Πρωτοφανή επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας

Ξέρετε γιατί η κατάσταση δεν πάει καλά;

Για αποδεικνύεται πως είμαστε όντως η Γενιά του Φραπέ και του Φέισμπουκ.
ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΣΦΑΛΙΤΩΝ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΔΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΣ ΜΠΑΧΑΛΟΥΣ.
Γιατί είστε ικανοί να πιστέψετε την ήδη έτοιμη βαλλιστική.
Γιατί αύριο πάλι ΝΔ και ΠΑΣΟΚ θα ψηφίσετε και μετά θα βλέπετε Ελληνοφρένεια και θα τους βρίζετε.
Γιατί σας λένε ότι έρχεται χούντα και λέτε “σιγά μην έρθει”
και Γιατί όταν σας λένε ότι σηκώνεται το άσυλο και κατεβαίνει ο στρατός λέτε “ε, σιγά, τι χούντα”.
Γιατί

Γιατί ρε γαμώτο ενώ θα έπρεπε να καταδικάσετε την κατάσταση, δεν την καταδικάζετε ΟΥΤΕ από τον καναπέ. Εν έτει 2009 δε μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιες απόψεις

από συνομήλικούς μου. Ντρέπομαι.
Γιατί εξακολουθείται να μην πιστεύετε στη δύναμη του πιο νέου από σας, τη στιγμή που όταν γράφει κάτι η Ράνια σας κάνει να φαίνεστε τρίχρονα.
Γιατί φροντίζετε συνεχώς να αποδεικνύετε πως το ότι μπορεί κάποιος να μιλάει δεν τον κάνει άνθρωπο.
Γιατί μιλήσατε με Μαθηματικά για το πού πήγε η σφαίρα.
Γιατί κατηγορείτε τις εν βρασμώ δημοσιεύσεις τη στιγμή που αυτές τις μέρες πρέπει να λειτουργεί Η ΚΑΡΔΙΑ και όχι ΤΟ ΜΥΑΛΟ σας. Ούτως ή άλλως το μυαλό σας δε δείχνει να

λειτουργεί σωστά όποτε το κάνει.
Γιατί εκθειάζετε τον ολοκληρωτισμό χωρίς να δέχεστε κουβέντα. Μιλάτε για ανοιχτομυαλιά μόνο επιτιθέμενοι στους “κλειστόμυαλους”. Και σβήνοντάς τους ενίοτε.
Γιατί θα σβήσετε αυτό το ποστ καθώς ακόμα και σε στιγμή ενότητας δε θα θέλετε να ακούσετε τι έχει να πει ο Πρεζάκιας Γιούζερ σας, αλλά να τηρήσετε τους κανόνες.

Το χειρότερο από όλα; ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΛΕΤΕ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΝΤΡΟΠΗΣ ΟΤΙ ΗΣΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΡΕ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΙ,

ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ 10 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ.
Και μου έρχεται εμετός και μόνο στην ιδέα.

Δε θα ευχηθώ να πεθάνουν τα παιδιά σας. Δε γίνεται να βγουν τόσο κρύοι και ώριμοι όσο εσείς. Εύχομαι να σας πεθάνουν αυτά όμως.

Δε μπήκα να τα βάλω με κανέναν σας, σήμερα συμφώνησα με “εχθρούς” και διαφώνησα με “φίλους” άλλωστε. Μπήκα να σας πω να ανοίξετε τα μάτια σας ρε γαμώτο γιατί δε μπορώ

να χωνέψω ένα-δυο πραματάκια. Και τρελαίνομαι. Ναι.

ΥΓ. Έλλανορ τελικά ίσως να είσαι καλό παιδί. Απλά σκέφτεσαι περισσότερο από όσο πρέπει και δίνεις σημασία σε μικροπράγματα. Άλλαξε στάση ζωής να σε αγαπήσουμε. Σου

πάει. (Όπως και στους άλλους δεν πάει η καινουρια τους, κρίμα.)

ΥΓ2. Βγαίνω. Μην το σβήσετε διάολε. Συζητήστε το και ξυπνάτε και αφήστε τα ποιος ανοίγει τα πόδια του που. Μόνο αυτά σας αρέσουν βλάκες. Ξέρετε σεις.

αυτο.

Άμα σβηστεί το παραπάνω δεν ξαναμπαίνω.

Ρεεε. 100 φορές να ποσταριστεί θέλω να κλάψω. Πώς γίνεται να γίνονται αυτάά΄:(:frowning:

καλα ρε vedder εδω μας σπαν τα αμαξια και συ βλεπεις αυτα?

Είμαι ο πλέον φιλήσυχος άνθρωπος στο κοινωνικό μου περιβάλλον. Με τα χθεσινοβραδυνά γεγονότα στην πάτρα, την σημερινή βαλλιστική, την απολογία, τις φωτογραφίες αστυνομικών δίπλα σε κουκουλοφόρους και τις κατηγορίες ύπαρξης ακροδεξιών στις ‘‘επιχειρήσεις’’, τείνω να φτάσω σε απόψεις που δεν περίμενα να αναλογιστώ.

Ο ΜΑΤ τα είπε καλύτερα από πάρα πολλούς εδώ μέσα. Σκεφτείτε γαμωτοθεό, σκεφτείτε!!!

Το παρών ποστ είναι από το χρήστη Unholy Martyr. Μιας και έχει τόσα ποστ εδώ μέσα, αποφασίστηκε να μείνει το παρών ποστ και να ακουστεί και η άποψη του (παρά το ότι ούτε ο ίδιος το περίμενε).

Σβήσαμε 2-3 προτάσεις, που αφορούν άλλους χρήστες (μοντ και μη) και όχι το θέμα του τόπικ, καθώς δεν έχει νόημα να μείνουν αφού δε μπορεί να ανοίξει διάλογος…

ΘΟΔΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (δημοσιογράφος Αλτερ από Κεντρικό δελτίο ειδήσεων 20:00) : “Οι Αντιεξουσιαστές παλεύαν σώμα με σώμα με τους αστυνομικους στις εξης οδούς … (τις λέει) ενώ στο Πολυτεχνείο οι αστυνομικοί δε μπορούν να κάνουν τίποτα και όλα αυτά κάτω από τους ήχους της ΧΕΒΥ ΜΕΤΑΛ

όχι δεν άκουσα λάθος …μάλιστα ο δημοσιογράφος το θεώρησε τόσο σημαντικό αυτό ώστε να το πει 2 φορές …

ΕDIT : Πόσο πίσω μας πάει αυτό ? δεκαετία του '80 ? Άντε μερικά χρονάκια ακόμα πίσω και φτάσαμε στη χούντα…

Εδω μας σκωτονουν τα παιδια, κ εμεις με τα αμαξια κ τις βιτρινες θα ασχολουμαστε???

έχω διαβάσει τρέχοντας όλα τα ποστ του παρόντος. πέρα από τον κωστή στην αρχή (που προσωπικά τον δικαιολογώ λόγω ηλικίας), κ σε άλλους 1-2 που αρχικά διαφώνησαν, προς ποιους είναι οι εκκλήσεις για σκέψη ρε παιδιά ? δεν θυμάμαι καμία πλειοψηφία να αμφισβητεί τη βαρβαρότητα της ΕΛ.ΑΣ., ούτε το κάκιστο του χαμού του παιδιού, ούτε την σήψη της κοινωνίας μας. στο σύνολό της.

Ναι μου το πε και ο πατέρας μου. Και όλα αυτά ακούγονται χωρίς κάποιος να ναι δίπλα να υπερασπιστεί κάποιες θέσεις. Ας βγάλουν κάποιον που είναι με τα επεισόδια, με την heavy metal, με οτιδήποτε! Σε λίγο και γω θα τα πιστέψω. Όταν ο άλλος κάθεται και λέει ό,τι του κατέβει χωρίς να υπάρχει κάποιος δίπλα να τον κοντράρει λογικό είναι να υπερισχύσει η φασιστική άποψή του.

Ειρωνικά το είπε…

Συμφωνω με ανχολη μαρτυρα. Μπραβο στο παλικαρι. Το ανωθεν ποστ δινει ελπιδες.

τα μπάχαλα γίνονται ΚΑΙ από μπάτσους η χαφίεδες των μπάτσων.

κ αποκλειστικά μην σου πω… συμρφωνώ. πλέον με το youtube υπάρχουν κ αποδείξεις

τις εκκλήσεις για σκέψη δεν καταλαβαίνω

Eιναι ενηλικος πλεον,φοιτητης.Εχει μαθει την αλφαβητα και την προπαιδεια εδω και πολυ καιρο.Καμια δικαιολογια.[-X

θα συμφωνήσω…

Χμ, έχω την εντύπωση πως αυτές οι εκκλήσεις πηγαίναν στα άτομα που τις πρώτες 2-3 μέρες πιστεύαν την άποψη του αστυνομικού ή και υποστηρίζαν το να μπουκάρει στρατός ή να αρχίζουν να σκοτώνουν διαδηλωτές για να σταματήσει αυτή η φασαρία (το άκουσα και αυτό) ή αυτούς που ακόμη λένε ότι οι μπάκαλοι-χουλιγκάνοι είναι αναρχικοί, κτλ. :wink:

http://patras.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=2953

Ελπιζω οταν το δειτε να λειτουργει το λινκ γιατι καθε 3 και λιγο δεν μπορουμε να δουμε το
σαητ λογω φορτου.“Πολιτες” στολισανε στεκι αναρχικων στο κεντρο της Πατρας.

νομίζω ότι αν κάποιος στην αρχή της κουβέντας πίστευε κάτι από τα παραπάνω, η σωρεία από ποστ θα τον έπεισε (?) για το αντίθετο…

στους φασίστες δηλαδή που μεσα στο δημοκρατικότατο κλίμα του φορουμ εχουν το ΘΡΑΣΟΣ να εκφραζουν αποψη…Βεβαια!!!