Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Από απόψε, αλλά κυρίως το τριήμερο, θα λιώσει το Thane To The Throne των Jag Panzer:):!:

Το τελευταιο Devil Sold His Soul: http://www.youtube.com/watch?v=9s01a-RpVlI

Στα τελη της προηγουμενης χρονιας το ακουσα κι εφαγα ενα μικρο σκαλωμα, το θυμηθηκα αυτες τις μερες και σκαλωσα ξανα. Λιγο πιο κατω σε σχεση με το πρωτο, αλλα και παλι με κρατησε ακριβως οσο το ηθελα. Σπανιο πραγμα οι πραγματικα καλες μεταλκορ μπαντες πλεον, οι περισσοτεροι μ ακουγονται ανακυκλωση τα τελευταια 3-4 χρονια. :confused:

Δεν ξέρω άμα το έχεις κάνει ήδη αλλά τσέκαρε τους rinoa, μια δισκάρα 'βγαλαν πέρυσι και το διάλυσαν.

Fires In The Distant North η αλήθεια βρίσκεται στο 2:16

Toυς εχω ακουσει τους Rinoa, και το album και το EP. Το album πιο ωριμο βεβαια, αλλα και το EP μ αρεσε παρα πολυ.

Ειχαν κολλητιλικια με DSHS αν δε κανω λαθος, καποιος απ αυτους εκανε τη παραγωγη του EP ή δισκου. ή κατι τετοιο, δε θυμαμαι τωρα. Τους εμαθα εντελως στο ακυρο εν τω μεταξυ, επειδη το play.com εβγαλε το EP σε τιμη ξεφτιλα (3 ευρω ή κατι τετοιο) και μιας και τους ειχα πετυχει ν αναφερονται σαν ονομα με αρκετα διθυραμβικα σχολια ειπα να το παιξω φαση joker.

Aφομοιωσις:


Παντοτινο προσκυνημα:




Απίστευτα δυνατό άλμπουμ που το είχα προσπεράσει λιγάκι αδιάφορα στην αρχή. Το ξαναέβαλα πριν κανα 2 βδομάδες και από τότε κόλλησα άγρια. Γενικά οι Aborted είναι πολύ καλή μπάντα και λιγάκι αδικημένη ίσως.

Εντάξει πάντα κολλάω κάθε φορά που βγάζουν καινούργιο άλμπουμ και αυτό δεν θα μπορούσε να είναι εξαίρεση.

Και στα διαλείματα από την καφρίλα…

Κάργα εμπορικό και το ένα χιτακι να διαδέχεται το άλλο.

Ξανακούω το Edge of Time.Ολο ομως!!!:smiley: Ενα κι ενα τα τραγουδια,για μενα ενας απ’τους καλυτερους δισκους που χουν βγει εδω και χρoνια

αν η r&b ήταν έτσι, τότε θα είχα αποκηρύξει τις κιθάρες εδώ και καιρό.

http://www.youtube.com/watch?v=Yj8AL-CDX28&feature=player_detailpage#t=205sρ

[B]Judas Iscariot[/B] ‘‘Distant in solitary night’’
[B]Darkspace[/B] ‘‘Dark space I’’

Χλιαρές εντυπώσεις και από τα δύο. Το πρώτο μου άρεσε σίγουρα περισσότερο από το ‘‘To embrace the corpses bleeding’’ που είχα ακούσει, αλλά παρ’ όλα αυτά πάλι δεν κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος για αυτήν την μπάντα.

Το δεύτερο δύσκολη φάση, παρόμοια με τους Paysage d’ Hiver. Δεν την πάλεψα και πολύ, ιδιαίτερο άκουσμα, αλλά δύσκολο.

κι ομως παροτι το ακουω συνεχως τις τελευταιες μερες και το γουσταρω πολυ,νιωθω σαν κατι να λειπει.αυτο το κλικ,που θαμε κανει να το πω δισκαρα.παραμενει ομως ενα πολυ καλο αλμπουμ.

Μέχρι την άλλη Πέμπτη, θα πέσει Saxon κατανάλωση:):!:

Συνεχεια Saxon ολη την δισκογραφια της μπανταρας…

Έτσι…και την Πέμπτη…χαμός:):!:

:thumbup:

Τhou-Summit

Τον ακουσα μια φορα την προηγουμενη εβδομαδα και μου κολλησε.
Θα ξεθαψω και Tyrant!!

[B]Burial - Hungry Wolves[/B]

[B]Selfish - Burning Sensation[/B]

ΔΙΣΚΑΡΕΣ!

[B]Χάσμα - Τα Χρώματα του Μίσους[/B].

Έχω κολλήσει άσχημα, εδώ και 5-6 μέρες παίζει συνέχεια.
Πολύ σπάνια μ’ έχει αγγίξει τόσο πολύ ένας δίσκος και συνεχίζει να το κάνει όσο περισσότερο τον ακούω. Εννοείται ότι και οι στίχοι παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο σε όλο αυτό.

ωραίο το Tyrant :thumbup:

εγώ

μέσα σε όλα τα άλλα το έχω λιώσει αρκετά αυτές τις μέρες…

[B]Wardruna - Runaljod - Gap Var Ginnunga
[/B]

KA-TA-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ folk απο Νορβηγία (Gaahl, Kvitrafn ).

ακούμε :


:stereo::stereo: