Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

canvas psolaris μεγάλη μπάντα!
με έπιασε νευρικό γέλιο με την φράση “οι Alarum είχαν κάποια ωραία χιτάκια”

το punk δεν είναι κατάληξη. είναι φάση. Στο τέλος όλοι θα καταλήξουμε να ακούμε σόλο κλαρίνο σε πλατεία χωριού, καθήμενοι σε πλαστική καρέκλα και έχοντας παραγγείλει μισό κιλό κεμπάπ πρόβειο

αυτό που λες το κάνουμε και τώρα χαζούλι ντεκαρντ, απλώς σαφως δεν τρώμε κεμπαπ αλλά καλαμπόκι :!:

δαργααρντ, ναι, ξέρω ακριβώς τι λες. όταν χορτάσεις ινκ κι αν θελήσεις να ακούσεις τίποτα από αυτά, θα σου έλεγα να πας στους canvas (το cortical νομίζω είναι καλό για αρχή) και στους twisted into form. ειδικά αυτό έχει μόνο χιτς μέσα. νομίζω πρέπει να ακούσω κι εγώ τώρα τέτοια. αμάν :!:

ρε γμτ πότε δεν μου άρεσε το καλαμπόκι σκέτο. Πάντα σε ποπ κορν edition έλεγα στην μαμά μου να μου πάρει :frowning:

Καλά τα λέτε.
αν και είναι πασίγνωστο, να θυμίσω ότι υπάρχει και το θρεντ των μεγάλων επιτυχιών [B]εδώ[/B]

εντάξει, απλά για κλωτσιές ε! όταν κάνεις το καλαμπόκι ποπκορν είναι σαν να κάνεις το αυγό ομελέτα, την πατάτα τηγανιτή, τους ριτσι μπακμορες ραινβος βλαψκμορες νιγητ. γι’ αυτό απλώς δεν το κάνεις!

κατά τ’ άλλα, σχεδόν κανένα απ’ όσα αναφέραμε δεν είναι progressive metal, πόσο μάλλον 90ς :!:

Το ξέρω και ντρέπομαι για αυτό. Τουλάχιστον ποτέ δεν άκουσα μπλακμορς νάιτ και ακούω ολ ντέι ν νάιτ το stranger in us all.

Μα δεν είπα για είδος μουσικής. Είπα για ΧΙΤΣ

δλδ για το στρανγερ δεν ντρέπεσαι; προφανώς θέλεις να με ψαρώσεις! κοπρόσκυλο.

να ένα ΧΙΤ

και το φιναλ χτύπημα
http://www.metal-archives.com/albums/Final_Xit/True_Nature/155258

Σωστότατος για gurdian angel:!:
αυτούς από το αρκάιβς τους final hit δεν τους ξέρω

επίσης: http://www.youtube.com/watch?v=QtckUnBa2W4

ρέινμπο μ αρέσει και Straight between the eyes. Κυκλοφορώ και με μπλουζάκι με την φάτσα του JLT
Στόουν κοοοολντ, άι θοτ άι νιού γιου σόου γουέεεελ

xaxaxa, σε κατουράω.

sound of silence δεν ήξερα πως είχαν τόσο παλιές δουλειές, είχα μείνει σ’ εκείνο με το κλεμένο εξώφυλλο του τρανσέντενς. το οποίο πάντα ήθελα να αγοράσω (όχι το τρανσέντενς, το αλλο) και περίμενα να του κατεβάσουν την τιμή, αλλά δεν την κατέβαζαν τα μουνόπανα ε και μετά έγινε ιντερνετ. καλά να πάθουν :!:

τους άλλους σάηλενς, τους βρεακινγ τούς παίζεις ή σου πέφτουν πολύ νέο μιλένιουμ;

ήταν το transendence σε αναγεννησιακό. Είχε και το δεύτερο ντέμο σε μπόνους

τους βρεακινγκ με τον jester (προγκ μέταλ στερεότυπο) στο εξώφυλλο τους είχα ακούσει πιο μετά. Πολύ καλός ο τραγουδιάρης και δυστυχώς χάθηκε από τότε. Ενώ ο Τζον Κ. πήγε στας Αγγλίας και τον έπαιζε και ο Μπρους από το ράδιο

σε πιο powerίζον μην ξεχνάμε και τα καμάρια της Λάρισας
http://www.youtube.com/watch?v=lGIblRsl_dM

επ, τι λέτε εδώ εσείς;

τα ντραμς, τα ντραμς.

Πωωωω ναι:!:
Μια εποχή έψαχνα να βρω το δέμο, αλλά τίποτα :frowning:

axxaxaxa πεθαίνω, τι συμβαίνει απόψε :!:
μετά το τριακοστό δευτερόλεπτο εννοείται ότι το έβαλα στο μιουτ αλλά και πάλι ακούγεται. χαραγματιά! κι έρχεται κι ο πανκηγιώτης και ποστάρει ελληνοαμερικάνικο μεταλ από την κόλαση, ςτφ;

που να με δεις και αυριο μεθαυριο να γράφω και στο θρεδ του νέου Anglagard, λέμε!

Άργησα και ποιος σ’κώνεται αύριο.

Καληνύχτες με wannabes-Iced Earths της εποχής, μονοφωνικούς εννοείται για την kVlt ίλα της υπόθεσης.

και γραμματοσειρά ταμειακής μηχανής στα κρέδιτς \μ/

ναι ρε πουστη.Xυνουν GnR,Skid Row και ολους.Generation Graveyard τερμα ενταση και οσοι ασχοληθηκαν με αυτο τον ηχο…ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ.Ειπα και γω τη μαλακια μου κι ησυχασα.

Θέλω να τους ξεθάψω αυτούς ρε πούστη.

ευτυχώς “δίνουν” και κανέναν δίσκο οι chrisp και karamourtzounis αλλιώς θα άκουγα αυτο αποκλειστικά.

Love is a ghost in a room
when she has turned away into the empty night.
Love will make you wait to be found. It carries you home.

On her island there is no horizon line,
only endless sea going up, becoming sky.

Who is the shadow in the corner of her eye?
It speaks in a language of smoke and pale heavy air.

It says, ?Lover, you are tired and falling, crawling.?
It says, ?Lover, you are alone in misery.?
For you are a blur, disconnected in memory.
And everything you carry weighs on you like misery.

[B]She?d love to fly but the sky don?t care.[/B]
She?d love to fly but the sky won?t hold her.

From a great height, she falls past gravity,
through the blue of the sea,
to the island she?s made.
She waits.

The little girl wonder, like spring and all is splendor,
has caught a ride to yesterday.
They?ve been shepherded on home.
Lover, where have you gone?
[B]Have you gone?[/B]

Σταδιακά ολόκληρη δισκογραφία των [B]Immolation[/B]. Η αλήθεια είναι πως δεν είχα ακούσει σχεδόν τίποτα, αλλά με αφορμή την επερχόμενη εμφάνισή τους στο Brutal Assault ήθελα να τα ακούσω για να έχω μια άποψη. Η αλήθεια έιναι πως όσο προχωράνε χρονολογικά οι δίσκοι ακούγονται κάπως πιο “εύκολα” ας μου επιτραπεί η έκφραση.


Πολλοι γνωστοι μου αρεσκονται σε αυτο τον δισκο.Εγω οχι.Μου την σπαει ο ηχος στα νραμς(???),μου στην σπανε τα ασχημα φωνητικα του,μου τη σπαει που τα κανει ολα μονος του και μετρια.Εμενα μου ακουγονται σαν περισσευματα.Δεν πειστηκα.


Black Metal οπως πρεπει να ακουγεται αυτο.Βασισμενο στα ριφς,μοχθηρο και κρυο.Χωρις να πρωτοπορει σε καποιο τομεο,εχει τα απαραιτητα προσοντα να δημιουργησει την καταλληλη ατμοσφαιρα και τα αντιστοιχα συναισθηματα.Απολυτα ευχαριστημενος.


Μου ακουγονται σαν μια μιξη 50% Amorphis,20% Sentenced,20% Σουηδικο μελωδικο ντεθ και αλλο ενα 10% προσωπικο ηχο.Τους Amorphis τους λατρευω,αρα εχουν κερδισει το στοιχημα απο πριν.Μ ευχαριστει η ισοδυναμια μεταξω μελωδιας,ατμοσφαιρας,μελαγχολιας,βαρβαροτητας,νοσταλγιας κτλ.Ολα απο λιγο,αλλα χωρις να τα σκο(α)τωνουν.Αφιερωσα ωρες ακροασης που δεν μετανιωνω λεπτο.


Kreator.Η αγαπημενη μου Γερμανικη Thrash μπαντα.Οπως παντοτε αλλωστε,γνωριζεις οτι δεν θα απογοητευτεις.Το θεμα ειναι ποσο θα ενθουσιαστεις.Στις ‘‘Ορδες Του Χαους’’ ολα βαινουν καλως.Υπαρχουν τραγουδια που σε κολλανε στον τοιχο,υπαρχουν και τραγουδια που απλα σου κολλανε επειδη ειναι απλοικα και με αυτοσκοπο την απλποικοτητα τους ωστε να γινουν συναυλιακα χιτακια.ΔΕν προκειται ποτε να αγορευτει απο καποιον ως ο καλυτερος ή ο χειροτερος τους δισκος και αυτο ειναι κακο για μενα,δεν σημαινει οτι ειναι αδιαφορος αλλα οτι δεν εχει αντοχη στο χρονο(μετα απο 5-6 ακουσματα ηθελα να βαλω κατι αλλο)


Αδικοχαμενοι??Δεν νομιζω.Δεν λεω,ωραιο και πορωτικο μεταλ που σε διασκεδαζει κατα την ακροαση του αλλα …μονο αυτο.Ισως αυτο ειναι αρκετο για καποιους αλλα οχι και για να θεωρειται και κανενα χαμενο διαμαντι.Μονο για παρελθοντολαγνους.Α,στην επανακυκλοφορια εχει και καποια λαιβ μπονους που εχουν δυστυχως πολυ αθλιο ηχο.Θα δωσω μια ευκαιρια στο ντεμπουτο τους αν πεσει ποτε στα χερια μου διοτι μνημονευεται ως καλυτερο απο το παρουσιαζομενο


Κλασσικο Γερμανικο Power (αν και απο Δανους),απο αυτα που εχουμε ακουσει σε εκατονταδες.Το θεμα ειναι πως παροτι δεν προσφερουν ουτε χαλικι στην Πυραμιδα του Μεταλ,οι συνθεσεις τους ειναι καλες και ακουγονται μια χαρουρα(βαζουν τσιμεντο δλδ στισ εσοχες).Εμενα με κερδισαν,ειδικα σε κομματια που μου θυμισαν αρκετα Helloween εποχες Walls Of Jericho & Helloween e.p.


Εδω τα πραγματα ειναι πολυ απλα.Αν σου αρεσε το Poets and Madmen(συγκεκριμενα το τελευταιο τους,οχι το Hall of the Mountain King ή αλλη δισκαρα των Savatage),ή γενικοτερα εισαι αρρωστακι με την φωνη/πιανο/συνθετικα κατορθωματα του Jon, θα απολαυσεις και αυτο εδω.Αν οχι,ετοιμασου για ενα αρκετα καλο/συμπαθητικο μεταλ δισκακι με συμφωνικες αποκλισεις οποτε βρισκει ευκαιρια ο Αρχηγος τους.

Γιατί θα μπορούσε να είναι το τελειότερο μελωδικό USPM που παίχτηκε ποτέ και γιατί την κιθαριστική υπερτροφία του Ed Archer στο Midnight Love λίγα κομμάτια παίζει να την φτάνουν.