Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Τον τελευταίο μήνα

[B]The Buttefly Effect[/B]-Final Conversation Of The Kings

Αλτέρνατιβ δίσκος από τους πολύ καλούς. Ωραία φωνητικά ρεφραίν που σου κολλάνε και τα σιγοτραγουδάς στο δρόμο κάτι μελωδιάρες εδώ και εκεί διάσπαρτες.
Final Conversation(κλικ)

και

Ποστ-ροκ ετούτο το ξέθαψα κιόλας μετά από καιρό και από τότε δεν έχει σταματήσει να παίζει. Απόδειξη του πόσο όμορφη και παραστατική μπορεί να γίνει η μουσική.
Fireflies and Empty Skies(κλικ)

Το αυτό και τούτη την εβδομάδα:):!:

TON ΠΑΡΑΚΛΗΤΟ

AYTO!!!

Therion…τα τελευταία τέσσερα άλμπους τους και το Theli:):!:

Έχω σφιχταγκαλιάσει και τα 2 μαζί.

pg.lost - its not me, It’s You
Mogwai - Mr. Beast

helloween - 7 sinners

Την δισκαρα των Poem, The Great Secret Show

και το Seasons In The Abyss των Slayer

Ολοκαυτωμα!

:thumbup:

Την προηγουμενη βδομαδα το ελιωνα και εγω ολη μερα, καθε μερα…

Nine Inch Nails - Pretty Hate Machine (Remastered Reissue)

αυτές τις μέρες πέτυχα κάπου στο internet τη φετινή επανακυκλοφορία του ντεμπούτου των nine inch nails, και πραγματικά ξανακόλλησα.πρόκειται ίσως για τον πιο αρρωστημένα sexy δίσκο που έχω ακούσει.βγάζει ένα αποπνικτικό, στα όρια του hangover, συναίσθημα, και παράλληλα αποπνέει και έντονο ερωτισμό.
το pitchfork στην κριτική του λέει πως…

Much of Pretty Hate Machine concerns a simple scenario: Being young but feeling that your life is already over, that your best days are already behind you.

…και δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.ειδικά αυτοί οι στίχοι του ‘the only time’, πόσο θεϊκοί είναι?

“i’m drunk.
and right now i’m so in love with you.
and i don’t want to think too much about what we should or shouldn’t do.
lay my hands on Heaven and the sun and the moon and the stars.
while the devil wants to fuck me in the back of his car.”

Thumbs up για το από πάνω. Αυτό και το Downward Spiral είναι οι αγαπημένοι μου δίσκοι από NIN.

Ον τόπικ:

[B]Ufomammut - Eve[/B] (2010)

Τι δισκάρα ρε πούστη! Κάθε φορά που το ακούω, μεγαλώνει μέσα μου, ανακαλύπτω κάτι καινούριο, με αναζωογονεί και με πωρώνει…

[B]Rosetta - A Determinism Of Morality[/B] (2010)

Εδώ και καμιά βδομάδα επανεκτιμήθηκε και παίζει ανελλιπώς. Μια ομορφιά λέμε!

[B]U.S. Christmas - Run Thick In The Night[/B] (2010)

Νέο κόλλημα που ξεκίνησε πριν 2-3 μέρες. Απίστευτο το πως σε μερικά κομμάτια, απλά με μια ακουστική κιθάρα και ένα βιολί, έχουν κάνει θαύματα…

Therion discography…θα τό’χετε καταλάβει οι περρισότεροι…δεν θέλω να μου περάσει η therionίτιδα…τέλος:):!:

εχω το εχω γυρισει τωρα τελευταια και ψαχνομαι στους Placebo…

Αγριο λιώσιμο.

Είσαι αδερφή τού ελέους, ε; :stuck_out_tongue: