Συναυλίες, διοργανωτές, λεφτά και τέτοια

Είμαστε προσβάσιμη χώρα αυτό είναι σίγουρο. ¶λλο κόστος έχουν όμως τα μεταφορικά μεταξύ π.χ. Αγγλίας και Ολλανδίας και άλλο μεταξύ Αγγλίας- Ελλάδας.
Αυτό δεν είναι μούφα είναι πραγματικότητα. Δεν είναι η πηγή όλων των κακών αλλά σίγουρα για μένα δικαιολογούν ένα μέρος των αυξημένων εισιτηρίων σε σχέση με συναυλίες του εξωτερικού.

Επίσης , όπως άλλωστε έγραψαν και άλλοι πριν από μένα, άλλο κοινό υπάρχει έξω, άλλο εδώ. Εδώ είμαστε η χώρα του μπουζουκοποπ και το πληρώνουμε και αυτό.Επιπλέον δεν έχουμε αναπτυγμένη ελληνική σκηνή-και εδώ εννοώ όλο το πλέγμα όχι μόνο τις μπάντες- και το πληρώνουμε και αυτό.

ζουγκλα συμφωνώ με την 1η παράγραφο.

Αλλά για τη 2η έχω κάποιες αμφιβολίες.
Οι λοιπές βαλκανικές χώρες (πλην Τουρκίας) είχαν ελάχιστη επαφή με τη “δυτική” μουσική επί δεκαετίες, οπότε η κατάσταση εκεί είναι χειρότερη όσο αφορά τις “λαϊκοπόπ” καταστάσεις. ενδεικτικά, στη Βουλγαρία είναι σούπερ-σταρ ο Σταύρος Λιβυκός (βλ. “πάρε τηλέφωνο τον κερατά”) αυτό τα λέει όλα! :smiley:

Και δεν νομίζω ότι η οικονομική κατάσταση των χωρών αυτών δικαιολογεί τις χαώδεις διαφορές τιμών στης συναυλίες της Αθήνας/Θεσσαλονίκης με αυτές της Σόφιας ή του Βουκουρεστίου, γιατί το μόνο που αλλάζει στα έξοδα του διοργανωτή είναι η αμοιβή του προσωπικού, το ενοίκιο του venue και η εφορία.
Παρόλα αυτά, είδα ότι και στην Κων/πολη οι τιμές είναι “τσιμπιμένες” σαν εδώ, οπότε θα κρατήσω μια πισινή… :-k

Να θέσω και έναν ακόμα παράγοντα που όμως δεν έχει να κάνει μόνο με Έλλάδα…Μήπως πια και οι αμοιβές των συγκροτημάτων είναι μεγαλύτερες??μήπως σε κάθε αμοιβή μπαίνει και καπέλο ένα cd που θα έπρεπε να είχαμε αγοράσει αλλά στην πραγματικότητα το έχουμε κατεβάσει απο το νετ…μήπως δλδ όλα τα φράγκα που χάνει απο πωλήσεις cd ένα γκρουπ ή μερος αυτών να μεταβιβάζονται στην αμοιβή που ζητάει κάθε γκρουπ…γιατι αν δεν βγάλουν απο πωλήσεις, δεν βγάλουν και απο live απο που θα βγάλουν (και περισσότερο αυτό για το μικρότερου βεληνεκούς συγκροτηματα)??

Αυτά τα 3 που αναφέρεις καθορίζουν σε πολύ μεγάλο βαθμό το κόστος των εισιτηρίων. Το ενοίκιο του venue και η αμοιβή του προσωπικού έχουν να κάνουν με το βιοτικό επίπεδο αλλά και με την ύπαρξη ή όχι ολιγοπωλιακών αγορών. Τώρα η εφορία διαφέρει ανάλογα με τη χώρα αλλά όπως και να έχει είναι δεδομένο ότι όσο πιο ακριβό το εισιτήριο τόσο πιο ακριβή και η εφορία για τον διοργανωτή.

