Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

Ρε τον Max!!

Το κακό είναι πως τέτοιες απόψεις έχει το 10% των συμπολιτών μας.
Το 10% των Άγγλων εμπιστεύεται τον Φαρανζ.
Το 20% και βάλε των Γάλλων την ΛεΠεν.
Το 15% των Γερμανών εσχάτως το AfD.
κ.ο.κ.

Θα μου πεις, υπάρχουν Έλληνες που σου λένε πως η χούντα έκανε έργα και μηδένισε το χρέος. Το οποίο σχεδόν τριπλασιάστηκε μέσα σε μόλις 6 χρόνια. Τι ψάχνεις να βρεις;

Απλά νομίζω πως τα χειρότερα είναι μπροστά μας. Καμία βίζα για Καναδά να ετοιμάζουμε…

Αυτο το κατατάσω στην μυθολογία, τα SS ήταν μετα το 40 παν-Ευρωπαικός στρατός 600.000 ανδρών. Επίσης υπήρχαν στις τάξεις του Γερμανικού Στρατού Ινδοί, Έλληνες, Ιταλοί, Θιβετιανοί ακόμα και Νέγροι.
Επίσης στις μάχες κατά των μπολσεβίκων πολέμησαν οι 4 θρησκειές ενώμένες και σε πλήρη αρμονία. Χριστιανοί, Μουσουλμάνοι, Βουδιστές και Σιντοϊστές.

@korfas Εγώ κατά την άποψη μου και με την έρευνα που έχω κάνει είμαι -αρνητής- του λεγόμενου ολοκαυτώματος. Σίγουρα εκτελέστηκαν μαζικά Εβραίοι, αλλά δεν υπήρχαν θάλαμοι αερίων, ούτε τους ψήνανε ζωντανούς. Όσους είχαν μαζέψει για καταναγκαστικά έργα, είτε πεθάνε τις πείνας μιας κ οι Σύμμαχοι είχαν την τάση να βομβαρδίζουν τα οχήματα μεταφοράς τροφίμων προς τα στρατόπεδα, είτε τους θέρισε ο Τύφος. Αυτά για αυτό το θέμα, αν το πω αυτό δημόσια στις χώρες τις Δυτικής κ Βόρειας Ευρώπη μπαίνω για κάνα χρόνο φυλακή, όπου τους συμφέρει λοιπόν η λεγόμενη ‘ελευθερία του λόγου και των απόψεων’.

@mousikofilos Τον Φασισμό δεν τον λες ούτε Καπιταλισμό αλλά ούτε Σοσιαλισμό, επίσης παρατηρώ ότι βλέπεις πολύ History Channel.

@SylBlashyrkh Δεν έχω δικαίωμα να έχω δικιά μου άποψη? Που είναι η ελευθερία να έχω δικιά μου άποψη φιλος? Και να κατατάσσομαι στον Εθνικιστικό/Φασιστικό/Εθνικοσοσιαλιστικό χώρο και είμαι εξαιρετικά υπερήφανος γιαυτό.

@freedomofrock Prove me wrong σε ότι είπα. Κάντο, μπορείς; Επίσης να μου σβήσεις το σχόλιο, γιατι; Ελευθερία του λόγου δεν έχουμε ή μόνο όταν σε συμφέρει;

Ξεχνάς τους Εβραίους και τους Τσιγγάνους, υποθέτω από κεκτημένη ταχύτητα. Υποθέτω κι αυτοί πολέμησαν γενναία ενάντια του μπολσεβικισμού. Όχι; Και επίσης ναι, υπάρχουν άπειρα τεκμήρια που έχουν τον Χίτλερ και την υπόλοιπη παλιοπαρέα να αναφέρονται στη νέγρικη φυλή ως ισοδύναμη με τη λευκή και ντοκουμέντα που δείχνουν μαύρους υπολοχαγούς των SS. Τι έχει επόμενο το μενού; Ότι ο Χίτλερ ήτο Φιλέλλην; Ότι στη Χούντα κοιμόμασταν με ανοιχτές τις πόρτες και ήταν καλά παιδιά; Πως κάνει το κοράκι;

Και αν ο μουσικόφιλος βλέπει πολύ History Channel, μεγάλε εσύ το 'χεις κάψει με το Τηλεάστυ και το Κόντρα.

