρίως στα βιβλία). Βέβαια είναι καλή φάση να πας για χάζεμα

εμ γιατι θα πάμε. με τα λεφτά που έχουμε μόνο για αυτό μπορούμε. :?

επίσης σήμερα δεν ειναι κλειστά?? δουλεύει και αυτό σαν το πλαίσιο?

Για χάζεμα θα πάω. Ποτέ δε βρίσκω αυτό που θέλω και σε καλή τιμή. Βέβαια βγάζει κάτι προσφορές σε δισκογραφίες αλλά που να τα πετύχεις.
Νομίζω σαν αλυσίδα θα είναι ανοιχτό. Άρα που αλλού να περάσω το χρόνο μου…