5 Αγαπημενα σας φαγητα

  1. Φακές με λαδόψωμα και ελιές
  2. Λαβράκι / Συναγρίδα / Φαγκρί / Τσιπούρα, γενικά τέτοια ψάρια με ραδίκια και πατάτες τηγανιτές απ’το χωριό (συνήθως οι αγορασμένες πατάτες βγαίνουν χάλια στο τηγάνισμα)
  3. Λεμονάτο ψαρονέφρι με ρύζι και ελαφρώς ξιδάτη μαρουλοσαλάτα
  4. Στήθος κοτόπουλου με πατάτες στο φούρνο - το ζουμί να’ναι λεμονάτο (σημαντικό αυτό)
  5. Μοσχαρίσιο φιλέτο με πατάτες τηγανιτές, χόρτα και λαδόψωμα.

Ντάξει πείνασα

[B]stellahoshi [/B]τσεκαρε την υπογραφη μου

λεβιαθαν φακες πρωτη επιλογη?:o

Ω ναι, άμα είναι καλοφτιαγμένες, δηλαδή ούτε πολύ πηχτές ούτε πολύ νερουλές ούτε πολύ κοκκινιστές ούτε πολύ ξιδάτες κτλ. μπορώ να φάω 3 πιάτα τουλάχιστον. Και με τα αναγραφόμενα συνοδευτικά απλά σπέρνει το φαΐ.

Βασικά μόνο όταν τις φτιάχνω εγώ τις πετυχαίνω ακριβώς όπως τις θέλω αλλά και της μάνας μου είναι πολύ κοντά στα γούστα μου. Έχω φάει φακές και σ’άλλα σπίτια και δεν μ’αρέσανε το ίδιο.

φακες με φετα:D:D epic win!

8O8O8O:(

Και τα καημένα τα φυτάκια που τα ξεριζώνετε και τα κόβετε για να τα φάτε δεν είναι ζωντανοί οργανισμοί, δεν έχουν ψυχούλα αυτά?

οκ,απο αυριο θα τρωω μονο πετρες.:lol:

τα ίδια θα λέμε ? :blues:

1)Μακαρόνια Αλά κρέμ με μανιτάρια
2)Μπιφτέκι με πατάτες τηγανιτές
3)Κοτόπουλο φιλέτο
4)Σαλάτα του Σεφ
5)Πίτες με γύρο κοτόπουλο

Παρε τρια. Ασιατικες λιχουδιες :bleh:



Εντελώς μη αναμενόμενο ποστ.

ελα τωρα που σε χαλανε οι ακριδουλες…

Ούτε για τα σκουπίδια.

Κεφτέδες
Φασολάδα
Μπριζόλα
Πιτόγυρα
Σπαγγέτι ( με οτι να ναι)

kai me akridoules?

Και με παντόφλα απο τα lidl ! :slight_smile:

…παιδιά δεν ξέρω τι πρωτοδιαλέξω…να γράψω τα 100 αγαπημένα:? :smiley:

:slight_smile: :!:

Α ρε Στεφ, τι να γράψεις εσύ, αφού δε χρειάζεται, όποιος θέλει να μάθει τι φαγητά σ’ αρέσουν αρκεί να περάσει μια βόλτα απ’ το “τι φάγατε σήμερα”

…compilation best of…και ακυκλοφόρητα bonus…και με liner notes…θα κυκλοφορήσει:D :slight_smile: :!:

Συμφωνω με Νταλας. Αμα ειναι καλομαγειρεμενο το σπαγγετι το τρωω και με σκατα.