Ουσιαστικά αν θέλει κάποιος να μπει στην θέση ενός διοργανωτή θα πρέπει να υπολογίσει τα κόστη τα οποία είναι :

  1. Αμοιβή Καλλιτέχνη
  2. Μεταφορικά
  3. Σίτιση, στέγαση και λοιπά έξοδα καλλιτέχνη
  4. Διαφήμιση( αφίσες, καταχωρήσεις, ραδιόφωνο, τβ)
    5)Ενοικίαση χώρου
  5. Εφορία
    7)Αμοιβές προσωπικού εταιρείας διοργανωτή

Κάνεις την σούμα, υπολογίζεις το ρίσκο σου και την γενικότερη κατάσταση και βγάζεις την τιμή του εισιτηρίου

Αυτό που λες ισχύει και με το παραπάνω. Και μπορείς να το δεις άμα συγκρίνεις τα προγράμματα περιοδειών οποιασδήποτε μπάντας σήμερα και π.χ. το '97. Και δεν επηρρεάζει μόνο τις μικρές μπάντες. Κοτζάμ Μαντόνα φέτος έπαιξε σε Μαυροβούνιο και Ελλάδα. Τυχαίο?

  1. Αμοιβή Καλλιτέχνη
    Σχεδόν σταθερή σε όλες τις χώρες (οι μπάντες έχουν “κασέ”)

  2. Μεταφορικά
    Με τα σημερινά δεδομένα, είναι επίσης ψιλοσταθερό, γιατί οι περισσότερες μπάντες που έρχονται εδώ, έχουν παίξει πριν σε κοντινή χώρα (Ιταλία, Σερβία, Βουλγαρία, Τουρκία κλπ). Ελάχιστοι θα φέρουν ένα όνομα που δεν είναι σε περιοδεία με κοντινές σε μας στάσεις.

  3. Σίτιση, στέγαση και λοιπά έξοδα καλλιτέχνη
    Αυτό εξαρτάται από τις απαιτήσεις του καλλιτέχνη. Πάντως στις μικρές μπάντες, οι διοργανωτές βολεύονται με φτηνές λύσεις

  4. Διαφήμιση( αφίσες, καταχωρήσεις, ραδιόφωνο, τβ)
    Πονεμένη ιστορία. Τελευταία, παρατηρώ ότι η διαφήμιση είναι όλο και πιο περιορισμένη

5)Ενοικίαση χώρου
Αυτό παίζει

  1. Εφορία
    Παίζει από χώρα σε χώρα, αλλά είναι σταθερή σε όλους τους εγχώριους διοργανωτές

7)Αμοιβές προσωπικού εταιρείας διοργανωτή
Παίζει

Πάλι κάτι δεν μου κολλάει καλά… :-k

Δικαιολογεί εν μέρει τη διαφορά με άλλες χώρες, αλλά έχει ακόμα πολλές “τρύπες”…

Αυτά που έγραψα ήταν τα κόστη. Για να βγει το εισιτήριο, ο διοργανωτής προσθέτει το κέρδος που θέλει να βγάλει και μετά αρχίζει τους υπολογισμούς :stuck_out_tongue: Πόσο με παίρνει να το βάλω, θα μπω μέσα -δεν θα μπω, τι τιμές παίζουν γενικότερα, πόσοι θα έρθουν στην συναυλία κλπ.

  • από πόσες άλλες είχα ζημίες

Βαριέμαι να διαβάσω ότι έχετε πει σε τόσες σελίδες κι αυτό γιατί είμαι σίγουρος ότι:
α) υπάρχουν δυο-τρεις το πολύ χρήστες που προσπαθούν ακόμα να πείσουν ευγενικά τους υπόλοιπους για το πόσο ΚΑΘΙΚΙΑ είναι τα άτομα who lead τις διοργανώσεις συναυλιών στην Ελλάδα
β) πεντεδέκα βλαμένα που υποστηρίζουν για ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ λογο τους διοργανωτές και αντεπιχειρηματολογούν με τα πιο χαζά ποστς που 'χω διαβάσει σε φόρα στο νετ.
γ) ανάμεσα σε όλα μερικά σπαμ/χαζά ποστς που δεν λένε τίποτα.

Δεν ξέρω βασικά γιατί ποστάρω ΞΑΝΑ αυτή τη στιγμή, η πικρή αλήθεια είναι πως έχω απαυδίσει από την αδιαλλαξία και χαζομάρα που υπάρχει στο μεγαλύτερο ποσοστό των υπολοιπων χρηστών και συνειδητοποιώ πως τα παραδείγματα και τα ΣΤΟΙΧΕΙΑ δεν είναι ούτε αυτά ικανά να τους κάνουν να καταλάβουν, οπότε το μόνο πράγμα που μου μένει να κάνω είναι να ποστάρω 2-3 φορές την ημέρα εδώ, και να σας λέω απλά ότι σας κλέβουν, τι διάολο η επανάληψη κάποια στιγμή φέρνει αποτελέσματα.

