Απορια

γιατί μπορεί να έκανες κάποιο λάθος :stuck_out_tongue:

όταν δίνω 2 κeywords στο search, (π.χ. Kreator Muse ας πούμε) τα αποτελέσματα που μου δίνει είναι τα ποστς που περιέχουν [B]ΚΑΙ [/B]τις δυο λέξεις ή [B]ΚΑΠΟΙΑ [/B]από τις 2?
Υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω αυτό?

Νομίζω ότι το default είναι το OR δηλαδή κάποια από τις δύο.

Δοκίμασε να βάλεις: Kreator AND Muse

Αν και δεν είμαι σίγουρος…

Το default είναι να ψάξει για [B]κάποια[/B] από τις 2 λέξεις.
Πχ: κάνοντας search για ‘maiden metallica’ (χωρίς αυτάκια) πρώτο αποτέλεσμα είναι αυτό: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=1047439&highlight=maiden+metallica#post1047439

Αν θες να ψάξεις post που περιέχουν [B]και[/B] τις δύο λέξεις, [I]κανονικά[/I] βάζεις διπλά εισαγωγικά (πχ “iron metallica”). Τώρα στο search του vbulletin αυτό μάλλον δεν πολυδουλεύει, αλλά στις περισσότερες των περιπτώσεων το πρώτο (OR) είναι αυτό που ενδιαφέρει τον κόσμο.

πως μπορω να δω ποιος συντακτης της αρχικης ειναι ποιος στο φορουμ?:-k

τον ρωτάς 8)

τι σου είναι η τεχνολογία όμως…

Οταν μπαινω απο 2 υπολογιστες μεσω του ιδιου ρουτερ στο φορουμ, τα 2 pc εχουν ιδια ip?

ναι

Αυτό είναι το default. Αλλά με vno/vpn (λέω εγώ τώρα! :p), αυτό μπορεί να αλλάξει

Τενκ γιου!

θες να κάνεις λαδιά και να ανοίξεις 2 λογαρισμούς για το rocking? :stuck_out_tongue:

Γιατί όταν κάνεις quote ένα ποστ που έχει μέσα quote δε μεταφέρεται στο νέο ποστ; Δεν το υποστηρίζει το φόρουμ κι’έτσι;;

στα πμς το υποστηρίζει πάντως.

Το υποστηρίζει, αλλά σκέψου μήκος μιας σελίδας στο βαριέμαι :!:

Xμμμμ true. Anyway απλά έτσι μου’ρθε τώρα. Έτσι κι’αλλιώς νομίζω αν το κάνεις manually γίνεται!

στο προφίλ μου είχα βάλει ροζ φόντο αλλά εξαφανίστηκε από μόνο του

γιατί?

gay alert???

[SPOILER] <3[/SPOILER]

γιατί το ρόκιν δεν υποστηρίζει ΓΚΕΫΛΙΚΙΑ.

χαχαχαχα το περίμενα…

σοβαρά όμως, νομίζω έχει εξαφανιστεί από τότε που έφαγα μπαν
παίζει?