Εγώ πως βρέθηκα να βλέπω ξαφνικά history channel? Χαχαχαχαχα. Παίζει να έχω δει μόνο το logo του, Αντε και κάποτε που ήμουνα δημοτικο ίσως να ήταν από αυτό το κανάλι κάποιο από εκείνα τα επικά ντοκιμαντέρ για την ανάλυση των τακτικων του Μεγαλέξανδρου που έβλεπα και καυλωνα.

Καταπως φαίνεται, κάποιοι μεγάλωσαν και ακόμα καυλώνουν με αυτά.

Σε κάθε περίπτωση I’m out, γιατί εδώ είμαστε off topic, ενώ ούτε μπορεί να γίνει σοβαρή κουβέντα. Καλά συνεχίστε το παντως λίγο, έχει γέλιο να διαβάζεις για τα εργασιακά δικαιώματα που μοίρασε ο Χίτλερ, για το ότι οι σύμμαχοι έφταιγαν που πεθάνανε τόσο Εβραίοι, και για τους μαύρους στρατηγούς των SS.

Προσωπικά σου έδειξα κυριε περήφανε φασίστα, και πρέπει όλοι να το δείχνουμε, ότι κάθε φορά που εκδηλώνεσαι, θα έχεις κοσμο απέναντι σου. Γιατί το μίσος δεν είναι ιδεολογία. Και αν είσαι τώρα το 5% στην Ελλάδα, το 15% κάπου αλλού, και αν κάποτε έγινες και παραπάνω στην ιστορία, όλοι εμείς θα είμαστε απέναντι σου όχι παθητικά, αλλά διεκδικητικα. Μέχρι να σταματήσεις να έχεις το μίσος για ιδεολογία σου, εμείς θα είμαστε εκεί να σου θυμίζουμε ότι είσαι θλιβερή μειοψηφία, και ότι ανήκεις εκτός του πολιτισμού μας. Να εκδηλώνεται ανώνυμα στα φορα, γιατί δημόσια και επώνυμα θα βρίσκεις πάντα κόσμο απέναντι σου.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

… Το μίσος γεννά μίσος.

Νταξει τουλαχιστον εκδηλωθηκες επιτελους μαξ, παλιοτερα που δεν ευνοουσε το κλιμα μας το παιζες μετριοπαθης καρατζαφερικος που ριχνει λευκο και μακρια απο σενα τα κομματα :lol:
κλασικη χρυσαγιτικη νεοναζι κοτουλα δηλαδη

Με λύγισε το σημείο που ο φασισμός στέκεται αγέρωχος πάνω και πέρα από τον υλισμό και τα φραγκάκια. Βράχοι ηθικής και ακεραιότητας τα εθνίκια αυτού του κόσμου.π.χ. τα κονέ με το Μαρινάκη φαντάζομαι η χρυσή αυγή τα χει κάνει γιατί γουστάρει μπαλίτσα :lol:

Για ποιο ακριβως κομματι των πεποιθησεων σου εισαι υπερηφανος? Για το οτι θεωρεις πως τα αφρικανικα, ινδοευρωπαικα και τσιγγανικα γονιδια σου ειναι ανωτερα απο των αλλων? Για το οτι ετυχε να γεννηθεις λοβοτομημενος Ελληνας ενω θα μπορουσες να ειχες γεννηθει λοβοτομημενος Αλβανος, Πολωνος, Μοζαμβικος ή ακομα και Ταιλανδεζος? Για το οτι εισαι υπερ της βιας εναντιον αλλων ανθρωπων, επειδη μαλλον τις ετρωγες στο σχολειο ή/και στο σπιτι απο συμμαθητες και γονεις? Λυπηρος εισαι, οχι υπερηφανος. Το μονο στο οποιο ελπιζω, ειναι να εισαι στειρος, ωστε να μην εκπαιδευσεις κανενα αθωο παιδακι να μετατραπει σε εν δυναμει δολοφονο μεγαλωνοντας.