Και για να σοβαρευτώ λιγο, πρέπει να κάνουμε μία διαφοροποίηση της μουσικης σκηνής για να καταλαβουμε τι λέμε. Όταν οι μισοί μιλάνε για anathema και metallica και οι άλλοι αναφέρονται σε μπάντες όπως bjork, dalek κλπ πρέπει να καταλάβουμε ότι είναι τελείως διαφορετικά μέτρα και σταθμά. Βασικά βαριέμαι να το αναλύσω πραγματικά γιατί ξέρω ότι θα πάει κι αυτό το ποστ στο βρόντο, καλύτερα να σταματήσω να διαβάζω το θρεντ και να συνεχίσω τον πόλεμο μου στο λαστφμ.

BAN κόψε τους χαρακτηρισμούς για άτομα που δε γνωρίζεις. Το οτι διαφωνείς με μερικούς χρήστες ούτε “βλαμένα” τους κάνει, ούτε “χαζούς”

BAN, ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΩΤΙΣΗ ΜΕΓΑΛΕ ΔΙΔΑΣΚΑΛΕ. ΕΙΣΑΙ Η ΒΙΒΛΟΣ ΜΑΣ. ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ.

ΒΑΝ σε ευχαριστώ που σταματάς να γράφεις. Μου δίνεις τη χαρά να μην ξαναδιαβάσω τη σουρεαλιστική άποψη, ότι κάποιος σε κλέβει, όταν πηγαίνεις εσύ και αγοράζεις κάτι που σου φαίνεται ακριβό, επειδή το θέλεις πολύ.

Έλεος με το ύφος, πλέον!

freedomofrock δεν χρειάζεται να γνωρίζω κάποιον για να τον χαρακτηρίσω, συνηθίζω να μην κρίνω από την εμφάνιση ή το στυλ αλλά απ’ αυτά που λέει, κι εδώ λέμε γενικά.

Vic Vega δεν πηγαίνω, προσπαθώ να σας πείσω να κάνετε το ίδιο όπου χρειάζεται μήπως και δούμε άσπρη μέρα.

metal lawls.

Μπάινω και γράφω για την καύλα μου για το ότι δεν θα φάω την πίκρα ενός ασφυκτικά γεμάτου Αν και λες όσα έχεις πει σε κάθε live που ανακοινώνεται (π.χ. Opeth, ac/dc, shora κτλ)…ντάξει το καταλάβαμε…γραφικό είναι να πεταγεσαι σαν την κλανιά και να λες πάλι τα ίδια…το πιάσαμε οκ…

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=539160&postcount=82

Επειδή είσαι τελείως άσχετος με το θέμα, δεν έχεις καν συζητήσει με κάποιον διοργανωτή συναυλιών να καταλάβεις τι παίζει με τις συναυλίες, θα προσπαθήσω ξανά, στα φιλικά πλαίσια του ρόκινγκ (κατάρα) να σε κάνω να ψυλιαστείς.
Στους Cult of Luna ο Venerate ξέρεις γιατί τον ήπιε;
Γιατί ήθελε 33 ευρώ εισιτήριο.

Στους Mono ξέρεις γιατί παίζει να τον πιεί;
Γιατί θα κάνει το ίδιο.
Η μαλακία του είναι πως οι Mono σαν όνομα (και μόνο) είναι αρκετοί για να γεμίσουν ένα fuzz. Φαντάσου με την διαφημιση που πεφτει απο στόμα σε στόμα κλπ για όσους έχασαν το προηγούμενο live (που ήταν καταπληκτικό).
Αν το εισιτήριο του ήταν στα 25 ευρώ ας πούμε, εγώ θα πήγαινα, και μαζί με μένα μάντεψε πόσοι άλλοι (που πιστεύω πλέον δεν πάνε συνειδητά σε συναυλίες, είτε γιατί δεν θέλουν να πληρώνουν τόσα λεφτά είτε γιατί δεν μπορούν και λένε ένα μεγάλο άντε γαμήσου σε όλα αυτά).
Ξαναρίξε μια ματιά σ’αυτό (που στο λέει και κάποιος άλλος γιατί εμένα δεν με χωνεύεις)
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=539252&postcount=96

Θα έκανα ρηπόρτ το ποστ σου γιατί η “κλανιά” δεν με προσδιορίζει και τόσο σαν άτομο αλλά δεν είμαι ρουφιάνος κι όπως θέλω να εκφράζομαι και να μην μου σβηνουν ποστς, αγνοώ ανετα τις αρλούμπες ενός 25χρονου μπεμπέκου, φιλιά.

Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι ότι δεν θέλω κανέναν τσολιά στις καύλες μου…υπάρχουν πολλά live που δεν πάω λόγω εισητηρίου αλλά δεν βγαίνω εδώ να τα λέω ένα ένα…ούτε στις μπάντες τις ελλήνικές που πηγαίνω…επανάσταση κάνει ο καθένας με τον δικό του τρόπο και χωρίς να το διατυμπανίζει γιατί τοτε δεν το κάνει για την πάρτυ του…εγώ ότι κάνω το κάνω για την πάρτυ μου και για την καύλα μου χωρίς να πρήζω τα συκώτια κανενός…κάνε κ εσύ το ίδιο!μόνο αυτό σου ζητάω κ αν δεν μπορείς να το καταλάβεις τι να πω…εγώ τώρα τα πήρα γιατί εγώ έγραψα κάτι για τον χώρο και μπήκες να γράψεις πάλι τις γνωστές σου θέσεις που είναι κατανοητές και έχουν λογική βάση για τα πιστεύω σου…το δέχομαι κ το σέβομαι…αλλά σεβάσου κ εσύ ότι συζητάμε για ένα live που γουστάρουμε και λέμε για τον χώρο που το φιλοξενεί…μην μας την σπας…

Προσωπικά δεν έχω κάνενα πρόβλημα…για να καταλάβεις μόλις κατέβασα το split των Spectral Lore…απλά μάθε να λες αυτό που θες με ποιο έξυπνο τρόπο για να κέρδίζεις την προσοχή και να επηρεάζει η γνώμη σου περισσότερο…έτσι χάνεις…φιλικα

Τα φόρα γι’αυτό υπάρχουν, για να λέμε τις απόψεις μας και όσες φορές θέλουμε.
Από τη στιγμή μάλιστα που στα οφφτοπικ επαναλαμβάνονται ένα σωρό αηδίες, μου σκάει λίγο ηλίθιο το να μου λες να μην επαναλαμβάνω κάτι που τουλάχιστον για εμένα (και για πολύ κόσμο ακόμα) είναι ουσιώδες.
Άσε που δεν το λέω φυσικά για να το ακούω μόνο εγώ, το λέω για να πάρω κι άλλο κόσμο με το μέρος μου.
Συζητάω παράλληλα με κάποιον στο μσν για το θέμα μας και θα επαναλάβω μερικά πράγματα εδώ, έτσι για μια επανάληψη (paste απο μσν):

«Σκατα στη μουρη καθε βλακα υπερασπιστη της αλτεργκραουντ
ποσο μ’ εκνευριζουν οι μαλακες που λενε
“καλα που υπαρχει και η αλτεργκραουντ και βλεπουμε κανα live”
πραγματικα ψοφος στα γιδια
ειναι φαση τυπου "παλι καλα που υπάρχει ο Καραμανλής και κυβερνάει αυτή τη χώρα»

(αυτό γενικότερα για την εν λογω εταιρεία που έχω κυρήξει πόλεμο)

μου είπε τα ίδια περίπου πράγματα με σένα:

«ok koita egv diafwnw safws me to reziliki twn timwn
apla se kapoia live den ginetai na mhn pas
egw px thelw na dw mono
kai mallon tha paw
tha plhrwsw ti na kanw
an borusa tha phgaina roadburn pou les alla den borw alla thelw na tous dw
opote tha plhrwsw»

και λέω το απλό εξης πράγμα ρε παιδιά:

«ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ
ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΤΙΣ ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΤΟΥΣ
ΜΠΟΫΚΟΤΑΖ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΤΕ ΦΤΗΝΟΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΞΕΣΤΑΥΡΙ ΣΑΣ!
τοσο δυσκολο είναι να κάνετε υπομονή λίγο καιρό;
δεν το καταλαβαίνω ρε πούστη αυτό το πράγμα και τη βιασύνη.
ή φοβάστε να μην χασετε Live για να λέτε στους φιλους σας “α χεχ, εγώ είμαι χθεσινός ρε, τους εχω δει 4 φορες αυτους”»

και μου λέει πως πηγαίνει επειδή το θέλει, να σαν εσένα ένα πράγμα, και συνεχίζω με τα παρακάτω, ΠΑΛΙ λογικά επιχειρήματα:

«ωραια να το θελεις
αλλα να πηγαινεις οταν οι συνθηκες ειναι ΚΑΛΕΣ
ειναι σαν να μου λες θελω να πηδηχτω με καποιον
ο οποιος εχει aids
θα πηδηχτώ γιατί τον θέλω.
φρόντισε να βλέπεις lives και να στηρίξεις καταστάσεις που δεν είναι άρρωστες, αυτό λέω μόνο
μόνο που εδω δεν εχεις και τόσο μεγάλο προβλημα γιατι δεν θα κολλησεις aids αλλά θα σκασεις απλα μερικα χρηματα παραπανω»

ίσως φανεί υπερβολική η σύγκριση αλλά έτσι είναι.
Και για το τέλος, μου είπε:
«χμ…δεν ξερωω
καταλαβαινεις οτι προκειται για διλημμα
και για μενα μεγαλυτερο
αφου δεν εχω χορτασει συναυλιες
και τωρα που μπορω ειναι …
δυσκολο να το αρνηθω»

Φαντάσου, εσύ που έχεις χορτάσει λογικά πόσο πιο εύκολο θα είναι να παραδεχτείς την παρακάτω απάντηση:

«εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου
δεν μπορεις να φανταστεις ΚΑΝ
τι συναυλιες θα δεις στο μελλον
και απο μπαντες που τωρα δεν γνωριζεις, ξεκολα.
εμείς είμαστε αυτοί που θα έπρεπε να διαμορφώνουμε τις τιμές των εισιτηρίων
αλλά είμαστε ζώα οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουμε
ο μαλακας που θα φερει μια μπαντα, απο μας αντλει την δυναμη για να τη φερει, με δικα μας λεφτα
αν τον γαμησεις μερικες φορες κανοντας μαζικη αποχη, θα σου πω εγω πως θα ριξει την τιμη του
και δεν λεω να μην εχει κερδος
να εχει, γιατι κοπιαζει και ρισκαρει κι αυτος με τη σειρα του για να το κανει αυτο
αλλά όχι και 20.000 ευρώ απο καθε live, κατσε ρε μαλακα γαμω τη μανα σου, ποιος εισαι να πουμε.»

Ελπίζω να τα είπα πιο έξυπνα αυτή τη φορά, μέσα από μια κουβέντα που έγινε και να κέρδισα λιγάκι την προσοχή σας.

οκ, συμφωνώ σε πολλά απο αυτα…

αλλά κ εσύ που έκανες μποϋκοταζ στους shora το έκανες με καβάτζα το roadburn…εσύ που θα κάνεις μποϋκοταζ στους Mono θα το κάνεις με καβάτζα το Roadburn…εγώ δεν πήγα cult of luna λόγω εισητηρίου και δεν θα τους δω πουθενά (προς το παρον)…ποιος παίζει με σωστότερους όρους…?κ εγώ στο έχω ξαναπεί ότι δίνω χρήματα για 4-5 live τον χρόνο και αν…αυτό σημαίνει ότι μπορεί να έχω αποκλέισει άλλα 10…ποιο κάνει περισσότερο κακό και καλό στον διοργανωτή??τα 4 που πάω ή τα 10 που απορρίπτω…και αν το λέω εδω μέσα ή δεν το λέω το ίδιο κακό δεν κάνω στον διοργανωτή??να τα λες αλλά με μέτρο και εκεί που χρειάζεται…επίσης με τα off topic δεν ασχολούμαι…μαμάει το splitaki με πρώτη ακρόαση…είσαι πολύ πιο χρήσιμος στο forum για να προτείνεις τέτοιες ομορφιές…

Εντιτ: και για τα άλλα που είπες πολύ σίγουρο το έχεις το μέλλον…εγώ έχω μάθει να κάνω πράγματα τώρα γιατί πολλές φορές το μέλλον είναι πολύ σύντομο…αν έχεις παρόμοια βιώματα θα καταλάβεις…

μπούλετιν της αλτεργκράουντ.

λετε να πήραν το μήνυμα τελικά?

Τρεις από τις πλέον των 20 προγραμματισμένων συναυλιών που έχουμε για τους επόμενους μήνες αλλάζουν ημερομηνία διεξαγωγής.

Οι χώροι πραγματοποίησης αυτών θα ανακοινωθούν πολύ σύντομα.

