ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ

Για CDs play.com και ξερό ψωμί. ΤΕΛΟΣ! Φτηνά, εύκολα, γρήγορα, με τα ταχυδρομικά ενσωματωμένα στη τελική τιμή.

Μιλάμε ότι χτυπάς digipack limited CD νέας κυκλοφορίας με 10-12 ευρουλάκια το πολύ. Αν πρόκειται για κυκλοφορία 2ετίας παίζει και 7άρι ευρώ ή 8άρι. Πρόσφατα αγόρασα Enforcer digipack με patch 10,60?. 17 έχει εδώ.
Ακόμα θυμάμαι Candlemass το ομώνυμο (2005) digipack 5,49 ?. Ούτε σε μεταχειρισμένο. Όλα σφραγισμένα εννοείται.

Μακάρι να υπήρχε κάτι αντίστοιχο σε βινύλια.

Κι εγώ της λογικής να στηρίζουμε τοπικές επιχειρήσεις μπλα μπλα ήμουν, αλλά λίγο ότι τα θεωρούν πλέον τα cds αναλώσιμα προιόντα, λίγο η εκμετάλλευση της κάψας μας, με έκαναν να αναθεωρήσω.

Η βόλτα στα δισκάδικα είναι ωραία, αλλά όταν μπορώ να γλιτώσω από 5-7 ευρώ για νέα κυκλοφορία και να πάρω μια παλιότερη σε λογική τιμή (Toxicity, στο 1,5 ευρώ, δίσκος των Clutch με dvd στα 5) από το ίντερνετ, ε δεν τίθεται θέμα καν…

…πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές κυκλοφορίες, που δεν τις βρίσκεις εδώ ή για μεγάλες διαφορές στην τιμή, είναι λογικό να στρέφεται κάποιος στα ιντερνετικά μαγαζιά…όμως υπάρχουν και ευχάριστες εκπλήξεις όπως αυτή που περιγράφει πιο πάνω ο pantelis79, και υπάρχουν πάντα και καλές τιμές άμα το ψάξεις:):!:

Γνώμη κανενός για το σάιρενς στη Νικηταρα; :-k

Συμπαθητικό είναι, αξίζει μια βόλτα σίγουρα, μόνο που επικρατεί ένα μικρό χάος υποθέτω λόγω και του πολύ περιορισμένου χώρου,

Είχα πάρει το Lamented Souls από κει <3 <3 <3

…θέλει να κάτσεις ώρα σαυτό το δισκάδικο…και όλο και κάτι καλό θα βρεις:):!:

Όντως αυτό; Πληρώνεις ότι βλέπεις χωρίς έξτρα χρέωση στο checkout?
Paypal δέχονται;

ναι ισχυει κανονικοτατα…για paypal δεν το εχω ψαξει καθως ποτε δεν ειχα, αλλα χρεωστικες καρτες δεχονται χωρις προβλημα…

Δυστυχώς δεν δέχονται Paypal. Γι αυτό δεν έχω παραγγείλει κι εγώ. Δεν εμπιστεύομαι site με χρεωστικές κάρτες.

Το play.com ειναι ασφαλεστατο.Απλα οπως ειναι λογικο αφου δεν χρεωνει μεταφορικα
δεν θελει να χανει και αλλα λεφτα απο το paypal.
Κανενα προβλημα σε οσες αγορες ειχα κανει απο εκει οπως και ολοι εδω περα.
Οσον αφορα τα λεφτα γιατι καμια φορα χανοταν κανα δεμα αλλα αυτο δεν ειναι θεμα του
site.

και να χαθει κανενα δεμα οπως λεει ο Deathster παραπανω,σου επιστρεφουν σχετικα ευκολα τα χρηματα πισω…

Ή σου το ξαναστέλνουν. Σου δίνουν και τις δύο επιλογές και διαλέγεις.

αναλογως απο που θα το παρεις…δεν σου δινουν ολοι την επιλογη αποστολης ξανα…

Για όσους είδαν τυχόν τη διαφήμιση του Reload στο ΜΗ του Απριλίου, ότι θα έχει για όλο τον Απρίλιο “δεκάδες” CD σε τιμές “από 5.99 έως 9.99” (“μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων”), ας έχουν υπόψη τους, στην Πανεπιστημίου τουλάχιστον, πως ό,τι καινούργιο ήρθε είναι στα 9.99 και δε μιλάμε και για καμιά τρελή ποικιλία. Έχει ας πούμε κάποια από τα παλιότερα Destruction, Kreator, Sodom, αλλά είδα πχ και το digi book του Iconoclast (Symphony X) στη ίδια τιμή. Πάντως δεν είναι δα και καμιά προσφορά να πουλά κανείς Demons & Wizards ή το Lionheart των Saxon στα 10 ευρώ…

Στο σάιτ του ρελοουντ δεν βρήκα τίποτα . Ψήθηκα και εγω με την διαφήμιση αλλα …

Ευχαριστώ για το play.com, δε το είχα ψάξει, θα τιμηθεί. 8)
Επίσης με πολύ καλές τιμές μόνο για καινούρια (μάλιστα με μια μικρή έρευνα είδα πως έχει και κάποια φθηνότερα πράγματα από το play) είναι το grooves-inc.com.
Free shipping και paypal accepted.

δεν το ηξερα το grooves…με μια γρηγορη ματια οι τιμες κυμαινονται πανω κατω στα ιδια με το play (με καποια κομματια οντως πιο φτηνα απο αυτο).Το “αρνητικο” ειναι απο οτι ειδα οτι σε καθε παραγγελια μικροτερη των 20 ευρω σου χρεωνει 2 ευρω μεταφορικα κατι που το play δεν το εχει…Θα σταλθει παραγγελια σιγουρα στο μελλον ομως…

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι αυτό… Σωστός.
Εγώ έχω ψωνίσει αρκετά από αυτούς στο ebay, παρουσιάστηκε πρόσφατα ένα θέμα με μια σπασμένη θήκη cd, μου απάντησαν άμεσα και μου είπαν να κοιτάξω το site τους και να πάρω ότι θέλω με έκπτωση 1 ευρώ. :stuck_out_tongue: Έτσι τους βρήκα κι εγώ.

Κι εγώ απο εδώ το ανακάλυψα το play.com και έχει τιμές που δεν φανταζόμουν ότι θα μπορούσαν να υπάρχουν.
Αλλά με ποιά λογική οι used δίσκοι είναι μέχρι και στη 2πλάσια τιμή απο τους new για τον ίδιο δίσκο;