Υποστηριζεις αντιδημοκρατικα καθεστωτα/ιδεολογιες αλλα θες δημοκρατικα να λες την αποψη σου… Οξυμωρο το λιγοτερο αν οχι σχιζοφρενικο.
Συνηθως πισω απο τετοιες ιδεολογιες κρυβεται μια ψυχοπαθολογικη αντικοινωνικοτητα. Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι τετοιες ιδεολογιες βρισκουν προσφορο εδαφος σε λουμπεν στοιχεια της κοινωνιας, δεν ξερω που ανηκεις αλλα δεν θα μου εκανε καμια εντυπωση αν εχεις τετοια χαρακτηριστικα.
Τελος, δεν συναντησα ποτε βλακα ο οποιος να παραδεχεται οτι ειναι βλακας ετσι δε νομιζω να συναντησω ποτε ναζιαρη που να ντρεπεται για την ιδεολογια του, αρα τα ‘‘εξαιρετικα υπερηφανος’’ και τετοια κρατησε τα για εσωτερικη καταναλωση, εκει που χαιρεσται μονοι σας.

Τι prove me wrong ρε? Σε διαψευδει η ιδια η ιστορια 70 ετων. Και ξανα αναφερεσαι σε ελευθερια του λογου ενω η ιδεολογια σου (αν μπορει το pure μισος να χαρακτηριστει ως ιδεολογια) υποστηριζει [B][U]ακριβως[/U][/B] το αντιθετο.

Εγώ πάντως δεν θα σου πώ τίποτα για τα όσα παράλογα πιστεύεις, για σένα αιτιολογούνται όλα φαντάζομαι με διάφορα αυτοβαφτισμένα “επιχειρήματα” στύλ λιακόπουλος οπότε το να τα αντικρούσει κάνεις το βλέπω δύσκολο.

ΑΛΛΑ…ρε παλήκαρε κάνε μια παύση για λίγο και προσπάθησε να σκεφτείς ΣΑΝ δίποδο…αυτό που γράφεις “Όσους είχαν μαζέψει για καταναγκαστικά έργα, είτε πεθάνε τις πείνας μιας κ οι Σύμμαχοι είχαν την τάση να βομβαρδίζουν τα οχήματα μεταφοράς τροφίμων προς τα στρατόπεδα”…το καταλαβαίνεις ΠΟΣΟ παράλογο είναι? Δηλαδή θές να μας πείς ότι με κάποιον μαγικό τρόπο πείστηκες πως μερικά από τα εκατομμύρια των αιχμαλώτων πέθαναν ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΑΝ ΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ? Πόσες γαμημένες φορές να τα βομβάρδισαν κατα λάθος? 1? 2? 5? Μήπως τα βομβάρδισαν επίτηδες για να κατηγορήσουν τους ναζί για μεγαλύτερες απώλειες? Βάλε την κατεστραμμένη λογική σου λίγο να δουλέψει…δεν καταλαβαίνεις ότι έχεις πέσει στην λογική του λιακόπουλου που συνδυάζει μια αλήθεια με 10 ψέματα για να πουλήσει βιβλία?

Αυτή η ελεινή και τρισάθλια πρόταση σου καταλαβαίνεις ότι είναι πέρα κάθε λογικής? Βρες μια γαμημένη κλωστή και άρχισε να την τραβάς μπας και ξετυλίξεις το πλεκτό που σε έχει τυλίξει και γλυτώσεις το μυαλό σου από τη απύθμενη βλακεία που το έχεις βουτήξει. Οκ, ο καθένας μπορεί να πιστεύει οτι θέλει, αλλά φίλε μου είσαι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με τους τζιχαντιστές της ISIS (με τους οποίους επίσης έχεις αρκετά γονίδια ΙΔΙΑ γιατί κάποιος μουσουλμάνος κάποτε γκάστρωσε κάποιον από το σόι σου, 100%) Για σένα είσαι δικαιολογημένος 100% να πιστεύεις ότι θέλεις, να δέχεσαι όμως και την απαξίωση από τη κοινωνία για τις επιλογές σου. Και όχι δεν είσαι επαναστάτης επειδή αρνείσαι το ολοκαύτωμα, είσαι ίδιος με τους Τούρκους που αρνούνται την γενοκτονία των αρμενίων.

Οπότε αγαπητέ Ελληνάρα εθνικιστή, έχεις περισσότερα κοινά με τζιχαντιστές μουσουλμάνους και μπετόβλακες τούρκους πολιτικάντηδες παρά με έλληνες…ξύπνα…απλά ξύπνα…

Συμφωνα με την ‘‘λογικη’’ του, οι ναζι ηταν καλοι ανθρωποι που συγκεντρωναν Εβραιους/μαυρους και οποιαδηποτε μειοψηφια δεν τους καθοταν καλα, σε στρατοπεδα συγκεντρωσης. Εκει τους ταιζαν, τους εντυναν, τους παρειχαν ζεστη και εργασια (γιατι ως γνωστον ‘‘η εργασια απελευθερωνει’’) αλλα οι κακοι συμμαχοι βομβαρδιζαν τις προμηθειες οποτε πεθαναν πολλοι (νομιζω το 80-85% δεν βγηκε ζωντανο απο εκει μεσα). Μετα αυτοι που γλυτωσαν, για καποιον ανεξηγητο λογο ειπανε μεταξυ τους ‘‘ας πουμε ψεματα οτι εκαιγαν ανθρωπους σε φουρνους και οχι οτι οι συμμαχοι βομβαρδιζαν τις προμηθειες’’! Γιατι? Γιατι ετσι? Makes sense…

Οσο για αυτο που λεει ο QuintomScenario με το παιδι, δυστυχως ειμαι μια πραγματικοτητα την οποια αντιμετωπιζουμε και θα αντιμετωπισουμε σε μεγαλυτερο βαθμο στο μελλον. Αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα. Η μανα μου ειναι δασκαλα σε παιδικο σταθμο τα τελευταια 38 χρονια και εχουν περασει χιλιαδες (στην κυριολεξια) παιδια/γονεις απο τα χερια της. Προβληματικοι γονεις=προβληματικα παιδια. Τελευταια αντιμετωπισε το εξης: εχει ενα παιδακι υπερκινητικο/επιθετικο, οταν προσπαθησε να το πει στους γονεις αυτοι οχι μονο δεν το δεχτηκαν (ετσι ωστε να το βοηθησουν) αλλα αρχισαν να απειλουν/ τραμπουκιζουν. Καταλαβαινεται για ποσο δυσλειτουργικη οικογενεια μιλαμε και επισης καταλαβαινετε οτι αυτο το παιδακι δεν εχει κανενα μελλον με αυτους τους γονεις/λοιπο οικογενειακο περιβαλλον. Ε, κατι αναλογο θα συμβει με το υποτιθεμενο παιδι ατομων με τετοιες ιδεολογιες.

Τώρα σοβαρά κάνουμε συζήτηση με επιχειρήματα με έναν νεοναζί;; Παιδιά αυτή η συζήτηση έχει τελειώσει εδώ και δεκαετίες, τύποι σαν τον Max έχουν μπει στο τρυπάκι του ξεπλύματος των εγκλημάτων των ναζί που επιχειρείται εδώ και αρκετά χρόνια και λόγω της κρίσης άρχισε να ενισχύεται. Τους τελευταίους μήνες δε το φαινόμενο να βλέπεις σε μερικά φόρουμ αρνητές του ολοκαυτώματος (με τα ίδια copy paste επιχειρήματα) που ξαφνικά είδαν τον φως του Χιτλερ, μη χέσω, άρχισε να παίρνει διαστάσεις επιδημίας. Μην αρχίσουμε τις ίδιες μαλακίες τώρα και εδώ μέσα δεν υπάρχει λόγος.

Για να το πω με πιο απλά λόγια. Παρακαλώ κάποιος να βγάλει έξω τα σκουπίδια.

Πιστευω οτι η λυση σε πολλους τετοιους ειναι να ‘‘παρουν μια δοση απο το ιδιο τους το φαρμακο’’. Κοινως να τους φερομαστε με τον αγαπημενο τους φασιστικο τροπο, λογοκρισια, ban απο τα forum και ετσι,μπας και ξανασκεφτουν τι υποστηριζουν.

Dead η συζητηση ξανανοιξε τα τελευταια 5-6 χρονια, δυστυχως. Φερει ευθυνη και το κρατος για τη σημερινη κατασταση. Οταν στα βιβλια της ιστοριας, οταν πηγαινα εγω σχολειο τουλαχιστον, δεν αναφερει σχεδον πουθενα οτι ο Μεταξας ηταν φασιστας/δικτατορας αλλα αφηνει να εννοηθει οτι ειπε ηρωικα το ‘‘ΟΧΙ’’. Στην πραγματικοτητα μετα το τελεσιγραφο του Ιταλου απλα ψελλισε ‘‘δηλαδη εχουμε πολεμο…’’, το ‘‘ΟΧΙ’’ το ειπε ο ελληνικος λαος. Δεν ξερω τι γραφουν σημερα τα σχολικα βιβλια, παντως τοτε (16-17 χρονια πριν) ετσι ηταν.

Επισης προς maxfuckingpain ο Μεταξας αν και ανηκε ιδεολογικα στον Αξονα επελεξε να παει με τους συμμαχους επειδη αυτο ηθελε η αστικη ταξη, αρα τα ‘‘δεν παιζουν ρολο τα φραγκα στις φασιστικες/ναζιστικες ιδεες’’ ειναι για να τα λενε καποιοι ανοητοι και να τα ακουν/πιστεουν καποιοι αλλοι πιο ανοητοι. Ο φασισμος ειναι το ακραιο/τελευταιο σταδιο του καπιταλισμου. Οταν πια τα πραγματα ξεφευγουν απο τον ελεγχο ερχεται ο φασισμος να κρατησει οσο μπορει με καταστροφικα αποτελεσματα.

Παντως στην Ελλαδα, δεν πληρωσε σχεδον κανενας προδοτης. Οσοι συνεργαστηκαν με τους ναζι εμειναν σχεδον ολοι ατιμωρητοι, εκτος βεβαια απο αυτους που καταφερε να πιασει ο λαος στα χερια του. Ακομα βλεπω κατι κωλογερους 90φευγα που ολοι ξερουν τι εκαναν εκεινη την εποχη αλλα το ελληνικο κρατος τους εκλασε τα @@. Τα ιδια και μετα στη χουντα, μονο ο Παπαδοπουλος και οι συν αυτω πηγαν φυλακη, πολλοι που συνεργαστηκαν με το καθεστως και ειχαν οφελη εμειναν ατιμωρητοι και ο Καμανλης τους χαιδευε τα αυτια. Αν ειχαν ξεριζωθει ολοι αυτοι τωρα ισως να μην υπηρχαν μισο εκατομμυριο καθυστερημενοι να ψηφιζουν χρυσαυγουλα.

Όλοι του ΚΚΕ και του ΑΝΤΑΡΣΥΑ είστε εδώ μέσα; Λύσαξατε κόκκινα σκυλιά και πέσατε πάνω μου αλλα δε μασάω. Ε λοιπόν το ξαναλέω, ΔΕΝ υπήρξαν θάλαμοι αερίων και το λεγόμενο ‘Ολοκαύτωμα των Εβραίων’ είναι ένα ΨΕΜΑ όσο και αν το θέλετε να είναι αλήθεια. Δεν βλέπω όμως να θίγεται κανένας απο έσας ‘ανθρωπιστές’ απ’το Χολοδομόρ, όταν οι Εβραιομπολσεβίκοι αφήσανε επίτηδες 5εκ Ουκρανούς να πεθανουν της πείνας. Εκει μούγκα, ε; Οπου σας συμφέρει εβραιόπληκτοι.

Επίσης τα 3/4 των μπολσεβίκων ήταν ΕΒΡΑΙΟΙ, η αρχική ηγεσία του ΚΚΕ ήταν ΕΒΡΑΙΟΙ, οι αρχηγοί των κομμουνιστών στον Γερμανικό εμφύλιο πόλεμο του 18-19 ήταν ΟΛΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ. Τι έχετε να πείτε για αύτα; Συμπτώση; Όπως και σημερινοί Εβραίοι σαν τον Τζορτζ Σόρος που χρηματοδοτούν ΜΚΟ με σκοπό την πλεύση μαζικής μετανάστευσης στην Ευρώπη?

Τα ‘Φασιστάκο’ και ‘Ναζιστη’ δεν με θίγουν, το μόνο που ζητάω είναι να μην μην με πείτε δημοκράτη ή μπολσεβίκο. Αν φάω ban για μένα θα είναι δικαίωση και ας το φάω.

Και οι αδερφοι Κοέν είναι Εβραίοι.Και ο Γούντι Άλεν.Και ο Geddy Lee. Τι έχεις να πεις εσύ για αυτούς ;
Ωραία είναι να το παίζεις “μόνος μου απέναντι στο σύστημα”, αλλά δεν βλέπω να έχεις και τίποτα να πεις πέρα από το να μας πετάς στη μάπα την οργή σου. Λες και σου φταίμε εμείς που έχεις νεύρα και ακούμε όλα τα ανιστόρητα που γράφεις.Λίγο έλεος ρε κόναν…

Δεν έχει νόημα το ποστ, ριπορτάκι να γίνει και ήρωας.

Dear god!! αυτός την έχει δει μάρτυρας του συστήματος. Σε λίγο θα κάνει και αγιογραφίες του εαυτού του. :lol:

Πάντως το φαινόμενο σε πολλά φορουμ να ξεπετάγονται ξαφνικά νεοναζί (αν και αναγνωρίζουν μόνο το όρο εθνοφυλετισμός πλέον) και να αρχίζουν τα ποστ σαν συγχρονισμένα ρολόγια από το 1940 έχει καταντήσει κουραστικό. Κρίμα είναι να ασχολούμαστε με αηδίες.

Για μένα δώστε εκεί ένα ban για λόγους spam, να νιώσει και ο ίδιος λίγο δικαιωμένος που ΤΟΣΟ το έχει ανάγκη. Win win κατάσταση ένα πράγμα :lol:

Μην γαμάμε το φορουμ για μαλακίες τώρα.

Επισης ο Πολ Ποτ αυτοπροσδιοριζοταν ως κομμουνιστης, ενω απλα ηταν φρενοβλαβης. Που ακριβως θες να καταληξεις? Προφανως δεν εχεις ιδεα απο αριστερες ιδεολογιες, αναπαραγεις οτι σας διδασκουν στη χρυση πορδη. Ουγκ. Παρε και μια χρυση μουντζα και ενα report να γινεις ηρωας.

Και ερχεσαι στα λογια μου, σιχαινεσαι τη δημοκρατια αλλα θελεις να μπορεις να μιλας ελευθερα και να εκφραζεις τις οποιες αποψεις σου=καθαρη σχιζοφρενεια…

Εν τω μεταξυ το επιχειρημα ο Σταλιν σκοτωσε περισσοτερους απο τον Χιτλερ με σκοτωνει. Και οι δυο για τον πουτσο ηταν αλλα ελατε να τις βγαλουμε να τις μετρησουμε, ποιος την εχει μεγαλυτερη.

P.S.: Θυμαμαι παλιοτερα ειχες ως avatar εξωφυλλο Dark Tranquillity, ευτυχως πια δεν τους βρωμιζεις, πηγαινε λιγο να τους πεις τις θεωριες σου. Ως νορμαλ ανθρωποι που ειναι στην καλυτερη θα γελασουν…