Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

το Live που ακουσες ειναι στο Diary Of A Madman (Legacy Edition)

το κακο ειναι οτι αυτο εδω
Thirty Years After The Blizzard" DVD Documentary, plus over 70 mins of additional rare live performances and interviews
είναι στο πακέτο με τα lp που ειναι πανάκριβο…

αλλα μεσα στο dvd εχει αυτο…
Crazy Train’ from “Thirty Years After The Blizzard” DVD


ή αυτο
Ozzy Osbourne Over The Mountain

σχόλιο απο κάτω…
They were filming the wrong side of the stage. :wink:

πάντως μαρεσει που λένε σπάνιο το ενα και σπάνιο το άλλο…τα εχω σε dvd εδω καιρό…:stuck_out_tongue:

Και εγω περιμενα πως και πως εδω και χρονια μηπως ξαναβγουνε με τις αυθεντικες ηχογραφησεις με Bob Daisley σε μπασο και Lee Kerslake στα ντραμς. Και τα πηρα και τα 2 οταν βγηκανε. Ισχυει αυτο που λες για το live cd που ειναι στην Legacy Edition του Diary Of A Madman, σε φοβερη φορμα ο Ozzy και ο Randy Rhoads παντα ηταν ενας μικρος [B]ΘΕΟΣ[/B]… Ποσες και ποσες φορες εχω αναρωτηθει τι θα ειχε γινει αν ηταν ακομα κοντα μας…

καλα…απο το πουθενα…το soundtrack του the saboteur(παιχνιδι)
το εχω λιωσει το playlist!!![B]ΕΠΟΣ[/B]!!!

Koop - Koop Island Blues (Featuring Ane Brun)
Ella Fitzgerald - Somebody Nobody Loves
Ella Fitzgerald - Caravan
Madeleine Peyroux - Dance Me To The End Of Love
Nina Simone - Feeling Good
Nina Simone - Feeling Good (Troublemaker Remix)
Issac Sprintis - Feeling Good (Sprintis Remix)
Steve Sidwell - Walk The Walk
Howard Shaw - Red, White & Blues
Peter Cork - Depression Blues
Steve Sidwell - Smoochie Coochie
Ruben Ayala & Mile Deering - Relaxing Risk
Frank Macchia - On The Rocks
Jan Stevens - Martini Lounge
Jan Stevens - Terrapin On A Tightrope
Maxayn - The Finger Points To You
Kacee Clanton - Don?t Do Me Wrong [instrumental]
Charles Chemery - S?Embrasser A La Plage
Allison Adams Tucker - Quand J?tai Perdu
Robert Farnon - Blue Theme
Steve Martin - Expose
Deb Lyons - Over The Moon
Allison Adams Tucker - L?Homme Que J?Adore
Flogging Molly - Seven Deadly Sins

εδιτ:στο πιο τραγουδι λιωνουμε πηγαινε αλλα νταξ τωρα…


:bow2:

Το τελευταίο Machine Head:):!:

Τρεις δίσκους. Το 1978 ο Βrian Eno επιμελείται την παρακάτω συλλογή:

V.A:- [B]No New York[/B], 1978

με μπάντες όπως οι [B]James Chance and the Contortions[/B], [B]Teenage Jesus and the Jerks[/B], [B]DNA[/B] και [B]Mars[/B]. Πανκ μινιμαλισμός, ατονία και μονοχνωτες συνθέσεις μαζί με σαξόφωνα, με jazz, funk και disco ρυθμούς. Χμ… Και κάπως έτσι το αποκαλούμενο “No Wave” αποκτά υπόσταση. Ένα χρόνο μετά ο James (αλλάζοντας λίγο το ονομα από Chance σε White) βγάζει το παρακάτω άλμπουμ

[B]James White and the Blacks[/B] - Off White, 1979

Η τρέλα πάει ακόμα παραπέρα… Αξιοσημείωτο είναι ότι εκείνη η σερβιτόρα του CBGB’s που συμμετείχε στους Teenage Jesus and the Jerks, τώρα κάνει φωνητικά σε ένα κομμάτι του άλμπουμ… Ρε πώς τη λένε, πώς τη λένε… α ναι! Η Lydia Lunch… που ένα χρονο μετά θα κυκλοφορήσει και αυτή με τη σειρά της το πρώτο ολοκληρωμένο προσωπικό της άλμπουμ…

[B]Lydia Lunch[/B] - Queen of Siam, 1980

αισθησιασμός, πανκ, avant garde, πειραματική διαθεση, και κάπως έτσι δημιουργείται ένα από τα πιο σημαντικά άλμπουμ της underground κουλτούρας, από μία από τις πιο ανήσυχες προσωπικότητες!

Η υπόλοιπη ιστορία κυλάει όπως το νερό στο αυλάκι. Στο Μanchester θα κυκλοφορήσουν οι [B]the Fall[/B] το πρώτο τους άλμπουμ. Στη Νέα Υορκη οι [B]Sonic Youth[/B] αρχίζουν και κάνουν πρόβες. Στο μακρινή Αυστραλία, οι [B]Birthday Party[/B] βγάζουν ένα απο το καλυτερα άλμπουμ της δεκαετίας του 80 (;). Στην Ελλάδα, αρχίζουν και προβάρουν κάποιοι [B]Villa 21[/B] και οι [B]Yell-O-Yell[/B]…

Space Age Playboys εδω και πολυ καιρο…δυναμιτης.Κι εδω και κανα μηνα Sun that Never Sets.

Δεν ξερω τι με εχει πιασει αλλα βρισκω τον εαυτο μου να ακουει στο repeat ολη την ωρα πολυ συγκεκριμενα δισκακια εδω και καμια 15αρια μερες…

Παμε:
Τα 3 στουντιο αλμπουμς των Deep Purple με τον Coverdale (Burn, Stormbringer, Come Taste The Band)

Την διλογια Epica-The Black Halo των Kamelot

Το Streets των Savatage

Τo A Matter Of Life And Death & το Seventh Son Of A Seventh Son των Maiden

Αυτα…

Τα λογια ειναι περιττα πιστευω!!!

Εσυ? Manowar [B]ΕΣΥ[/B]? Αποκλειεται :p…καποιος σου χακαρε το προφιλ και γραφει για 'σενα :lol::lol::lol:

enter-russian circles
ολα απο pantera
down-bustle in your hedgerow

:thumbup:

Ξανά και ξανά και ξανά. Τα πάντα όλα, ό,τι κάτσει, αρκεί να ναι Trouble. Σήμερα π.χ., προηγουμένως έπαιζε το πρώτο, τώρα παίζει το Skull, μετά όλο και κάποιο απ’ τα υπόλοιπα. Κάποιος να με κάνει ν’ ακούσω κάτι άλλο.

Eπειδή η απεξάρτηση πρέπει να γίνεται προοδευτικά λένε οι γιατροί, προτείνω να ξεκινήσεις ακούγωντας τους Supershine, side project του Franklin με riffs χαρακτηριστικά δικά του αλλά με φωνητικά και γραμμές μπάσου που δεν θα ακούσεις στους Trouble από τον Doug Pinnick των Kings X! 8)

Τους Supershine φυσικά τους έχω υπ’ όψη μου, αν και δεν έχω ασχοληθεί επισταμένως - είναι όντως καλή ευκαιρία, άλλωστε μας ενδιαφέρει οτιδήποτε έχει σχέση με Trouble, βλέπε π.χ. Lid που όσοι δεν πολυτρελαινόμαστε με stoner τους ακούμε περισσότερο για χάρη του Eric.
Αν και η αλήθεια είναι ότι αυτό το “κάποιος να με κάνει ν’ ακούσει κάτι άλλο” ήταν περισσότερο για να δώσω έμφαση στο θέμα της λατρείας ας πούμε - κατά βάθος δε θέλω ν’ ακούσω κάτι άλλο αυτό τον καιρό. :stuck_out_tongue:

Nαι ρε, το κατάλαβα! 8)

Δεν είναι αμιγώς δίσκος αλλά είναι OST της ταινίας. Τι να πώ υποκλίνομαι πάντα σε αυτή την ταινία και τα μηνύματα της περί ελευθερίας κτλ. Δεν θα αναλύσω τώρα γιατί δεν είμαι στο κατάλληλο thread, απλά να αναφέρω πως σενάριο έγραψε και τη σκηνοθέτησε ο τρισμέγιστος [B]Rob Zombie[/B]

Στα του OST τώρα, το σιντάκι περιέχει σαουθερνιές και μερικά skit απο την ταινία. Μέσα είναι το πάνθεoν της southern μουσικής για μένα τουλάχιστον και κάποιες μπλουζιές. Το αίσθημα που δημιουργεί μετά την ταινία είναι αυτό που σε κάνει να θές να αράξεις σε ένα μπάρ με τα ουίσκια σου και να μιλάς για τη ζωή σου, τη ζωή όλων, τη γαμημένη ανελευθερία του συστήματος και να βρεθείς αντιμέτωπος με τον εαυτό σου. Αναφέρω tracklist μέσα στο spoiler. Ο δίσκος λοιώνει άπειρα, ίσως πιο πολύ απο κάθε δίσκο πραγματικό του Rob.

[SPOILER]Sound clip: “You Ain’t Getting Me” ? 0:18
"Midnight Rider" ? Allman Brothers Band ? 2:55
Sound clip: “I Call 'Em Like I See 'Em” ? 0:26
"Shambala" ? Three Dog Night ? 3:20
Sound clip: “Find a New Angle” ? 0:19
"Brave Awakening" ? Terry Reid ? 6:19
Sound clip: “It’s Just So Depressing” ? 0:35
"It Wasn’t God Who Made Honky Tonk Angels" ? Kitty Wells ? 2:27
Sound clip: “Would You Say That Again” ? 0:21
"Satan’s Got to Get Along Without Me" ? Buck Owens & His Buckaroos ? 1:59
Sound clip: “This Is Insane” ? 0:10
"Fooled Around and Fell in Love" ? Elvin Bishop ? 4:34
Sound clip: “Chinese, Japanese” ? 0:19
"I Can’t Quit You Baby" ? Otis Rush ? 3:04
Sound clip: “Top Secret Clown Business” ? 0:19
"Funk #49" ? James Gang ? 3:52
Sound clip: “Have Fun Scrapping Them Brains” ? 0:07
"Rock On" ? David Essex ? 3:24
Sound clip: “Tutti Fruity” ? 0:25
"Rocky Mountain Way" ? Joe Walsh ? 5:15
Sound clip: “What’d You Call Me?” ? 0:11
"To Be Treated Rite" ? Terry Reid ? 5:51
Sound clip: “You Have Got It Made” ? 0:17
"Free Bird" ? Lynyrd Skynyrd ? 9:05
Sound clip: “We’ve Always Been Devil Slayers” ? 0:35
"Seed of Memory" ? Terry Reid ? 5:19
Sound clip: “Banjo & Sullivan Radio Spot #1” ? 0:09
"I’m At Home Getting Hammered (While She’s Out Getting Nailed)" ? Banjo & Sullivan ? 2:40
Sound clip: “Banjo & Sullivan Radio Spot #2” ? 0:06[/SPOILER]

Το πάνθεον μαν, το πάνθεον.

Ο god τώρα το είδα αυτό :-s
Το έγραψα με ωμέγα, ότι να ναι! :-s