Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Δυο δισκακια…

Slipknot - The gray Chapter

και εν αναμονη του live στην Στουτγκαρδη

Solstafir - Otta

και πρεπει να αρχισω να λιωνω και δισκογραφια Fates Warning…

Τις τελευταιες 2 εβδομαδες λιωνω για πολλοστη φορα τα απαντα της δισκογραφιας των [B][SIZE=4]ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ[/SIZE][/B] Saxon και παμε για live-αρα παλι σημερα…

[B][I]She used to be an ironhorse
Twenty years ago
Used to bring the mail to me
Through the ice and snow
I’ve sat alone and watched her
Steaming through the night
Ninety tons of thunder
Lighting up the sky

She was a princess of the night
I saw the writing on the wall
She was a princess of the night
I take a ride across the sky[/I][/B] :drunk::vibrate::metal:

Στην αρχή μου φάνηκε απογοητευτικό μάλλον γιατί παραείναι prog σε σχέση με το Vast Oceans Lachrymose(απ αυτό τους έμαθα)
Αλλά τελικά πάει άνετα στα καλύτερα της χρονιάς

…εννοείται…απ’τις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς, το τελευταίο W.H.W…κιεγώ το λιώνω:):!:

Τον τελευταιο καιρο επεσε εντατικο λιωσιμο της δισκογραφιας των Trouble με εμφαση στους 3 με διαφορα αγαπημενους μου δισκους της μπαντας το Psalm 9, το Trouble και το Manic Frustration. Φοβερα υποτιμημενη μπαντα που ορισε και ηταν απο τους βασικους εκπροσωπους του Doom Metal και στην πορεια το γυρισε σε περισσοτερη ψυχεδελεια και αποτελει και μια απο τις μπαντες-δημιουργους του λεγομενου Stoner Metal… Δυστυχως συγκυριες της τυχης και λαθη απο την μερια της μπαντας δεν την εκαναν ποτε ιδιαιτερα γνωστη σε ευρυτερο ακροατηριο και ειναι πολυ κριμα. Σε λιγες ωρες θα τους θαυμασουμε ζωντανα, ευχομαι με καλο ηχο…

Ανταπόκριση για το περιοδικό Metal Captain Obvious;


οταν δεν ξερεις που θα σε βγαλει

Όλα τα Conception έχω ξεθάψει δηλαδή, αλλά αυτό παίρνει τις περισσότερες ακροάσεις.
Μάλλον το καλύτερο, τελικά.

Και βέβαια ένας γαμημένα τέλειος δίσκος απ’ το πρώτο μέχρι το τελευταίο κομμάτι.

Απο την προηγουμενη Κυριακη μονο Fates Warning. Η αγαπημενη μου μπαντα του κλασικου progressive metal και βασικα μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες γενικως. Φοβερη δισκογραφια με μεγαλη ποικιλια, διαφορετικες περιοδους για να διαλεξεις την αγαπημενη σου, ανατριχιλες και
[B][SIZE=3]Ε-Ξ-Α-Ι-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Ο-Υ-Σ[/SIZE][/B] στιχους που μιλανε κατευθειαν σε καρδια και μυαλο…

Η περσινη συναυλια ειναι απο τις πιο εντονες και συναισθηματικα φορτισμενες που εχω ζησει και ευελπιστω σε κατι αντιστοιχο σημερα. [B][SIZE=4]ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ[/SIZE][/B].

…έτσι και καλύτερα θά’ναι και απόψε:):!:

Θα σας περιμενω μπροστα κυριε…

…d’accord monsieur:):!:

Τα 3 τελευταία των While Heaven Wept, το Individual Thought Patterns των Death και το καινούργιο των Einherjer :smiley:

Evergrey discography:):!:

Την δισκογραφία των Evergrey, καταλήγοντας στο συμπέρασμα πως το In Search of Truth είναι το καλύτερό τους, με τα Recreation Day, The Inner Circle και το τελευταίο να έπονται.

Αναμένοντας το live της Κυριακής! Θα είναι κανείς από εδώ? :-s

TFSOL - DEAD CITIES
BEHEMOTH - XIADZ
1349 - DEMONOIR
1349 - MASSIVE CAULDRON OF CHAOS


ignis haereticum - luciferian gnosis

old wainds nordraum

…πολύ Cradle Of Filth stuff:):!: