Η Ζωή Χωρίς (το ίντερνετ)

Χαλαρή φάση. Το καλοκαίρι μέναμε στο εξοχικό μας που δεν είχε ίντερνετς και άντε 2-3 φορές να μπήκα αυτόν τον 1 μήνα που έμεινα εκεί. Με χάλαγε βέβαια που δεν είχα την σωλήνα να βλέπω βιντεάκια, το μσν να μιλάω με τους καμένους, αλλά κλάιν!

Είδα τη φύση και τα δεντράκια με άλλο μάτι.

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά χωρίς ίντερνετς δεν έχει και τσόντες. ε.
Να τα λέμε κι αυτά πριν ψηφίσουμε για το καλό του iq μας και της ανθρωπότητας.

Έχει χάθει κάθε ίχνος σεμνότητας πια με σένα!

Θα ξαναφτιαχτουν οι κοκκινοι κινηματογραφοι π μπαινεις με την καπαρτινα μεσα …

Δεν υπάρχει ζωή χωρίς Internet…δυστυχώς :roll::roll:

Απλώς έχω πρακτικό πνεύμα.

χαχαχαχαχαχαχα. έχω λιώσει:lol:

Χωρίς το ιντερνετ η τσόντα θα αποκτούσε αξία
Θυμάμαι μια εικόνα με μία τύπισσα που είχα στο κινητό έκτη δημοτικού 200 μαλακίες είχα τραβήξει με αυτή
Τώρα πατάς ένα λινκ και έχεις 5000 φουλ ταϊμ τσόντες και πατάς στην τύχη όποια σου φανεί καλύτερη απ’ το thumbnail
Έχει χάσει τη γοητεία του
βέβαια επειδή έχω εθιστεί δε θα μπορούσα να γυρίσω στη βερονικα (έτσι τη λεγανε) οπότε ιντερνετ σ’ αγαπώωω

πανούτσος

Απόδειξη πόσο το μέλλον «που είναι τώρα» δεν υπάρχει είναι το χθεσινό γκάλοπ του in.gr. Το facebook είχε πέσει δυόμισι ώρες και το γκάλοπ ήταν «Οταν πέφτουν τα δίκτυα κοινωνικής δικτύωσης, πώς νιώθετε;». Το 1,6% απάντησε «μοναξιά», το 2,4% «απελπισία», το 1,5% «ανασφάλεια», το 5,5% «ανακούφιση» και το 33% «δεν συμμετέχω», την ώρα που το 55% δήλωσε «αδιαφορία» και 1% δεν απάντησε. Και προσοχή. Ολοι αυτοί συνδέονται στο Ιντερνέτ (όσο πάω και πιο πολύ το γουστάρω), αν και στην Ελλάδα το 73% του πληθυσμού δεν έχει συνδεθεί ποτέ στο Διαδίκτυο.

αυτο με το 73% δε πιστευω να ισχυει…ειναι πολυ μικροτερο ποσοστο

συμφωνω

Η μισή ελλάδα ζει στην αττική. Άμα δεχτούμε ότι μόνο στην αττική υπάρχει ιντερνετ, τότε πρέπει και η μισή αττική να μην έχει μπει ποτέ, που κι αυτό ακούγεται τρελό.
Πόσο μάλλον το να πάρουμε σαν δεδομένο ότι θεσσαλονίκη, πάτρα, γιάννενα, βόλος, λάρισα, αλεξανδρούπολη κλπ κλπ κλπ δεν έχουν ιντερνετ. Ο,τι θέλουμε λέμε; :stuck_out_tongue:

Τι θέμα είναι πώς προσδιορίζεται αυτό το 73%.
Στο δικό μου σπίτι είμαστε 6 άτομα, και μόνο εγώ συνδέομαι. Αν το σκεφτείτε, έχει κάποιο νόημα.
Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως έχει βγει το ποσοστό.

Άλλο συνδέομαι, άλλο έχω συνδεθεί

Τότε μιλάμε για ενάμιση άτομο.
Still…

έχει να κάνει και με την ηλικία. άμα 2/6 στο σπίτι σου είναι άνω των 60 ξέρω γω τότε δε μπορείς να το λάβεις σαν αξιόπιστο δείγμα γιατί απλούστατα δεν είναι το 1/3 του πληθυσμού άνω των 60 :stuck_out_tongue:

Απο το 2007 και μετα, οτι δουλεια εχω κανει, ειτε με προσληψη ειτε freelance, την εχω βρει μεσω ιντερνετ.

Γυναίκες?

Πιπινια στην περιπτωση μου. Κολλουσαν λογω εκπομπων. Μετα που εκοψα το ραδιο, ετυχε μερικες φορες απο φορουμ και τετοια. Λιγες φορες ηταν απροοπτο και υπηρξαν καποιες περιπτωσεις που το κυνηγησα.

Εσυ?

Ξηρασία.