Ανεκδοτάκια

ενα που οι ποιο παλιοι θα το ξερουν…πανε οι τριπες για μια συναυλία στη θεσσαλονικη και στο δρομο το αμαξι μπλοκαρεται απο ενα κοπαδι προβατα και κατεβαίνει ο αγγαλακας και αρχιζει να τα βαραει με μια κιθαρα…ε και οταν φτανουν λεει ο διοργανωτής γιατι αργησατε λεει ο αγγαλακας <<καναμε προβα ενα τραγουδι>>

Χμ… Το βίασες λίιιγο το ανέκδοτο!!! :slight_smile: Καναμε πρόβα-τα-κομμάτια λέει! :stuck_out_tongue:

Λεω και εγω… Αφου αλλιως δεν εβγαζε νοημα:p

χαχαχαχαχα οχι ρε φιλε, λαθος την τελευταια ατακα…δεν το σωνεις με τπτ :stuck_out_tongue: μαλλον το εγραψες ΠΟΛΥ βιαστικα, αν κρινω και απο τα ορθογραφικα…

Ένα παλιό κι από μένα…

Παίζουν μπάλα οι ελέφαντες κόντρα στα μυρμήγκια. 80 λεπτό 0-0 το ματς. Εκείνη τη στιγμή το δεξί ξτρέμ των μυρμηγκιών (παιχτούρα) παίρνει τη μπάλα πάνω στη γραμμή, ντριμπλάρει ένα, δύο ελέφαντες, συγκλίνει λίγο προς τα μέσα, περνάει σα σταματημένο έναν τρίτο, κάνει το ένα-δύο με το αμυντικό χαφ, που συμβάλει και στην ανάπτυξη του μυρμηγκοπαιχνιδιού, μπαίνει μέσα στην περιοχή και τη στιγμή που ετοιμάζεται να πλασάρει στην απέναντι γωνία…ΚΡΡΡΑΑΑΑΑΚΚΚ, το στόπερ της αντιπάλου ομάδος πέφτει με όλο του το κορμί πάνω στον επιθετικό, συντρίβοντάς τον. Ο ρέφερι δείχνει με το χαρακτηριστικό τρόπο να συνεχιστεί το παιχνίδι, γεγονός που προκαλεί θύελλα διαμαρτυριών στον πάγκο των μυρμηγκιών.
Έξαλλος ο προπονητής μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο, πιάνοντας από το γιακά τον διαιτητή και του βάζει τις φωνές…
“Ρε αληταρά, πέναλτι ήταν δεν το είδες; Τι έπρεπε να κάνει το στόπερ για να το δώσεις; Να τον σκοτώσει;”

“χαχαχαχαχα οχι ρε φιλε, λαθος την τελευταια ατακα…δεν το σωνεις με τπτ :stuck_out_tongue: μαλλον το εγραψες ΠΟΛΥ βιαστικα, αν κρινω και απο τα ορθογραφικα…”

ε το ιδιο ειναι δεν αλλάζει το νοημα ,με τα ορθογραφικα γραφω το μήνυμα στο MSWORD και τα διορθώνει :):)8)

#-o

Μάλλον δεν έχεις νιώσει το ανέκδοτο καθόλου! Χαχαχα!

Συζητούσαν δυο φίλοι και κάποια στιγμή λέει ο ένας στον άλλον:

  • Έχεις εξομολογηθεί τώρα τελευταία;
  • Πού το θυμήθηκες τώρα αυτό ρε;
  • Ε, πώς! Εγώ θα σου πρότεινα να πας.
  • Δε θά’σαι καλά ρε! Από το δημοτικό έχω να πάω.
  • Ε, νά! Σου το ζητάω σαν χάρη. Να απασχολήσεις για λίγο τον παπά, γιατί θέλω να πάω με την παπαδιά.
  • Πες το ντε! Αν είναι έτσι, να πάω. Και πήγε.
    Κι όλο θυμόταν και κάποια άλλη αμαρτία, κι άλλη,
    κι άλλη. Αλλά κάποια στιγμή δεν άντεξε
  • Παπά μου, τώρα που ξεμολογιέμαι, διαπράττω και νέα αμαρτία.
  • Τι εννοείς τέκνον μου;
  • Ε, νά! Κάνω πλάτες στον φίλο μου και σε καθυστερώ για να πάει αυτός με την παπαδιά σου! Ήμαρτον!
    Και ο παπάς ήρεμος:
  • Η γυναίκα σου ζει;;;
  • Ναι πάτερ μου!!!

