Ο δίσκος με τις περισσότερες αναμνήσεις

το miracle των queen8)
ηταν το πρωτο μου:!:

Paradise Lost - One Second, soundtrack αναμνήσεων κανονικά.
Deus X Machina - Different

Blind Guardian-Nightfall in Middle-earth
Gamma Ray - Powerplant
και φυσικά όλα των offspring
μιας και είναι από τα πρώτα που άκουσα…


Now playing: Iced Earth - Order Of The Rose
via FoxyTunes

Iron Maiden-Live in Donnington(from where all began…Θυμαμαι που εβαζα το discman στο τερμα κι οταν εμπαινε το Be Quick or Be Dead απλα το χανα…:stuck_out_tongue: Α ρε Maiden…)

Savatage-Edge of Thorns(παντα με πιανει κατι οταν τον ακουω,απο τους πρωτους που ακουσα…)

The Offspring-Smash(parties στο δημοτικο:))

Helloween-Keeper pt 2(το πρωτο helloween που ακουσα,'nough said)

εγώ στην θέση του 2ου θα έβαζα το Worlds Apart… αναμνήσεις? θυμάμαι που είχαμε κάνει ακόμα “πιο καλοκαιρινό” ένα καλοκαιρινο μπαράκι ύπο τους ήχους των execute, america, lies, hell κλπ κλπ :lol:

αυτά είναι… παρομοίως κάποιες φορές που έπαιζε μουσική ο αδερφός μου ή κάποιος γνωστός σε κανένα μαγαζί τα σπάγαμε με deus…

πραγματικά όταν ακούω τον δίσκο(πρώτος από savatage)είναι λες και γυρνάει ο χρόνος πίσω…ότι ήταν το πρώτο άκουσμα.αυτό το feeling έχω.


Now playing: Anathema - Cerulean Twilght
via FoxyTunes

Μάλλον το Remedy Lane των Pain of Salvation για μένα. Ίσως και το Agaetis byrjun των Sigur Ros. Και Thirteenth Step απο A Perfect Circle. Σταματάω εδώ όμως.

τα 2 που με ερχονται στο μυαλο ειναι το μετροπολις απο cream theater και το discouraged ones απο πατατονια.

Cream Theater:lol: Sorry που γελαω (αν το εκανες καταλαθος), απλα ακουγεται αστειο:p

Εμενα μου φερνουν αναμνησεις τα:

Pearl Jam - Ten
Depeche Mode - Violator
Arcade Fire - Funeral

Eγω παλι οποτε ακουω Deus x Machina τους τελευταιους μηνες το μυαλο μου παει στο λοφο του στρεφη με Παναγιωτη,Zafrock,Cynic.Γαμω τις φασεις τοτε.:slight_smile:

πολλοι…9 πληρωμενα τραγουδια
gamma ray land of the free
angra-holy land
blind guardian-somewhere far beyond
iced earth-something wicked…

Συμφωνώ για Pain of Salvation και να προσθέσω το Takk από Sigur Ros!

Μεγαλη δισκαρα κι αυτη.:wink:

Bon Jovi - Crossroad και Lost Highway
Led Zeppelin - III

H θεικη δισκαρα των SanVoisen - Soul Seasons με τον Ελληνα τραγουδιστη Βαγγελη Μαρανη να τα σπαει!!!

βασικά το fear of the darκ και συγκεκριμένα το wasting love και το from here to eternity.μου το είχε γράψει μία κοπέλα μου παλιά και κάθε φορά που το ακούω σκέφτομαι πόσο μαλάκας είμαι:p

που σε παρατησε ή που ακουγες maiden;

που τ χαλάσαμε,αφού άκουγε και αυτή:p

Skyclad- Silent whales of lunar sea
Bathory- hammerheart
Gamma Ray- Land of the free.
Eν ετη 1995! Τότε “φύτευα” Για Πανελλήνιες. Βάρβαρο σπορ το διάβασμα. Θέλει τη ντόπα του.Το 1ο και 3ο σε βινύλιο.:slight_smile: