Ανεκδοτάκια

το ότι μας παίρνουν τις δουλειές δεν στέκει ως αιτία για την κατάστασή μας. ίσα ίσα που με τους αλβανούς και τους πακιστανούς που δουλεύουν έχουμε να φάμε, γιατί ο έλληνας δεν ξεκουνιόταν ποτέ. τα χωράφια ο αλβανός τα όργωνε και ο έλληνας έπινε καφέ και έπαιζε τάβλι. το ότι ο ξένος στέλνει λίγα χρήματα στη μάνα του στο εξωτερικό για να ζήσει πχ δεν αποτελεί πρόβλημα για μας.
συνεχίστε.

#-o
Αλεξάκο, φοβάμαι ότι με το πήξιμο των πανελληνίων σκούριασε ο irony detector σου και τώρα είναι άχρηστος.
Τράβα φτιάξτον ή πάρε άλλον.

πράγματι, έπεσε το μάτιμ πρώτα στο δικό σου κόμμεντ όπως έμπαινα στη σελίδα.

μικρός άλεξ, αλεξάκος…σου γαμάει το κέρατο όμως. ίσως κάποτε τον γνωρίσεις εις βάθος, ίσως τον συγχωρήσεις κιόλας :wink:

Άι ρε. Όταν θα βλέπεις τα πρώτα -άντα να ρχονται με φόρα, τότε θα σου πω εγώ αν θα σε χαλάει να σε φωνάζουν Αλεξάκο :!:

ας είναι όπως να 'ναι, δεν ανέχομαι μικρότητες:!:
το ότι είσαι 30-40+ χρόνια μεγαλύτερος δε σημαίνει ότι δικαιούσαι να με αποκαλείς όπως γουστάρεις. όπως γουστάρετε, έστω.
αλλιώς να σε φωνάζω και 'γω γεράκο να τελιώνει το θέμα.

Είναι κρίμα να’χεις αλλοιωμένη ιδέα για την επανάσταση.
καλημέρα.

Δεν ξεκινάμε πάλι τις δηθενιές λέω εγώ;

[SPOILER]Είναι ο Σάκης με την κοπέλα του και τον Τάκη και περπατούν σε κάτι κακόφημα σοκάκια.
Ξάφνου, πετάγονται από το πουθενά 3 ληστές με πιστόλια για να τους κλέψουν τα λεφτά.
Όταν όμως οι ληστές βλέπουν την κοπέλα του Σάκη, αρχίζουν να έχουν κι άλλες σκέψεις. Πιο αισχρές.
Αρχίζουν να την τραβούν προς το μέρος τους, να της σηκώνουν τη φούστα και να την χουφτώνουν.
Όποτε ο Σάκης κι ο Τάκης πήγαιναν να κάνουν ένα βήμα προς το μέρος τους, οι ληστές τους στόχευαν με τα πιστόλια και τους απειλούσαν.
Ο Σάκης τότε βλέπει στην άκρη, έναν κάδο σκουπιδιών που κάποιος έχει παρατήσει μια παλιά ζυγαριά.
Ίδια με αυτήν που κρατάει η δικαιοσύνη (δες “And Justice For All” από Metallica).
Στο ένα ζύγι μάλιστα, η ζυγαριά είχε κάτι παλιά βρωμερά ξύλινα τουβλάκια.
Ο Σάκης δεν περιμένει ούτε λεπτό. Βγάζει έναν σουγιά και κόβει το αριστερό του χέρι από τον καρπό και κάτω!
Οι ληστές σαστίζουν, “τι κάνει αυτός ο τρελός;”, φωνάζουν μεταξύ τους.
Βάζει ο Σάκης το κομμένο του άκρο στο άλλο ζύγι και αρχίζει να βγάζει τουβλάκια μέχρι να ισορροπήσουν.
Οι ληστές έχουν αφήσει την κοπέλα του Σάκη και τον κοιτούν έντρομοι περιμένοντας να δουν την επόμενη του κίνηση, ενώ η κοπέλα του Σάκη με αναφιλητά φωνάζει πόσο τον αγαπάει.
Ο Σάκης παίρνει το ζύγι με τα τουβλάκια και το πετάει στους ληστές οι οποίο πλέον φεύγουν μακριά γιατί δεν αξίζει τόσο μπλέξιμο.
Η κοπέλα του Σάκη σιγά-σιγά ηρεμεί και μονολογεί “είναι Θεός, είναι Θεός, είναι Θεός”.
Τότε ο Τάκης την ρωτάει “μα δεν κατάλαβα, τι έγινε τώρα; Γιατί έφυγαν έτσι τρέχοντας;”.

