Αγαπημενη ιστορια στα κομικς

Για το Watchmen,το κομικ τα εχω ξαναπει και στο ‘‘κινηματογραφος’’…αλλα και το Sandman,ειναι υπερτεραστιο…καποια στιγμη θα γραψω ενα κατεβατο τεραστιο…ολα μα ολα ειναι αριστουργηματα…ο Γκεημαν ειναι οτι πιο κοντινο εχω διαβασει σε σεξπηρ και ποε…

True!!!
+Τεράστιο respect για εκείνο το 1ο post στο topic για το watchmen!!!:bow2:

Δηλαδή σε τόμους πρέπει να χεις διαβάσει τα 4 πρώτα. Το 5ο κάνει μια μικρήηηη κοιλιά, αλλά μετά ακολουθούν έπη και πάλι!:smiley:
Τα special editions είανι πανάκριβα γμτ και από τη στγμή που τα έχεις και κανονικά το σκέφτεσαι πολύ. Πάντως καλές τιμές (για κανονικές εκδόσεις) έχει το play

Θυμάται κανείς που είχαν βγει 7-8 (διπλά) τευχάκια στα ελληνικά κάποτε από τη Moderrn times με τίτλο ‘Ο Μορφέας’??

Σβήσε το πισί και πήγαινε πάρτο ΤΩΡΑ!

[SIZE=“7”]ΤΩΡΑ![/SIZE]

Eχω διαβασει μονο το 1ο τομο:|…βαρεθηκα λιγο να αρχισω τον δευτερο…:tomato::tomato:

Πάλι καλά που αυτοντοματιάζεσαι γιατί έκοψα σαλάτα και δεν έχω ντομάτες να σου πετάξω!

Τι βαρέθηκες ρε? Μιλάμε για ένα από τα υπερκορυφαιότερα κόμικς (κι ο όρος το αδικεί) έβερ!
Μόνο κ μόνο ότι από κει πήρα το νικνέημ μου τα λέει όλα!

Εγώ πήρα τον πρώτο τόμο, τον διάβασα σ’ένα βράδι, και το επόμενο πρωί ήμουν κλαρίνο να πάρω και το δεύτερο!

Νταξ,πολυ καλο,δε λεω,και τρου ιστορια,αλλα με χαλανε γενικα να διαβαζω ή να βλεπω ταινιες και κομικ-βιβλια με εβραιους και ναζι(δυσκολα με αγγιζουν,αν και αυτο ειναι οντως αρκετα πιο ποιοτικο απο πολλα,λογω της αληθινης ιστοριας)…καααποτε θα διαβασω και τον δευτερο…:tomato:

να το διαβάσεις πάραυτα, γιατί είναι κρίμα τόσες ντομάτες να πηγαίνουν χαμένες! :p:p

Μολις τσεκαρα τεραστιο ραφι-γκραφικ νοβελς στην γιγαντιαια κομικ βιβλιοθηκη μου και ειδα πως τα εχω και τα δυο,οπωτε πιθανοτατα να το διαβασω πιο αργα(για να με παρει ο υπνος:tomato::tomato::lol:)

Απο μικρος ειχα τρελη πορωση με JLA(Justice League of America) ειδικα με Batman,Green Lantern,Martian Manhunter,Wonder Woman…Επισης μου αρεσαν τρελα Green Arrow,Hawkman,Hawkwoman,Firestorm,Atom,Aquaman,Mister Miracle,Iron Man και καμια φορα Captain America(πολυ φλουφλικο αμερικανακι βεβαια :stuck_out_tongue: ).Ποτε δεν συμπαθησα Superman και γουσταρα τρελα οταν του την ελεγε ο Batman:lol:…Α,επισης ο κλασικος αλλα παντα αγαπητος Spider-Man και σχεδον ολοι οι ηρωες της σειρας (βλ. Venom,Dr.Octopus,Carnage,Chameleon κλπ…)

Ps:Πηγαινει κανεις σε ενα μαγαζι γεματο Marvel και DC-Comics στα Εξαρχεια? :):smiley:

ποιό απ’όλα?

εκει παει το μισο μηνιατικο:(…

Χωρις να’μαι σιγουρος πρεπει να ειναι στη Σολωμου,πισω απο το Monsterville…

Το ρηλάξ λες.
Στηρίζουμε!

Ρε συ αν μπορεις πες και που αλλου υπαρχουν τετοιου ειδους μαγαζια να περασω μια βολτα να δω τι παιζει…

Ξέρει κανείς κανένα κομιξάδικο στη Θεσσαλονίκη? Πρέπει να υπήρχε ένα παλιά αλλά έχει κλείσει τώρα.

ΤΙLT-ασκληπιου 37,Αθηνα
Jemma-αλκιβιαδου 138,Πειραιας και Αραπακη 52 καλλιθεα
Solaris-μποταση 6,Αθηνα
Relax,τα ειπαμε πριν…σε αυτα παω εγω πανω κατω(συν 1-2 πολυ παρακμα που δεν θυμαμε διευθυνσεις,ενα ειναι και γλυφαδα)
Για Σαλλονικη,ηξερα μονο το Σπηλια των Κομιξ,δημοσθενους 7…

Μερσυ μποκου Lupin θα τα επισκεφθω συντομα…:smiley:

και το Dojo στο Μαρουσι ειναι αξιοπρεπεστατο

Ωπ,αμα θυμασε διευθυνση για Dojo ριξε την μια γτ λεω να περασω μια γυρα και απο κει…

bump γιατι εχουν αλλαξει καπως οι αγαπημενες μου ιστοριες και τα γουστα μου απο οταν ανοιξα το τοπικ.λοιπον περα απο κατι ντισνεικες και αστεριξ που ειχα πει στην αρχη,εχουμε και λεμε:dark knight returns(ψηνομαι να παρω και το strikes back),killing joke(μακραν η αγαπημενη μου ιστορια απο ολα τα ειδη κομικ προς το παρον),v for vendetta(νταξει τι να πουμε τωρα για αυτο…),joker(πολυ ωραιο ειναι γενικοτερα,αλλα ισως να κερδιζει ποντους λογω του απιστευτου σχεδιου).απο εκει και περα εχω το watchmen και το transmetropolitan(τον πρωτο τομο),τα οποια τα εχω ξεκινησει και οδευουν προς αγαπημενες και αυτες και μου αρεσαν πολυ οι ιστοριες του σαντμαν του neil gaiman που διαβαζα πεταχτα οποτε παω σε κομιξαδικο,αλλα ακομα δεν τα εχω αγορασει ο βλακας.