Αξίζει να σημειωθεί, πως και οι τρεις από τις προαναφερθείσες συναυλίες θα έχουν πλέον αισθητά πιο συμφέρουσες τιμές εισόδου (φτηνότερα εισιτήρια κατά 20% - 30% ανά περίπτωση), «εγκαινιάζοντας» μια περίοδο στο πλαίσιο της οποίας θα προσπαθήσουμε να πραγματοποιήσουμε συναυλίες με το φτηνότερο δυνατό κόστος εισόδου ?θα έχουμε να πούμε περισσότερα αναφορικά με αυτό & τη νέα σαιζόν εντός των επόμενων μηνών?

Έτσι, επί συνόλου, τα νέα στοιχεία για τις εν λόγω συναυλίες είναι τα εξής:

[SIZE=“5”]CALLISTO: Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2009
Τιμή εισιτηρίου (ίδιο σε επίπεδο προπώλησης & ταμείου): ? 22

MAYBESHEWILL + DATURAH: Παρασκευή 18 & Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου 2009
Τιμή εισιτηρίου (ίδιο σε επίπεδο προπώλησης & ταμείου): ? 22

NURSE WITH WOUND: Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2009
Τιμή εισιτηρίου (ίδιο σε επίπεδο προπώλησης & ταμείου): ? 27[/SIZE]

Όσοι φίλοι των παραπάνω καλλιτεχνών έχουν ήδη προμηθευτεί εισιτήρια με αναγραφόμενες ημερομηνίες και χώρους διεξαγωγής τα μέχρι πρότινος προβλεπόμενα ας μην ανησυχούν, καθώς θα ισχύσουν κανονικά για την είσοδό τους στο νέο χώρο πραγματοποίησης των εκδηλώσεων κατά τις νέες ημερομηνίες.

Επιπλέον, κατά την είσοδό τους και με την επίδειξη των «παλαιών» εισιτηρίων, θα τους καταβληθεί μετρητοίς και η διαφορά μεταξύ του παλαιού και νέου κόστους εισόδου.

Αν, παρόλα αυτά, κάποιοι δεν είναι σε θέση να παραβρεθούν στις συναυλίες λόγω του οποιουδήποτε κολλήματός τους με τις νέες ημερομηνίες, τότε μπορούν να εξαργυρώσουν το εισιτήριό τους μόνο από το σημείο προπώλησης που το προμηθεύτηκαν και μόνο μέχρι την Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου 2009.

Τα ίδια τα συγκροτήματα και η διοργανώτρια εταιρία ζητάμε συγνώμη από το κοινό γι? αυτή τη μικρή ανωμαλία.

Νέα εισιτήρια για τις νέες ημερομηνίας θα είναι διαθέσιμα σύντομα από τα μόνιμα και σταθερά σημεία μας προπώλησης πανελλαδικά & on line:

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗΣ (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, σε όλες τις μεγάλες πόλεις και τα νησιά ανά την επικράτεια)

ACS COURIER (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, σε όλες τις μεγάλες πόλεις και τα νησιά ανά την επικράτεια)

METROPOLIS (καταστήματα Πανεπιστημίου & Χαλανδρίου Αθηνών και Θεσσαλονίκης)

ART NOUVEAU (Σολωμού 23, Κέντρο Αθήνας, τηλ.
: 210-38 43 556)

TICKET HOUSE (Πανεπιστημίου 42, εντός Στοάς, Κέντρο Αθήνας, τηλ.
: 210-36 08 366)

INTERNET: www. ticketquest. gr ή www. ticketpro. gr

Stay Tuned
A.

Σε περιοδο εξεταστικης οι Callisto :frowning:
Ελπιζω να εχω τελειωσει μεχρι τοτε :twisted:
Και ναι οι τιμες πεσανε!Ελαχιστα αλλα καλα ειναι για αρχη!

Το είδα το bulletin…κοιτα για daturah & maybeshewill π.χ.το χα πει κ εγώ ότι είναι και ακριβό το εισητήριο και υπάρχουν τόσα live να πας που μάλλον η προπώληση είχε πάει περίπατο…οπότε απο το να μπει μέσα είπε να κάνει ένα σκόντο…νομίζω περισσότερο δλδ είδε το κακό να έρχεται με δρασκελιές παρά μας έκανε καμμιά χαρη…αν κ το ένα συνδέεται έμμεσα με το άλλο…μάλλον πιάνει τόπο η δουλεία το ban…credits…