Όμορφοι δίσκοι για να ξεκινήσετε τη μέρα σας

Ναι ωραία, αλλά, πάλι δεν είπες τι παίζουν ; και πως θα μάθω εγω που δε ξέρω εε ;;

όπως μαθαινουν και οι γυναίκες…

καλημέρες με αιθέριες μελωδίες

Mια ακόμα βδομάδα ξεκινάει μες στο άγχος. Έχει μπει το καλοκαίρι κι εσύ ξυπνάς μες στον ιδρώτα. Τρως ένα βιαστικό πρωϊνό, ντύνεσαι στα γρήγορα και φεύγεις τρέχοντας για να προλάβεις τον ηλεκτρικό/προαστιακό κλπ. Με το που μπαίνεις, τίγκα στον κόσμο και ίσα που προλαβαίνεις να σταθείς. Η περιρρέουσα βρώμα έχει χτυπήσει τίλτ, και θες να αρχίσεις να ξυλοφορτώνεις κόσμο. Η αρκούδα με το πουλόβερ στο στήθος σε κοιτάει λάγνα, κι εσύ κοντεύεις να λιποθυμήσεις από την ξεφτίλα. Με σπασμωδικές κινήσεις βγάζεις το μπ3 από την τσάντα. Χωρίς να ψάχνεις ιδιαίτερα τους φακέλους, πέφτεις πάνω σ’ αυτό

Και ώ θεοί, το θαύμα έχει γίνει. Ξάφνου σκάς ένα τεράστιο χαμόγελο, οι γύρω μένουν μαλάκες. Ενώ οι γλυκοί ήχοι του βιολιού, του ακορντεόν και της κλασικής κιθάρας ξεχύνονται στ’ αυτιά σου, μεταφέρεσαι σε παραλία με φωτιές, σουβλάκια και ξύδια, όπου μια τσιγγάνικη μπάντα παίζει τα πάντα ενώ εσύ ξεφαντώνεις στο χορό με γυμνόστηθες αιθέριες υπάρξεις. Και σα να μην έφτανε αυτό, ενώ στον επόμενο σταθμό μπαίνει ένα κυριλέ γκομενάκι και καθίζει το απίστευτο μπούστο της ακριβώς δίπλα σου. Αυτό ήταν. Είσαι πάνοπλος για το φόρτο της δουλειάς, και μπορείς να αρχίσεις να κάνεις δειλά δειλά σχέδια για τις καλοκαιρινές διακοπές, που σου φαίνονται ένα κλικ κοντινότερα.

Αυτό.

Breaking Benjamin - Phobia

Το πρώτο τραγούδι τους που άκουσα ήταν το Breath. Γαμάτο τραγουδάκι! Οπότε είπα να ψάξω τη δισκογραφία τους. Εγκρίνονται και με το παραπάνω.

ωραιος δισκος πραγματι.το breath μαζι με το diary of jane και το unknown soldier ειναι τα αγαπημενα μου απο τον δισκο

Αληθεια.Δοκιμαστε το.

Lamb of God - Wrath
(το εκανα σημερα γιατι ειχε ξεμεινει στο cd player… αξεχαστο ξυπνημα!)

Για να ξεκινήσουμε τη μέρα…

Δεν μου έρχετε κάτι τώρα στο μυαλό, αλλά, θυμάμαι στο στράτο, όταν ήμουν θαλαμοφύλακας και νέος, και φυσικά δεν ξυπνούσε κανείς, έπερνα το κασετοφωνο απο το ΚΨΜ το έβαζα στο διάδρομο στο λόχο και έβαζα τέρμα Rammstein!

Βέβαια, αυτο έγινε κανα 3 φορές, διότι βγήκα στην αναφορά, αλλα το αποτέλεσμα ήταν καλόοο. :lol:

Εγκρίνω! Happy thrash/speed!!! yeahhh ειδικά αυτό το Power Thrashing Death

Το ριφφ του Rio Grande Blood. Συγκεκριμενα.

πάρτε τα αλήτες. καλημέρα.


Keelhaul - Subject To Change Without Notice
Με αυτο ξεκινησα σημερα και εχει αρχισει ηδη να μου φτιαχνει η διαθεση

[CENTER]

Violent Femmes - Add It Up[/CENTER]

Σήμερα ξεκινήσαμε μ? αυτό.

Live τω Riot το 1980 με κομμάτια από τους 2 πρώτους δίσκους τους.

Διαλεχτε :

ή