[SPOILER]- Τρέξε γρήγορα σπίτι σου τέκνο μου η παπαδιά έχει πεθάνει εδώ και 2 χρόνια!!![/SPOILER]

α γιαυτο δεν εβγαζε νοημα.το βαλα στο MSWORD και εκλασα στο γελιο

:lol::lol::lol::lol:

πολυ ωραιο:lol:

:lol::lol::lol: Ωραιο!!!

άκουσα ένα δυνατό σήμερα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη κ. Χρήστος Παπουτσής ζήτησε από τον αρχηγό της ΕΛ.ΑΣ. αντιστράτηγο Ελευθέριο Οικονόμου, την άμεση και εξονυχιστική έρευνα για την πλήρη διαλεύκανση υπόθεσης σχετικά με βίντεο που προβλήθηκε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του τηλεοπτικού σταθμού Alter.

:lol3: :lol3: :lol3:

Να εισαι σιγουρος :lol::lol::lol:

Φρέσκο.Προ 5λέπτου βγήκε,σπαρταράει…

Μπαίνει μια τύπισσα σε μαγαζί με ρούχα και ζητάει ένα φόρεμα απο χαρτάκια Rizla.Όντως της δίνει ένα η πωλήτρια και η κοπέλα αποσύρεται στα δοκιμαστήρια.Ξαφνικά βγαίνει φορώντας το φόρεμα και αρχίζει να λικνίζεται αισθησιακά στους ρυθμούς της μουσικής που παίζει στο μαγαζί εκείνη τη στιγμή.Κόκκαλο οι υπάλληλοι κοιτάζονται απορημένοι,μέχρι που τη λύση δίνει ο διευθυντής του καταστήματος λέγοντας"Μην ανησυχείτε παιδιά,πρόκειται για στριφτηζέζ"

:lol::lol::lol:
Και έλεγα πώς θα περάσει η ώρα την Παρασκευή,θα κανονίσουμε να κάνουμε έξω από το ΟΑΚΑ δήθεν συνάντηση με απαγγελίες!

Ένα χθεσινοβραδυνο…

Οι γνωστοί Σάκης και Τάκης βρίσκονται στον κινηματογράφο και όπως πάντα πριν αρχίσει η ταινία παρακολουθούν με προσοχή τα τρέηλερ για τα προσεχώς…Κάποια στιγμή ξεκινάει να παίζει ένα τρέηλερ με την εξής σκηνή:

"Στιγμές απ τη ζωή ενός ζευγαριού κατά τη διάρκεια μιας μέρας…

-Γυναίκα μου έφτιαξες πρωϊνο γιατί βιάζομαι να φύγω για τη δουλειά?
-Ωχ όχι μωρό μου,το ξέχασα…
-Γυναίκα,μου σιδέρωσες το καλό μου το πουκάμισο για το σημαντικό ραντεβού που σου είπα σήμερα πως έχω?
-Αμάν,συγγνώμη βρε μωρό μου το είχα στο νου μου αλλά να έμπλεξα με δουλειές…
(μετά από λίγες ώρες στο τηλ)
-Μωρό μου θυμήθηκες να πας να πάρεις το παιδί απ το σχολείο?
-Ωχ,καλά που μου το θύμησες αγάπη μου,που το χω σήμερα το μυαλό μου??
(Ξανά σε τηλέφωνο)
-Γυναίκα,μαγείρεψες κάτι μήπως?Είμαι πτώμα,λίγο ζεστό φαι θα μ εκανε να νιώσω καλύτερα.
-Αχ βρε μωρό μου,να,πήγαινα στο προς το σχολείο και συνάντησα την Ρίτσα την κομμώτρια και πιάσαμε την πάρλα και ξεχάστηκα μετα…

Ο Σάκης και ο Τακης έχουν μείνει να κοιτάνε σαν χαζοί…
-Τι ταινία είναι αυτή ρε μαλάκα??
-Καλά δεν κατάλαβες?
-Όχι ρε συ
-Ε μα είναι λογικό

[SPOILER]Είναι η Αμελεί.[/SPOILER]

:lol3::lol3::lol3::bow2::bow2:

Με τιμαει που την βρισκω πλεον με αρκετα δηθεν? :stuck_out_tongue: