Ανεκδοτάκια

:lol3::lol3::lol3::bow:

Τι ειναι μπλε και δεν κλεινει ποτε;

[SPOILER]Το ανοιχτο μπλε.[/SPOILER]

[SPOILER]:expressionless: :razz:[/SPOILER]

πωωωωω, είναι ότι πιο ηλίθιο έχω δει το τελευταίο καιρό!#-o τα σπάει απίστευτα:lol::lol::lol:

Mε τι γ***ει ο αστακός?

[SPOILER]Με μακαρόνια…[/SPOILER]

ok. whats next?
γιατί ο Μπίλπο ψαρεύει?

ΣΑΣ ΧΑΛΟΥΣΑΝ ΤΑ ΔΗΔΕΝ Ε???

Kαιρό είχα να διαβάσω κάτι τόσο δυνατό.

:lol::lol::lol:

[B]Λοιπόοοον, να πω[/B]…


Ήταν ένας πρωτευουσιάνος που βαρέθηκε τη ζωή στη πόλη και είπε να κάνει μια εξόρμηση στην ύπαιθρο για Σ/Κ.
Το λοιπόν μπαίνει στο αμάξι, και μετά 2 ώρες δρόμο, σταματά σε έναν ελαιώνα. Πιο πέρα υπάρχει ένα χωριουδάκι.
Καθώς περιπλανιέται να ξαποστάσει, να ξεπιαστεί από τόσες ώρες οδήγηση, διαπιστώνει πως το ρολοί του (όχι ψηφιακό)έχει σταματήσει. Βλέπει κάτω από μια ελιά ενα παλικάρι να κοιμάται και το γαϊδαρό του δίπλα να μασουλάει αγριόχορτα.
Αν και κοιμάται του καλού καιρού, ο πρωτευουσιάνος είπε να τον ξυπνήσει να μάθει την ώρα.
-[B]Συγνώμη που σας ξυπνώ…έχετε ώρα;[/B]
[B]-Ωρα…;;;[/B] κάνει το παλικάρι. [B]χμμμμ[/B]…
Κάνει έτσι, πλησιάζει το γαϊδαρο, πιάνει δώθε τα αρχίδια του ζώου και λεει:
-[B]5 και μισή[/B].
Παραξενεύεται ο πρωτευουσιάνος. Ρυθμίζει το ρολοϊ του κατά πως λεει ο μικρός. Τον ευχαριστεί και κάνει μεταβολή.
Καθώς βολτάρει στα χωράφια, φέρνει το νου του το περιστατικό. Πλάκα του έκανε; Διαβάζει την ώρα από τα @@ του γαϊδαρου; Μετά σκέφτεται να ξαναπεράσει από το παλικάρι, δήθεν με αφορμή πως του ξανασταμάτησε το ρολοϊ (ενώ δουλεύει κανονικά). Μετά 20λεπτο, τον ξαναβρίσκει.
-[B]Με συγχωρείτε και πάλι, το αναθεματισμένο μου χάλασε…έχετε ώρα[/B];
-[B]Μάλιστα. Μισό[/B]…
Πιάνει τα αρχίδια του γαϊδάρου, μορφάζει λίγο και όλος σιγουριά:
-[B]6 παρά 10[/B]!
Κοιτάει το ρολόϊ του ο άντρας, Όντως 6 παρά 10. Τρελαίνεται. Τι ‘ναι τούτο το θαύμα; Αρχίδια γαϊδάρου που λένε σωστά την ώρα. Προφήτης είναι το παλικάρι;
Ζαλισμένος από το περιστατικό, κατεβαίνει προς το χωριό, σε καφενείο να ξαποστάσει πίνοντας κανα βαρύ…
Πιάνει κουβέντα με χωριανό. Του διηγείται το περιστατικό με το παιδί και το ζώο.
Παραξενεύεται ο χωρικός:
-[B]Το γαϊδούρι του Τάκη λεει την ώρα; Απ’ τ’ αρχίδου; Θου Κύριε ελέησον!!! Τι πράμ’ είναι αυτού[/B]…
Μικρό το χωριό, σε τριαντάλεπτο το’χουν μάθει όλοι. Μαζεύονται όλοι στο καφενείο. Μαζί και ο χωροφύλακας. Μαζί και ο τοπικός παπάς με τα συμπράγκαλα του εξορκισμού…
-[B]Πάμε να μου δείξεις που’ναι ο μικρός ο Τάκης[/B]. Λέει ο χωροφύλαξ στον πρωτευουσιάνο.
Τους οδηγεί, το λοιπόν, το μέρος όπου (ακόοοομα) κοιμάται του καλού το παλικάρι.
Με το που τον βρίσκουν ξαπλωμένο, σκουντάει ο χωροφύλαξ τα πόδια του μικρού, να ξυπνήσει:

