Βινυλιολογία ? τα πιο όμορφα αντικείμενα!

Ενα πολυ ομορφο αν και εντελως μπλακ μετσαλ σε αισθητικη ειναι το αποκατω gatefold βινυλιακι.
Οι φωτο ειναι απο την εξωτικη Παρνηθα.
Nocternity - Onyx

Ωραιοτατο, βλεπω εχει και τη λεπτομερεια στο λογκο

To Fas Ite των Deathspell Omega να παρεις σε βινυλιο. Θα παθεις πλακα.

Αν πεσει καμια βαλιτσα λεφτα απο τον ουρανο μαλλον θα το παρω! :stuck_out_tongue:
Το ειδα στο http://www.necrokvlt.com/ και ειναι πανεμορφο!

Το θέλω απεγνωσμένα!

Το θέλω απεγνωσμένα!

Και εγω!Το πηρα σε σιντι αλλα αν το βρω σε βινυλιο δεν θα του χαριστω!
Στο σαιτ που εγραψα πριν http://www.necrokvlt.com/ εχει πολλες εικονες.
Δες και τα υπολοιπα Nocternity ποσο τελεια ειναι.Επιτηδες το κανουν ?

Αν το βρεις σε βινύλιο να πάρεις ένα και για μένα! :stuck_out_tongue:

Όχι τόσο εντυπωσιακό, αλλά η ασπρόμαυρη απλότητα με λιώνει…
Πόσο ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ μπορεί να είναι ένα απλό gatefold?

Danzig - s/t


Σε ζηλεύω!!!

Να το φυλας καλα το βραδυ! Εκει εξω κυκλοφορυν πολλοι, επικινδυνοι κλεφτες.

Δυο απ αυτους γραφουν σ αυτη τη σελιδα.

Κατα τ’ αλλα και γενικα, δε μ αρεσουν τοσο τα picture, αλλα.

To ίδιο μ είχες πει και για τα Anodyne που είχα ποστάρει… πάω να τα κλειδώσω σε καμιά θυρίδα…:lol::lol::lol:

βινυλιοσυζητησεις για βινυλιοφαγους!! ξερετε τωρα βελονες, πικ απ, γιατι παιζουν καλυτερα απο αλλα φορματ, πια εκδοση του ιδιου δισκου παιζει καλυτερα, ειδικες εκδοσεις, διαφορες αναμεσα σε βελονες και αλλα καμμενα και χαριτωμενα βινυλιοθεματα πχ μπορω να πλυνω τον δισκο με palmolive για τα πιατα?:stuck_out_tongue:

ξεκιναμε, καταρχην το παλμολιβ κανει καταπληκτικη δουλεια χωρις πλακα!!! βαλτε τον δισκο κατω απο την βρυση,βρεξτε τον και σαπουνιστε και με τα χερακια σας τριψτε απαλα ,με προσοχη στην ετικετα#-o, δεν πειραζει να βραχει αλλα μην την τριψετε κιολας!!:stuck_out_tongue: αποτελεσμα εγγυημενο, φευγουν ολες οι βρωμιες και το δισκακι?.. τελειο κοριτσια:lol::lol::lol:

Μια ερωτηση για οποιον ξερει. Voivod - Katorz, το κοκκινο. Απ οτι εχω ακουσει ‘‘χανει’’ σε ποιοτητα σε σχεση με το μαυρο. Ισχυει;

ναι ισχυει! το μαυρο ειναι πολυ καλυτερο! αλλα το εξωφυλλο του ειναι λιγο αθλιο ρε γαμωτο σε σχεση με το κοκκινο!

Δυο απορίες:

  • Ποίος είναι ο καλύτερος τρόπος για να φύγει η σκόνη απο τη βελόνα; Χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια ένα πινέλο με μαλακή τρίχα, και μου κάνει καλά την δουλειά. Υπάρχει, όμως, κάτι πιο εξειδικευμένο;

  • Στο μπράτσο του πικ-απ μου, το βάρος που δέχεται η βελόνα, ρυθμίζεται. Βοηθάει πολύ στους δίσκους με γρατσουνιές που εμποδίζουν την ομαλή ακρόαση (άλματα βελόνας, κόλλημα), αναρωτιέμαι, όμως, αν φθείρει γενικότερα τον δίσκο. Ισχύει κάτι τέτοιο;

υπαρχει ενα υγρο σε μαυρο μπουκαλακι με βουρτσακι σαν γυναικεια μασκαρα! μαρκες δεν λεμε, θα το βρεις σε ολα σχεδον τα καλα δισκαδικα.

το βαρος πρεπει να ειναι μονιμα το ιδιο, καθε βελονα δεχεται το δικο της βαρος το οποιο αναγραφεται στις οδηγιες χρησης της.
αν το ρυθμισεις σωστα δεν θα φθαρει ο δισκος ποτε!

Υπόψιν, υπάρχει το thread:

Βινυλιολογία ? τα πιο όμορφα αντικείμενα!

Ένα από τα ομορφότερα βινύλια που έχω δει είναι η πρώτη έκδοση του ?Red Album? των Baroness, που κυκλοφόρησε σε 1000 κομμάτια τον Απρίλιο του 2008 από τη Hyperrealist (όχι το μαύρο της Relapse, που κυκλοφόρησε τέσσερις μήνες μετά).

Η έκδοση της Hyperrealist είναι σαφώς πιο προσεγμένη, σε ημιδιαφανές σκούρο κόκκινο διπλό βινύλιο, και έχει διαφορετικό etching σε κάθε πλευρά (Side A: Feather/Bird Skull, side B: Flowers, side C: Bird Talons, side D: Cockroaches), καθώς και μια αφίσα του πανέμορφου εξώφυλλου (του οποίου δημιουργός είναι ο John Baizley, κιθαρίστας και τραγουδιστής των Baroness).



αχ αυτα τα δινυλια ειναι τεχνη8)