[SPOILER]- Μα είναι λογικό. Ο Σάκης μόλις τους έριξε ένα χέρι ξύλο.[/SPOILER][/SPOILER]

μπηκα να διαβασω κανενα ανεκδοτο και παλι σε πολιτικες μαλακιες επεσα #-o

Θέλω Floydized ΤΩΡΑ!!! Βοήθεια…

ωχ θεε μου! Γιατι γελάω με αυτα; Με εχει καταστρεψει αυτο το φορουμ! :smiley:

Ένας καλόγερος σε κάποια επίσκεψη στην Αθήνα, γυρίζει, γυρίζει
και στο τέλος, κουρασμένος, κάθεται σ’ ένα καφενείο.
Μια κυρία στο διπλανό τραπέζι τον ρωτάει:

  • Είσαστε αληθινός καλόγερος;

  • Να σου πω, ράσα φοράω, σε μοναστήρι μένω, σε όλες τις αγρυπνίες
    και τις ακολουθίες πάω, νηστεύω, προσεύχομαι, έχω γέροντα.

  • Νομίζω ότι είμαι κανονικός καλόγερος… Εσύ τι είσαι;

  • Εγώ, είμαι λεσβία… Απ’ το πρωί που θα σηκωθώ μέχρι το βράδυ που θα πάω
    για ύπνο όλο γυναίκες σκέφτομαι.
    Και στον ύπνο μου όλο γυναίκες ονειρεύομαι. Και για σεξ, μόνο γυναίκες θέλω…

Μετά από λίγο αδειάζει το διπλανό τραπέζι. Ο καλόγερος έχει πέσει σε σκέψεις.

Ένα ζευγάρι έρχεται και κάθεται δίπλα του.
Κι αυτοί σε λίγο, τον ρωτάνε:
Είστε πραγματικός καλόγερος;
Και ο καλόγερος:

[SPOILER]

  • Έτσι νόμιζα, αλλά μάλλον λεσβία είμαι τελικά…
    [/SPOILER]

κακο …:confused:

ημουν σιγουρη οτι ετσι θα κατεληγε…χαχαχα

Chill out αγορίνα, δεν θέλω το 1ο μου ban στο forum να είναι με ψευτογαύρο.

Αλλά βρε μπετόπουλο δε μπορείς να καταλάβεις ότι εσύ ενοχλείς και σπάς ιδεολογικά αρχίδια με την συνεχή αστυνόμευση σε ΟΤΙ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι ΙΣΩΣ να θυμίζει ΧΑ?
Επειδή εσύ βλέπεις γύρω σου να γίνεται πόλεμος θα μας τα κάνεις τσουρέκια κάθε φορά δλδ? Και επειδή σπάς αρχίδια άσχημα και στην λέω κέρδισα και μπλουζάκι με μαίανδρο χωρίς να το ξέρω? Μάθε να μιλάς και να συζητάς ήρεμα πρώτα και μετά ασχολήσου με τα κοινά της πατρίδας σου, τζουτζούκο.

Ήτανε ένας πόντιος…ήτανε…ένας…πόντιος…

matia μου μην συγχύζεσαι. Άστο. Δεν θέλω να σε αναγκάσω να πατάς πάλι το ρηπορτ και σε ταλαιπωρώ.

Έλα, συνέχισε την ζωούλα σου.

μουτς

-Πολύ κινηματογραφικός καιρός!
-Ναι, έχει cine-φφιά

:expressionless:

Αυτό ακριβώς… Πόσο μπροστά ήταν ρε γμτ οι ΘΕΟΙ…

Λόγω κρίσης δουλεύει λέει ο άλλος το πρωί χασάπης και το βράδυ αστυνομικός.

[SPOILER]
Είναι κρεοpolice…!![/SPOILER]

Το παραπανω μου θυμισε το παρακατω:

Είναι ενας βιολογος και πειραματιζεται στους βατραχους. Παιρνει ενα βατραχο λοιπον, του κοβει το ενα ποδι και του φωναζει:

  • Πηδα! Ο βατραχος, σαν βατραχος που είναι, πηδαει.
    Υστερα του κοβει και το αλλο ποδι και του ξαναφωναζει να πηδηξει. Ο βατραχος ξαναπηδαει, τι να κανει?
    Οταν ο βιολογος κοβει πια και το τριτο ποδι και φτανει και στο τεταρτο, του φωναζει να πηδηξει, αλλά αυτος δεν κανει τιποτα. «Πήδα!» Τιποτα. «Ξαναπηδα!» Ακινητος ο βατραχος.
    Ετσι ο βιολογος καταληγει και γραφει στις σημειωσεις του το συμπερασμα:

[SPOILER] Αν κοψεις και τα τεσσερα ποδια σε ενα βατραχο, ο βατραχος κουφαινεται![/SPOILER]

  • Τι δουλειά κάνεις?
  • Μανικιούρ-Πεντικιούρ.
  • O άντρας σου?
  • Οδοντίατρος
  • Τα βγάζετε πέρα?

[SPOILER]- Ε,με νύχια και με δόντια…[/SPOILER]