Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Απ’οτι βλεπω στα σχολια του youtube αναφερουν οτι εφαγε χοντρο βρωμοξυλο και μετα τον παρεδωσαν στους μπατσους. Ο βασανισμος ζωου νομιζω διωκεται αυτεπαγγελτα οποτε αν εγινε χθες τοτε μαλλον περναει το Σαβ/κο του στο κρατητηριο.
Μονο ψοφος δε λες τιποτα, αυτον θελει να τον εχεις κλεισμενο σε ενα δωματιο και να τον βαρας μεχρι να κουραστεις και την αλλη μερα παλι απο την αρχη…
Απ’οτι αναφερεται το σκυλακι επεζησε, με τραυματα βεβαια.

Το πώς φέρεσαι στα ζώα και τους ηλικιωμένους λέει πολλά τελικά

Καλά τα λέτε, καρκινωμα για την κοινωνία. Μας τρώει το οξυγόνο

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.zougla.gr/greece/article/enfia-pano-apo-57000-evro-kalite-na-plirosi-to-xamogelo-tou-pediou

Και η ξεφτιλα των ξεφτιλισμενων βρωμυλων του Συριζα δεν εχει τελειωμο! 57.000 ευρω Ενφια στο ‘Χαμογελο του παιδιου’, ισως η πιο ουσιαστικη οργανωση στην Ελλαδα, το οποιο εχει αντικαταστησει πληρως το κρατος σε σχεση με τα κακοποιημενα (και οχι μονο) παιδια… Αντι να εχουν φοροαπαλλαγες πληρωνουν και Ενφια. Περυσι ο φορος υψους 43.000 ευρω ειχε καλυφθει απο ιδιωτικη χορηγια… Φτου σας τσογλανια! Που θα σκιζατε τα μνημονια και θα καταργουσατε τον Ενφια, καλυτερα σκιστε κανενα καλτσον κοπριτες!!!

1 Like

Αποχώρησε από το Ποτάμι η Κατερίνα Μάρκου

Η δήλωση του Αλέξη Τσίπρα, για το τραγικό γεγονός στη Μόρια: «Είμαι συγκλονισμένος, όπως ολόκληρος ο ελληνικός λαός, από το τραγικό συμβάν στη Μόρια. Εκφράζω τα βαθιά μου συλλυπητήρια στους οικείους των ανθρώπων που χάθηκαν. H Ελληνική Κυβέρνηση δίνει σε δύσκολες συνθήκες έναν αποφασιστικό αγώνα για την ανθρωπιστική διαχείριση του προσφυγικού ζητήματος, και θα εντείνει ακόμα περισσότερο τις προσπάθειες για ασφάλεια και ποιότητα ζωής στα κέντρα φιλοξενίας.»

Ανθρωπιστική διαχείριση του προσφυγικού ζητήματος στα κέντρα φιλοξενίας. Πάει το δούλεμα σύννεφο…

Τελικά ποια είναι η αλήθεια για τη rock & metal μουσική στην Κούβα;

(ενδιαφέρον αρθράκι με αφορμή και το θάνατο του Φιντέλ Κάστρο)

Ρε μλκες, τι δυστύχημα έγινε κοντά στη Θεσσαλονίκη με το τραίνο; Μπήκε μέσα σε ένα σπίτι είδα. Δύο νεκροί και αρκετοί τραυματίες. Το τραίνο εκτροχιάστηκε στις 9:40 στην περιοχή Άδενδρο.

το ειδα και εγω , βασικα απο το πρωι εδω στη δουλεια συνεχεια για αυτο λενε.

Γιατι γινονται τετοια πραγματα γαμω το κερατο μου; Γιατι ; δηλαδη οχι ρε πουστη μου .

Διαβάζω σήμερα για την αθώωση του Τάσου Θεοφίλου και δε ξέρω αν μπορώ να χαρώ. Μπορεί σε λίγο καιρό κάποιος πολιτικός να αποφασίσει να πουλήσει τρόμο μέσα από τα κανάλια των βαρδινογιαννομαρινάκηδων και να τον ξαναβάλουν μέσα επειδή κουρεύτηκε περίεργα. Εξάλλου αυτές τις μέρες έχουν κλείσει μέσα μια κοπέλα την Ηριάννα, επειδή έτσι γουστάρουν . Μπορούν και το κάνουν. Δεν έγινε και τίποτα. Τρομονόμους να ψηφίζουμε και όλα καλά μάλλον…

http://www.efsyn.gr/arthro/tasos-theofiloy-simera-i-apofasi

1 Like

Όλοι θα έχετε ακούσει λίγο πολύ για την καταδίκη της Ηριάννας σε 13 χρόνια φυλάκισης με μόνο αποδεικτικό στοιχείο μερικό προφίλ DNA που βρέθηκε σε αχρησιμοποιήτο γεμιστήρα όπλου. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, υπάρχουν στα διάφορα ειδησεογραφικά σάιτ. Σήμερα απορρίφθηκε από το εφετείο η αίτηση της αναστολής της.
Δε μπορεί να το συλλάβει το μυαλό μου πως μπορεί να νιώθει αυτή η γυναίκα αυτή τη στιγμή.

^ Btw με την υπόθεση της Ηριάννας, είμαι επιφυλακτικός, δεν μπορώ να καταλάβω τι πραγματικά συμβαίνει.

Σε άλλα νέα, καθυστερημένοι βανδάλισαν το γήπεδο με το γκράφιτι του Αντετοκούμπο, γράφοντας συνθήματα της ΧΑ.

Αφαίρεση επιμέλειας στους καθυστερημένους γονείς που δεν κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους. Καλώς ήρθατε στο 1700, θα πεθαίνει πάλι κόσμος από ιλαρά.

3 Likes

Ο γονιός ας είναι καθυστερημένος, δεν θα είναι ο πρώτος, ουτε ο τελευταίος (κατά βάση αυτή η κατηγορία διαιωνίζεται).
Αν δεν υπήρχε όμως γιατρός που να υπογράφει ψευδώς ότι έχουν γίνει εμβόλια, η παραπάνω καθυστέρηση δεν θα ήταν τόσο έντονη. Γιατί παιδί χωρίς εμβόλια, δεν πάει σχολείο.

4 Likes

Και αφαίρεση άδειας από τους απατεώνες γιατρούς που βεβαιώνουν ψευδώς ότι ένα παιδί έχει εμβολιαστεί, θέτοντας σε κίνδυνο όλους τους υπόλοιπους.

Από απατεώνες γιατρούς και από καθυστερημένους γονείς, καλά πάμε, ευτυχώς.

4 Likes

Η ΟΙΚΟΜΕΤ ζητάει τα λεφτά των εγχειρήσεων πίσω από την Κούνεβα και ο εισαγγελέας δεν γουστάρει αναρχία άρα προτείνει φυλάκα. Η Ηριάννα έπρεπε να είχε γίνει δαπίτισσα και να μην άνοιγε παρτίδες με άπλυτους . Η Κούνεβα και φτηνά τη γλίτωσε που πούλαγε συνδικαλισμό .

Το γεγονός ότι είναι “διδακτορική φοιτήτρια” και “διδακτορική φοιτήτρια” και το ότι “δεν μπορεί να συνεχίσει την έρευνα” και “δεν μπορεί να συνεχίσει την έρευνα”, για ποιον ακριβώς λόγο μας ενδιαφέρει; Πρέπει να παίξει κάποιον ρόλο στην όποια απόφαση;

Κανονικά όχι δεν πρέπει να παίξει κανένα ρόλο. Ψιλοχέστηκα που είναι διδακτορική φοιτήτρια, να σου πω την αλήθεια. Και όλη τη μέρα πλεηστέσιο να έπαιζε το ίδιο μου κάνει. Το πρόβλημα είναι ότι για άλλη μια φορά , δεν υπάρχει καν υπόθεση. Στην τελική ας κηρύξουν παράνομο το να διαβάζεις Μπακούνιν ή το να πηγαίνεις Εξάρχεια ή το να πίνεις μπυράκια με αναρχικούς. “απαγορεύονται οι προγαμιαίες σχέσεις με αναρχικους”

1 Like

τον Περικλή όμως χεσμένο …

1 Like

Δυστυχώς στην τηλεδημοκρατία μας , ο Περικλής δεν έχει στήσει καλό προφίλ . Δε ξέρω αν είναι θέμα δικηγόρων ή αν δεν είχε κάτι να “προβάλλει” όπως η Ηριάννα.Και όποιος αναρωτιέται αν χρειάζεται να στήσεις “προφίλ” για να μην χάσεις τα νιάτα σου, ας σκεφτεί άλλες ανάλογες περιπτώσεις. Το μήνυμα πάντως από την δικαιοσύνη είναι ξεκάθαρο…“μην μας κουνιέστε τσογλανάκια γιατί μπορούμε να σας καταστρέψουμε τη ζωή”

…και ο πρώτος νεκρός από ιλαρά το 2017, ένα γυφτάκι 11 μηνών.