  • [B]Ρε Τάκηηη!!! Τι’ναι αυτά που μου λέει ο κύριος από δω; Έχεις ένα γαϊδαρο, λέει, που σου λέει την ώρα από τα αρχίδια του[/B];
    και ο μικρός, αφού καταλαβαίνει τι παίχτηκε:
    -[B]Τιιι; Μα όχι κυρ χωροφύλαξ μας! Λάθος παρεξηγήσατε. Απλά ο γαϊδαρος στεκόταν ανάμεσα σε μένα και στη θέα του καμπαναριού της εκκλησίας, όπου υπάρχει το ρολοϊ. Και βλέπετε, τα αρχίδια του έκρυβαν το ρολοϊ και έκανα έτσι να τα παραμερίσω να δω καλύτερα[/B]…

:lol:

Σχετικά παλιό και ίσως γνωστό, απλά το θυμήθηκα προχθες και μου χάρισε αυθεντικές στιγμές γέλιου.

Ήταν ένας τύπος χαμένος στο δάσος, δεν είχε ούτε φαΐ ούτε νερό και περιπλανιόταν ανήσυχος. Μετά από πολλές ώρες, βρίσκει ένα κλειδαμπαρωμενο σπιτάκι στο δάσος, και χτυπάει την πόρτα με την ελπίδα ότι θα βρει κάποιον. Του ανοίγει ε΄νας παππούλης, τον τραβάει μέσα και κλειδώνει την πόρτα.

-Τι κάνεις παιδι μου τέτοια ώρα στο δάσος μόνος σου? τον ρωτάει ο παππούς.

  • έχω χαθει και εψαχνα φαγητό να φάω, τριγυρνάω πολλές ώρες.
  • Πολύ καλά, του λέει, ακου να δεις. Θα σου δώσω όσο φαγητό θέλεις γιατί φαίνεται ότι έχεις ταλαιπωρηθεί, έχω ψαρόσουπα στη φωτιά. Απλά περίμενε να κάνω ένα μπάνιο και θα βαλω και για τους 2 μας. Μόνο να προσέχεις και να μην ανοίξεις καμία πόρτα ή παράθυρο.
    -Γιατί; του κάνει ο τύπος.
    -Κυκλοφορεί στο δάσος ένας μανιακός, ο Νεσαπουλιάτα, που μπαίνει μέσα σε σπίτια, τα κάνει λίμπα και τα κατακλέβει!
    -Εντάεξι του λέει ο νεαρός, θα προσέχω, πηγαίνετε στο μπανιο.

Καθώς φεύγει λοιπόν ο παππούλης, η σούπα έβραζε, κι έτσι όπως είχε να φάει ώρες ο τύπος, του είχε σπάσει τη μύτη. “Ε”, λέει, “θα βαλω λίγο να φάω και θα του ζητήσω συγγνώμη, δεν αντέχω άλλο”. Πάει να πιάσει λοιπόν την κατσαρόλα, αλλα έκαιγε τρομερα! Και για να μην παθει κανενα εγκαυμα, ανοιγει ενα παραθυρο και αφήνει την κατσαρολα να κρυωσει.
Και μολις την αφηνει, τι να δει! Ο Νεσαπουλιάτα πετάγεται από το πουθενά, και πιάνει την κατσαρολα να την κλέψει! Τραβαγανε λοιπον την κατσαρολα από τη μια ο Νεσαπουλιάτα, από την άλλη ο τύπος, και από το πολύ το τράβηγμα, ο Νεσαπουλιάτα την αφήνει και ο τύπος λούζεται απο πάνω μεχρι κάτω με την ψαροσουπα. Οπότε εκνευρίζεται και αρχίζει να φωνάζει

Φεύγα Νεσαπουλιάτα, ψαροκάηκα!

:roll:

Κλασσικο το αποπανω (αν και το ηξερα με καπως διαφορετικες περιστασεις).

…:lol::lol::lol:
…πολύ καλά και τα δύο
:):!:

γελάτε με αυτό του NikosMalk και κράζετε θα δήθεν… ο,τι και να πεις είναι λίγο [-X

Το ανεκδοτο του Νικου ειναι…δηλαδη…εεεεεε…αυταααα…

[quote=“DeKay,post:5829,topic:99”]

Kαιρό είχα να διαβάσω κάτι τόσο δυνατό.[/QUOTE]

:lol::lol::lol::lol:

Στα 5; Στα 10; Στα 20 δευτερόλεπτα; Σε ποιο δευτερόλεπτο παύουν οι κανονισμοί γιατί νταξ, τώρα, ΟΚ, είναι δικό μου, το θέλω.;

Μην είμαι και οφτόπικ. Ένα κοπάδι τζάμια ξέρω γω. :lol:

έχω κι εγώ ένα ανέκδοτο, πιστεύω θα αρέσει στον από πάνω (παπάρια, ποιον από πάνω, άλλαξε η σελίδα, τεσπα):

“ο βικ έκανε καινούριο ποστ στο μπλογκ”.

SPOILERτι θα γίνει ρε; :([/SPOILER][/SPOILER]

:lol::lol::lol:

Καλό ήταν, κολακεύτηκα κιόλας, γάμησες μαν! :stuck_out_tongue:

ΥΓ: Εμ, κάτι θα κάνουμε τις γιορτές. Θα ξαναβρεθώ με Ensemble κόσμο και προβλέπεται έμπνευσις…!

-Πως λεγεται το κουτσο σκυλι;

[SPOILER]-ΘΛαση
[/SPOILER]

Φρεσκότατη σαν μελομακάρονο,εορταστική δηθενιά,με θρησκευτικό περιεχόμενο.

Πεθαίνουν ο Σάκης και ο Τάκης(θα αναστηθούν φυσικά.You can’t kill an idea) και πάνε στον Παράδεισο,τον κήπο της Εδέμ. Εκεί ως noobs, προσπαθούν να προσαρμοστούν στην νέα πραγματικότητα, ψάχνοντας για κατάλυμα. Τελικά περπατώντας στις παραδεισένιες λεωφόρους,όνομα και πράγμα,φτάνουν σε μια όμορφη και γραφική πλατεία με αρκετά πανδοχεία. Μπαίνουν στο πρώτο που βρίσκουν και ο ρεσεψιονιστ άγγελος αμέσως τους δίνει κλειδιά για τα δωμάτια τους. Μπαίνουν λοιπόν και η μεγάλη έκπληξη έρχεται όταν ξαπλώνουν στα κρεβάτια τους. Θεϊκή(!) κατασκευή στρώματος,σχεδόν νοιώθεις ότι κοιμάσαι σε νερό,πλήρως ορθοπεδικό,υποαλλεργικό και μύρια όσα. Εκστασιασμένοι πετάγονται απ τα δωμάτια τους και συναντιούνται στο διάδρομο
-Πω ρε φίλε,τι φάση το στρώμα???
-Ναι ρε συ
-Μιλάμε για τρομερή άνεση
-Ε μα είναι λογικό

[SPOILER]Αφού είναι Ανατομικά της Εδέμ.[/SPOILER]

ΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΑΑΑΑΑ…

Πώς λέγεται ο gay Εσκιμώος;;;

[SPOILER][SPOILER][SPOILER]Χιονολουλού…[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER]Τι σχέση έχουν οι Εσκιμώοι με τη Χαβάη;[/SPOILER]