Ψηφίστε για τα καλύτερα του 2008!

Γιατί ψάχνουν λάθος φίλε μου,
άμα κοιτάς για γκαγκαγκαν κιθάρες και δίκαση τέρμα δεν θα πάρεις μυρωδιά…επίσης και για το priest τα ίδια…δεν είναι όλα τα άλμπουμ για όλους…καλλιτεχνικές εκφράσεις είναι όχι αρπαχτές τύπου μεταλλικα.

Οκ τωρα αν λες τους Iced Earth,οπως εχουν καταντησει,καλλιτεχνες και οχι αρπαχτιλικια τοτε ανησυχω ε.

ναι ξαναμασημενη τροφη το μεταλικα ενω οι αισντ εαρθ πανε ενα βημα παραπερα με καθε αλμπουμ. οσο για το νοστραδαμους οντως ο ορισμος της καλλιτεχνικης εκφρασης.

ο νοστραδαμος αδραξε την μερα
ο νοστραδαμος ηρθε για να μεινει

νοστραδαμος η σωτηρια μας
νοστραδαμε
νοστραδαμε
νοστραδαμεεεε

ο ορισμος του πατου και του κιτσαριου, ουτε για τα 15 δεν ειναι αυτα τα πραγματα. αντε και το επομενο κονσεπτ για τον καπτεν πλανετ και δωρο στο μποξ σετ μια κουκλα εκδικητης χαλφορντ.

Υπογραφη:Ενας πικραμενος πρηστφανμποης.

Παιδιά συγγνώμη αλλά το Priest δεν ακούγεται αν αυτά τα τραγουδάκια είναι καλλιτεχνική έκφραση μάλλον έχουμε εντελώς άλλη άποψη για το τι είναι τέχνη. Πλήκτρα και ατμόσφαιρα που δηθεν εντυπωσιάζει και κομμάτια που το μόνο που καταφέρνουν είναι να μου φέρουν αμέτρητα χασμουρητά…είναι αυτό τέχνη? Αν οι Metallica έβγαζαν τέτοιο δίσκο όλοι εσείς θα τους κράζατε μέχρι τελικής πτώσης. Καλά για το Iced Earth δεν έχω να πω και πολλά, αυτά μπορούν αυτά κάνουν οι άνθρωποι.

1ον) Δεν περιμένω από τους Priest να με καταπλήξουν…το έχουν κάνει και με το παραπάνω…οι Priest δημιουργούν και εσύ άν θές και μπορείς και δεν είσαι μονόχνωτος ακολουθείς…και στα @@ τους στη τελική δεν έχουν να αποδείξουν κάτι…ούτε θα ξαναορίσουν την μόδα στο μέταλ…και βέβαια ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν είναι για τα 15…δεν υπάρχει ίχνος μουσικής παιδείας στην ελλάδα για να μπορεί ένα 15χρονο να εκτιμήσει ακόμα και ένα μεταλ άλμπουμ …γιαυτό ακούει μεταλλικα (φετινούς έτσι!!)

2ον) Δε περιμένω ρε μεγάλε από τους Iced Earth τα ίδια που περιμένω από τους Metallica,οπότε και τους κρίνω ανάλογα, αντιλαβού?

Για Iced Earth μια χαρά άλμπουμ ήταν, και με Barlow ξανά πίσω μόνο και μόνο αυτό έφτανε να το δείς με καλό μάτι. Μέτριο άλμπουμ + Barlow = καλοοοοοό καλοοοοοό.

Ο ορισμός του πάτου και του κιτσαριού είναι οι Metallica φίλε μου οι οποίοι μας φτύνουν κατάμουτρα εδώ και 15 χρόνια και επειδή τώρα απλά σταμάτησαν το φτύσιμο πρέπει να χοροπηδάμε από την χαρά μας…η ιστορία τους σε συνδυασμό με τα 15χρονα τους κράτησαν από το να πέσουν και τα ίδια 15χρονα τους έσπρωξαν φέτος…τα ίδια που ακούνε και χίλιες δυό ακόμα μαμακιές που υποτίθεται ότι είναι μουσική…

@@ μέντολες:D

Πωπώ αδερφέ, δύσκολα γράφει κανείς τόσες χαζομάρες σε ένα ποστ όσες εσύ.

Σε πληροφορώ ότι όλος ο κόσμος που πραγματικά γούσταρε Metallica γουστάρει και το τελευταίο…και εγώ είμαι 27 και ο κόσμος που ξέρω είναι ακόμα μεγαλύτερος από μένα και γούσταρε το δισκίο. Δεν χρειάζεται να πω περισσότερα περι κιτσαρίας…απλά δες το βίντεο των Priest και θα καταλάβεις. Οι Metallica εδώ και 25 χρόνια ορίζουν τον σκληρό ήχο σου αρέσει ή όχι. Εγώ δεν αισθάνομαι ότι με φτύνανε 15 χρόνια αλλά και έτσι να είναι ο δίσκος είναι τόσο καλός που δεν με ενδιαφέρει για πιο λόγο το γύρισαν. Μην ακούσω για χρήμα πάντως. Και στην τελική καλά κάνανε. Οι Priest είναι σε παρακμή, ούτε το προηγούμενο που ήταν πιο παραδοσιακό με εντυπωσίασε. Γούστα είναι αυτά.

επίσης σε διεθνές επίπεδο το priest έχει φάει τόσο φτύσιμο, που ο ίδιος ο tipton έκανε εκκλήσεις για να αλλάξει η γνώμη μας πάνω στο album…

http://www.rocking.gr/article5368.php

Thanks…και εμένα δεν μου αρέσει το τζατζίκι αλλά δεν βρίζω αυτούς που το τρώνε…

Ναι αλλά αυτό δεν το κάνει αντικειμενικά κακό δίσκο ε???

Υγ. Το παραπάνω είναι σαρκαμός σε προηγούμενο post του Metal Laws:wink:

Τώρα εξηγούνται όλα…

Δηλαδή αυτό εσένα τι σου λέει? Ότι το άλμπουμ ήταν μούφα? Επειδή οι απανταχού άσχετοι στον πλανήτη δεν μπορούν να νιώσουν? Πόσα άλμπουμ τόσα χρόνια θεωρούνται χαμένα διαμάντια για τους ίδιους λόγους? Επειδή δεν πούλησαν γιατί η μόδα της εποχής όριζε αλλιώς τα πράγματα? Τι να κλάσουν οι priest όταν το κατακάθι της μέταλ μουσικής που λέγεται metalcore έχει κυριαρχήσει τα τελευταία χρόνια ? Τι να νιώσει το κάθε βλαμμένο παιδάκι όταν από την μοσική το μόνο που καταλαβαίνει είναι η αναζήτηση του “σκληρότερου” και “μαμηστερότερου” ήχου? Μήπως και εσείς που κράζετε την έχετε χάσει την μπάλα?

όποιος καταφέρει να θεσπίσει την “αντικειμενικότητα” σε οποιοδήποτε επίπεδο (φορουμικό/φιλοσοφικό) θα πάρει μεγάλο δώρο…

το νοστράδαμας…

Aυτό είναι που λέμε δώρο άδωρο :smiley:

Ξέρεις τι μου θυμίζει αυτό που λές? Την περίπτωση Indiana Jones, Crystal skull κλπ. Αν έχεις δει και ένα από τα τελευταία southpark θα καταλάβεις…όπως και να χει απλά λέω ότι επειδή μας είχαν ταράξει στη απατεωνιά τόσα χρόνια βγάλανε κάτι που θύμισε, μόνο θύμισε, κάτι από τα παλιά, και χαρήκαμε…εμένα δεν με καλύπτει αυτό…
Να είχαν τα @@ να βγάζανε ένα black ice και θα τους παραδεχόμουνα…να ξαναορίσουν τον ήχο τους…

Τώρα για το ότι ορίζουν τον σκληρό ήχο…ναι μέχρι το 90…τέλος μετά…μετά τα πήραν άλλοι τα ηνία…ευτυχώς.

Εννοείται ότι όλα γούστα είναι και δεν κατηγορούμε κανέναν για τα γούστα του…εδώ φωνάζω για άλλα πράγματα όχι για τα γούστα του καθένα.

:lol::lol3::lol:

Συγχωρήστε με για την παρέμβαση.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, οι δίσκοι είναι σαν τις γκόμενες. Αν σου αρέσει εσένα, δε πα να λένε οι άλλοι ότι είναι μπάζο ή ότι είναι ηλίθια, στ’ @@ σου, να τα φτιάξεις μαζί της. Γιατί στην τελική, την προτιμάς από αυτήν που θεωρείται «αντικειμενικά» ωραία. Είναι κάτι που αφορά εσένα. Ό,τι και να λένε οι άλλοι, “ποιος δίνει ένα προϊόν κένωσης”.

Τώρα όλη αυτή η κατάσταση, με το να προσπαθεί ο τάδε να αποδείξει ότι αυτό που ακούει εκείνος είναι καλύτερο από αυτό που ακούει ο δείνα μου θυμίζει καταστάσεις 15χρονων που ποτέ δε θα τα έφτιαχναν με τη «Γιώτα/Μαρία/Χρυσάνθη/Γουατέβερ» γιατί όλοι τη θεωρούν άσχημη. Αν χαλιέσαι από αυτά που λένε οι άλλοι, το έχεις χάσει το παιχνίδι.

ο μάνος μίλησε ορθά

και το παρακάτω δεν αντέχει σχολιασμού

Να είχαν τα @@ να βγάζανε ένα black ice8O8O και θα τους παραδεχόμουνα…να ξαναορίσουν τον ήχο τους…

pourquoi ?