Πρωτοφανή επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Λοιπον ας φερω ενα αξιοπροσεκτο παραδειγμα.

Ποτε ηρθε ο Ρωσος Προεδρος ο Πουτιν?? Περυσι?? Προπερσι??

Ειχε ερθε πεμπτη απ’οτι θυμαμαι. Την προηγουμενη πεμπτη ειχε γινει μεγαλη φοιτητικη πορεια στην Αθηνα με πολλα επεισοδια - τοτε που καηκε και το φυλακιο στο μνημειο Αγνωστου Στρατιωτη. Μιλαμε ειχε καει το κεντρο και η καταστολη ηταν απο τις πλεον αγριες. Ποιος εχασε απο τις καταστροφες?? Οι φοιτητες καθως απο τα ΜΜΕ εξισωθηκαν με τους ταραξιες.

Την επομενη πεμπτη ηρθε ο Πουτιν. Ξαναεγινε μεγαλη φοιτητικη πορεια. Η αστυνομια απουσα απο το κεντρο. Ειχε ριξρι το βαρος στην προστασια της ακολουθιας Πουτιν.Εξαλλου ηταν η ημερομηνια υπογραφης της συμφωνιας για το φυσικο αεριο. Πορεια λοιπον στο κεντρο της Αθηνας, χωρις την παρουσιας αστυνομιας. Η καλυτερη περιπτωση δηλαδη να καει το συμπαν. Αποτελεσμα?? Δεν εσπασε βιτρινα, δεν επεσε μολοτωφ. Αφαντοι οι κουκουλοφοροι. Τι αλλαξε τοτε??? Μηπως ο αγαπητος επισκεπτης επρεπε να δεις το καλο προσωπο της χωρας???

Ψαξτε το αν δε βαριεστε…ετσι εγινε ακριβως…

ΑΑΑΑΑΑΑΑΥΤΟ!!!

Ακριβέστατα! :wink:

Πόσες φορές είπαμε αναφέρθηκε το Βατοπέδι και τα λοιπά Σκάνδαλα και Σία απόψε στις “ειδήσεις” (ο Θεός να τις κάνει);;;;;;;;;

χμμ… σπασμενο ταξιδιωτικο γραφειο, μειον 15 θεσεις εργασιας, καμμενα τα γραφεια της Ολυμπιακης, καμμενη μια πολυκατοικια (ολοι οι ενοικοι μπατσοι, για αυτο την εκαψαν…),πλιατσικο στα μαγαζια της Ερμου…

Ειναι φανερη η αλλαγη που επιζητουν οι “αντιεξουσιαστες” (και ενα καινουριο κινητο, ενα πουλοβερ) καθως και η επιθυμια για να τιμησουν την μνημη του μικρου Αλεξη… της πιο βιασμενης προσωπικοτητας…

Έχω την αίσθηση πως αυτή τη στιγμή η κυβέρνηση θα προτιμούσε χίλια Βατοπέδια, παρά αυτό που συμβαίνει τώρα. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Καποιος καποτε εκαψε ενα Ραιχσταγκ, και τα φορτωσε σε αλλους. Αυτο τπτ αλλο.

isis και γω ρε φίλε αυτό φοβάμαι…Είναι καθαρά που θα κάτσει η ζυγαριά. Αν κάτσει προς τον Καρατζαφέρη( ενδεικτική αναφορά) τότε την κάτσαμε αλλά καλά να πάθουμε.

Αν κάτσει προς κάποια αλλαγή προς το καλύτερο τότε κάτι καλό θα έχει βγει από όλη αυτή την ιστορία.

Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω προς τα που θα πάει το πράγμα. Ειλικρινά. Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και από τις ορέξεις των συμμάχων μας Αμερικάνων. Ελπίζω ο Ομπάμα να έχει άλλα πράγματα να ασχοληθεί αυτό το καιρό :stuck_out_tongue:

ναι ρε συ, αλλα τωρα στον κοσμο μεσω των μμε φταινε μονο οι γνωστοι-αγνωστοι, ενας μπατσος… και η αστυνομια που δεν κανει σωστα τη δουλεια της.

οχι ο Βουλγαρακης, ο Ρουσοπουλος και ο Εφραιμ και η διαφθορα…

επισης ο καραμανλης δεν λεω βγηκε να κανει κατιο δηλωσεις οτι ειναι συγκλονισμενος για αυτο που εγινε στο παιδι, αλλα αν πραγματικα την ενιωθε την αναγκη για συγνωμη κτλ επρεπε να παει ο ιδιος στο σπιτι του παιδιου…

Οι ειδησεις λενε πως κουκουλοφοροι μπουκαραν στο οπλοπωλειο στην ομονοια και βουτηξαν σφαιρες πιστολια κτλ…

Χοντραινει το πραγμα…

Αλλα τι να λεμε, εδω υπαρχουν αλλα σοβαρα προβληματα…

δεν μπορω να χαρακτηρισω γιατι θα φαω ban [-X

Mονοτονια Mode Οn.

Τοσα χρονια ολοι αυτοι οι κουκουλοφοροι που ηταν???Παρθενογενεση? Εμφανιστηκαν απο το πουθενα και σε ΟΛΕΣ τις πολεις??? Απορω…

Moνοτονια Mode off.

Να ευχεστε να μην επεμβει στρατός…Στο τελος θα δηλωσει αδυναμία η αστυνομία…

Εδώ θα μάθουμε τα όριά μας. Να δούμε μέχρι πού πρέπει να φτάσει η καταστροφή για να αρχίσουμε να πάψουμε να τη δικαιολογούμε.

ποιος την δικαιολογει??

δυστυχως αυτο μου περναει απο το μυαλο…[-X

¶ποψη, εξυπνάδα, σοφία, ω! Πνεύμα λαμπρό! Φοβερό χιούμορ!

Γνωμη μου ειναι ειτε να μεταφερθουν τα ποστ απο το αλλο τοπικ εδω και να συνεχισουμε η να κλειδωθει… μην εχουμε δυο τοπικ που ουσιαστικα με το ιδιο θεμα θα ασχολουμαστε

Εγώ στα ΜΜΕ βλέπω τους περισσότερους να μιλάνε (ορθά) για ανύπαρκτο κράτος πάντως. Οπότε δε νομίζω να περνάει εικόνα που αυτοί που φταίνε είναι μόνο αυτοί που ανέφερες.
Ο Κωστάκης θα βρεθεί αύριο με τον Παπούλια… κάτι μου λέει ότι πάμε για εκλογές.

Τέλος πάντων, ζούμε ένα βράδυ που θα μείνει στην ιστορία της σύγχρονης Ελλάδας.

Μήπως διαβάζω λάθος τόπικ; #-o#-o#-o

tha sta grayw grigora grigora
τελειωνει η συντροφισα Αλεκα ητν ομιλια
(οπου τα εχωσε στα φρικια και στους ΝΔ και στον ΣΥΡΙΖΑ)
και αφου τελειωνει αρχιζει η πορεια
(ειχαμε και 2 βουλευτες του ΚΚ στην πορεια)
ηταν εκει 6 συμμαθητες του ΓΡηγοροπουλου
με τις μαναδες τους και ενα πανω
αρχιζει η πορεια και παμε προς λουμιδη
και ξαφνικα εμφανιζονται κλάμενοι οι εαακιτες με τους συνασπισμενους
και θελουν να σπασουμε την πορεια μας για να περασουν αναμεσα μας μπας και σωθουν
(Edw gelane )
bainoun brosta edonites(kyprioi) kai TEI kai to thema meta apo kapoies yiles ligei
kai ekei pou feugoume
emfanizontai ta mpaxala apo kanigos kai arxizoun kai kaine
feugei sfaira h perifrourhsh
(milame gia perifrourhsh toy KKE oxi ths PKS ara milame gia 30rhdes kai 40rhdes oikodomoys ydravlikous hlektrologous ka.Dipla mou htan hlektrologos apo to peristeri )
kai emeis pame pros dhmarxeio
opou kathomaste organwnomaste se kalyterh perifrourhsh kai pame pros monastthraki
einai kleisto to metro
kai pame pros ermoy
ekei ta vlepoume ola
kapnos
pola frikia
eixame 3 grammes alysida gyrw gyrw perifrourhsh
den ypirxan polloi andres mesa sthn poreia
eixane paei OLOI perifrourhsh
kai dipla mas ta frikia
kai na ginetai axmos
se kapoia fash
vlepw mia trapeza
mesa kapnos
kai exw ta mat
kai mesa ta frikia
kai na akougontai hxoi apo glob kai metalla
spasane ta frikia to oplopwleio ths omonoias
kai ormisane sta MAT
me aspides
spathia
ropala
kai loipa mesaiwnika opla
se kapoia fash deixnei h tv kapoia atoma gyrw apo to xristougenniatriko dendro na prospathoun na to kayoun
sthn poreia mas bikan trexontas stelexh toy SYRIZA bas kai glitwsoun 40rhdes
kai 5orhdes
ti ALLO NA SOU PW?
NA SOU PW PWS OUTE TO 1967 EGINE AUTO?
na sou pw pws oi MATatzides einai gyrw apo tis trapezes
kai gyrw gyrw h Athinai kaigetai kai autonwn sta 2
@@ toys?
KAI O BOULHS
O AXRHSTOS
Ο χρήστης [c=4]ΠΟΛΕΜΟΣ[/c] λέει:
POY EPI PRWTHYPOURGIAS TOY KAHKE H XWRA
MIA TA DASH
MIA OI POLEIS
Ο χρήστης jim karvou λέει:
μου επιτρέπεις να τα ποστάρω στο ρόκινγκ?
skeftetai na kyrixei th xwra se katastash ektaktou anaghs
LES KAI TO PROVLHMA EINAI PWS DeN YPARXOUN MAT
oXI PWS TA MAT EINAI GYRW APO TIS TRAPEZES
na sou pw pws eida 40rhdes kai 50rhdes
STELEXH TOY KKE
NA VLASTHMOUN TOUS ANARXIKOUS SAN SE GIPEDO?
na sou pw pws vrikane kai ta frikia
xeirovomvides krotoy lamyhs kai tis kanane mhla me ta MAT?